Fórum - Téma


N15 - bouchání od P nápravy


Fórum Almera N15 N15 - bouchání od P nápravy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2011-08-29 09:35:54

Zdravím, vím že bude těžké to dedukovat na dálku, ale poprosil bych vás o radu. Před nedávnem jsem pořídil Almeru N15 r.v. 1999 1,4/64kW s tím, že něco docela fest mlátí na přední nápravě. Auto jsem zvedl a zjistil jsem, že když vezmu za kola, tak tam je vůle jako prase v čepech. Tudíš jsem řekl jasný, přehodil jsem čepy, bohužel problém zůstal úplně stejný a to. Už od 20km/h je dost citelné a hlavně slyšitelné bouchání od přední nápray. Napravo možná o něco horší. Každopádně přijde mi, že nejhorší to je kolem 50-60km/h a pak samozřejmě od 120km/h. Mlátí to podle frekvence otáčení kol a nezávisle na natočení volantu či nerovnostech na silnici. Trochu slyším i jak hučej ložiška a tak si myslím, že by to mohlo být tím, ale mohou dělat takovej bordel? je to asi jako když jedu po kolejích přes pražce a z dálky se po mě otáčej lidi. Také jsem zjistil, že je lehce ohnutá levá tyčka řízení, mohl by to třeba způsobovat ono? ..... děkuji moc za rady PS: přijde mi taky, že když na to hodně šlápnu, tak bouchání maličko utichne a na volnoběh to začíná zase dost ramplovat, ale za to ruku do ohně nedám.

2011-08-29 15:41:02

Co homokinetické klouby? Ty jsou slyšet hlavně při natočení kol do rejdu a pomalé jízdě, ale jestli jsou KO, tak by mohly třískat stabilně a ty rázy by tomu odpovídaly. Dál čepy: měnil jsi pouze horní (řídicí) a dolní? Jsou tam i čepy a tyčky stabilizátoru, dál pryžové silentbloky a tak, takže to všechno zkontrolovat a případně vyměnit. Ohnutá tyč řízení (ta s kulovým čepem) ti rozhodí geometrii, pokud není znovu nastavovaná s už ohnutou tyčkou - tím se ti můžou nadměrně a nerovnoměrně sjíždět a eventuálně odskakovat pneu (když je geometrie extrémně rozhozená a kolo se smýká a neodvaluje), rázovat to ale asi nebude.

Zkus ještě ta ložiska - nemají-li velkou vůli a kolo na poloose nelítá, mrkni i na brzdy a plechový štít (někdy je pokřivený a drhne o disk nebo kotouč, to taky hlučí. Mrkni i na tlumiče - někomu tady už mlátilo rozsypané ložisko v horním uchycení v karosérii.

2011-08-29 16:01:02

No právě doufám, že homokineťáky to nejsou, protože to by pro mě byla dost darda ... auto má najeto 112k a dost nelušným způsobem. Takřka nic na tom nebylo měněno ... Měnil jsem čepy ramene, tzn. ty dolní. Silentbloky v okolí vesměs vypadají solidně, manžety na kloubech neporušený. Tyčka stabilizátoru je ohnutá po bouračce, kterou to auto dostalo kdysi na bok, byla narovnána, asi neúspěšně, každopádně dlouho potom jezdilo normálně. Nic naplat, musím to ještě zvednout, což není problém, ale obávám se, že nepoznám kde je problém

2011-08-30 06:51:06

Zatím se nám nestalo, žebychom nenašli důvod různých zvuků na nápravě nissanu. Je potřeba zvednout a hledat.

2011-08-30 14:26:09

Máš tam ABS? Napadly mě ještě ty magnetické kroužky na poloosách, někdy to prý rzí nabobtná a praskne a taky to hlučí, i když nevím, jestli zrovna jako bouchání. Teoreticky by měla ŘJ ABS hlásit závadu rozsvícením kontrolky, ale někdy neregistruje a tváří se jakože nic.

Pokud to hlučení je závislé na otáčení kol, hledej prostě na pohyblivých součástech (poloosy, kola, ložiska, atd.), pokud to bouchá na nerovnostech, tam to bývají spíš čepy, uložení a zavěšení.

Ten kloub můžeš vyzkoušet přidržením poloosy rukou a pokus se druhou pootočit kolem - nemělo by jít příliš, pokud nejsou vůle v ložiscích homokineťáku. Pokud to lítá, našel jsi zdroj problému.

2011-08-30 15:38:09

ABS tam mám a svítí, ale je to způsobeno probroušeným kabelem čidla od homokineťáku na kterým ležel

2011-08-31 06:10:40

Janis to je zase odpvěď zcela mimo mísu. To co tu píšeš jsem ještě neviděl u tothoto typu auta, tak tu nepiš blbosti!!

2011-08-31 08:56:06

Díky za rady chlapi, to je přesně to co potřebuju poradit, jak třeba vyzkoušet, že je KO homokineťák a tak v sobotu auto zvednu a uvidím co a jak .... jinak předpokládám, že věci jako homokineťák a tak je lepší měnit rovnou do páru na obě strany aby jeden nebyl starší a druhej novej ...

2011-09-01 12:02:42

nic neměním naráz a to abni u svého auta ani u aut zákazníků. Vždy jen to co je vadné.


Odpovědět