Fórum - Téma


N15 GX, 1.4 16 V, 9/98 - motor, brzdy


Fórum Almera N15 N15 GX, 1.4 16 V, 9/98 - motor, brzdy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2008-06-20 11:17:22

Má někdo zkušenosti s klepáním motoru při startu cca 1-2 sec. - údajně by to mohl být napínák řetězu - měnil někdo , cena,......? Další nemilou zkušenost mám s brzdami. Cca před 3 roky mi ze servisu volali, že jsou už špatné destičky, že doporučují výměnu. Nu což - když jsou špatné ??? Ale po výměně byly o trošku hlučnější (prej jinej materiál destiček), ale hlavně postupně se začalo ozývat při přejezdu po hrbolatém povrchu takové klepání (postupně jsem se dozvídal že by to mohly být třmeny). Nyní chci měnit přední brzdové kotouče (na vniřní straně nebrzdí celá plocha je tam na cca 1/3 rez a při velmi intenzivním brzdění se ozývá silný skřípavý zvuk ) - už jedině sám. No a je několik průměrů kotoučů, ani v ajauto si nebyli jisti který tam mám dít, tak jsem ho sundal a změřil a vyšlo mi, že by to měl být průměr 247 mm. Někde na těchto stránkách jsem se zas dočetl, že by tam měl být průměr 232 - tak fakt nevím, mám tam vůbec originál ????

Dík za připomínky , zdarec

2008-06-20 14:23:14

Klepe to z tohoto důvodu: než se natlačí do hydraulického napínáku rozvodového řetězu olej. Není to závada, ale vlastnost - nic neřešit. K těm kotoučům - většinou jsou tam 232, není nic jednoduššího, než sundat kolo a ten průměr změřit. To klepání třmenů bych tipoval na destičky, na kterých nejsou dobře roztažené ty plíšky na zadní straně a proto je deska v třmenu moc volná a klepe.

2008-06-20 14:33:37

S těma destičkama to zkusím, ale někde jsem četl, že to můžou být i šrouby u těch třmenů - že se maj měnit za nový při výměně destiček (nevím,....někdo to tady psal). Já ten kotouč změřil a i když je ten konec trochu rezavej, furt je to cca 247mm. Kdo ví, jestli mi to v servisu nevyměnili, protože problémy s brzdama začali až po jejich výměně destiček .

Dík za reakci, desky zkusím, jak si budu měnit ty kotouče

2008-06-22 11:25:09

S tim zvukem po startu - je to normalni - pry by se tim nikdo nezabíval, co se týče toho klepání zkontroloval bych jestli spravávně dotáhly třmeny - mě to po výmeně destiček dělalo taky a bylo to tím že v servise neočistily ze šroubů kterými drží třmeny zbytky lepidla - očistil jsem to dotáhl momentákem na správný moment a je to ok - prověříš si to jednoduše - zkus přes stejný usek kde ti to kelep brzdit a vudíší hned když to dělat nebude typoval bych to na stejnou závadu.


Odpovědět