Fórum - Téma


N14 GTI - přední světla - motorky


Fórum Sunny N14 GTI - přední světla - motorky
2010-04-22 10:29:31

Ahoj, mám takovýto problém: Mám u ruční brzdy ovládání sklonu světlometů podle zatížení, ovšem sklápí se jenom pravé světlo.

Bližším zkoumání bylo zjistěno že levé světlo je z druhovýroby a v místě kde pravé světlo má motorek z něj trčí jenom tyčka na ruční nastavování. Tento stav mi nevyhovuje, a proto jsem se jal shánět motorek, předevčírem se mi to konečně podařilo, (ukázalo se že motorek je stejný u NX GTI) ale nastal problém se světlem z druhovýroby. Ačkoliv na NXu ze kterého byl motorek odebrán šlo po odšroubování šroubků motorek ze světla škubnutím vytáhnout, železnou tyčku ze světla na mém autě se ven dostat nepodařilo, a to ani když jsme světlo úplně vyndali ven.

Nezkoušeli jsme použít nějak extra velkou sílu abychom světlo nezničili, zajímalo by mě jestli má s tímto někdo zkušenost, případně radu jak tuto situaci řešit. Někdo to může považovat za prkotinu, ale já bych byl rád aby to fungovalo tak jak má.

2010-05-31 23:25:44

Řešil jsem podobný problém u Micry K11. Jedno světlo bylo origo s motorkem a druhé byla druhovýroba a měla do sebe vložený motorek nejspíš z Primery. Do tohoto motorku nepasoval konektor, takže jsem sháněl správný Micrový motorek. Při vytahování motorků z obou světlometů mně z jednoho šel vytáhnout silou a z druhého nešel ani za prase. Už nevím, jestli to bylo z origo nebo z té druhovýroby (ale spíš to nešlo z té druhovýroby). Nevím jakou železnou tyčku tam máš ty ale já při demontáži zjistil, že u jednoho světla je tam ten motorkovej výstupek (špička hřídelky) jakoby zespodu nasunutej a u druhého jej stačí natlačit/vytrhnout. Zkus tu svou tyčku dát do takové polohy, ve které bude jakoby motorkem nejvíc vysunutá (nejdelší). A potom za něj trošku táhni kolmo a snaž se vytvořit škvíru, ve které uvidíš to místečko kde drží konec hřídelky. Pak tam do toho místa střč tenkej plochej šroubovák a snaž se s tím koncem hřídelky jakoby vyjet dolů z těch dvou hran, které ho drží z bočních stran. Blbě se to popisuje. Kdybys měl fotky, třeba bych to popsal líp.


Odpovědět