Fórum - Téma


N14, posilovač a ještě jeden problém


Fórum Sunny N14, posilovač a ještě jeden problém
2007-06-07 14:51:45

Zdravím nissaňáci :) ... měl bych dva dotazy.. Můj známý si koupil stejného Sunnyho jako mám já, ovšem má ho bez posilovače a tak otázka zní, v případě, že by si ho tam chtěl dodatečně "domontovat" je tohle vůbec technicky možné ???? a jestli ano, jaké úrovni obtížnosti odpovídá... Moje druhá otázka se týká mého Sunnyho. Funguje bezproblémů, autíčko je držák a bez investic... ale... jak tomu už bývá všechno jednou končí a já sem teď začal slýchat zvláští zvuk. Když je autíčko rozjeté a začnu zastavovat (ať už na křižovatce či kdekoliv jinde) slyším ze zadní části takové praskání, jakoby brzdy nebo náprava, děje se to jenom při důraznějším brzdění nebo zastavování... tak jakoupak diagnozu byste usoudili pro mé Sluníčko ?

2007-06-09 20:52:44

Montaz servo riadenia je mozna,ale potrebujes kompletne riadenie,hadice,potrubie nadrzku ,cerpadlo remen a drziak cerpadla.Co sa tyka zadnych brzd,tam netreba spekulovat,ale rozobrat skontrolovat a vymenit.

2007-07-18 12:17:03

Základní otázka je jestli tam má ten volnej konektor u motorku stěračů co jde do ventilu na posilovaču, pokud ne tak mu bude auto zdechat když tam namontuje posilovač, nebo musí zjistit jak je ten konektor zapojenej a dodfělat ho. tento ventil (konektor) slouží pro automatické zvýšení otáček motoru při volnoběhu a otáčení volantu (když se zvedne tlak a je třeba větší víkon na čerpadlo serva. obtížnost pokud je konektor, tak není velká, pokud není konektor, tak zapojení elektřiny musí někdo umět.

2007-07-25 21:15:41

nooo... tak to teď teda musíme sehnat ten systém posilovače někde a zkusíme namontovat... snad se to teda někde sežene...

2007-08-12 15:10:20

Opět zdravím nissaňáci... :) ... tak abych chci hodit zase info o tom mém problému... nechal sem to moje Sluníčko v nemocnici aby se mi koukli na ty brzdy a vyměnily to, tak to celé hezky rozdělali a zjistili sme, že brzdy jsou tam pořád jako nové, jenom okraj bubnu byl narezlý tak se to očistilo a zkontrolovalo a brzdy se neměnily... jediným problémem, který se opravoval byly manžety na předních poloosách, které byly prasklé a lítala z toho vazelína, tak se tam dali nové - ta cena byla stejná jako za ty nové brzdy :D ... a jezdili sme a jezdili a už je po skřípání a pískání a tom podivném zvuku co mi to tam dělalo... :) ... A abych se dostal k tomu druhému problému, který sem tady načal - posilovač řízení - tedy jeho dodatečné domontování do Sunnyho... bavil sem se právě s tím servisákem (není to nissaňácký servisák, ale dělá všechny auta a je to můj soused tak to mám blízko žejo :D ) a on nás od toho odrazoval, že dodatečná montáž je dost ošemetná záležitost, že se to může všechno v pohodě namontovat a tak, ale že to třeba nemusí vůbec fungovat nebo to může "rozhasit" něco jiného v autě.... Tak se chci zeptat jestli někdo z vás nemám přímé zkušenosti s touhle dodatečnou montáží... jinak samotné zařízení toho posilovače by nebyl už problém sehnat - a k tomu ještě... prý cena toho jak on by se s tím rýpal a tak by mohla být klidně i dvacet papírů ?!?!? ........

2007-08-13 07:22:31

CEna práce tak max 2 litry. Jedná se o výměnu převodky řízení, domontování čerpadla a nějakých kladek na motor, možná výměna řemenice na klikovce, montáž nového řemene napohon čerpadla, montáž nádobky napodběh, montáž a demontáž pravého přeního světla a možná i nárazníku a to je vše.

Potom ještě seřízení spíhavosti. No a k tonu si připočti materiál z vrakoviště. Takže dle mého odhadu celkem do 6 tis. Kč +-autobus ??


Odpovědět