Fórum - Téma


N14 GTI - cukání se studeným motorem


Fórum Sunny N14 GTI - cukání se studeným motorem
2011-07-07 09:07:36

Motor je SR20DE highport - stejný jako v P10.

Mám tento problém, který se objevuje pouze pod 3000 rpm a když je motor studený, jakmile se ohřeje je všechno v pořádku. Problém spočívá v tom, že když se auto zahřívá, zejména kolem 2500 rpm, cuká až začne skoro jakoby poskakovat, jakmile se otáčky dostanou k 3000 rpm tak je to ok, stejně jako když se motor zahřeje, řekl bych že dřív to dělalo jenom občas a méně a teď už skoro vždy když je to studené.

Je to pocit jakoby auto náhle na chvilku ztratilo výkon a chytlo se teprve nad 3000 rpm, volnoběh je v pořádku a taky když je studené tak auto mírně střílí do výfuku

Čeká mě v blízké době návštěva servisu kvůli jiným věcem takže v rámci toho nechám vyměnit i svíčky, ale zajímalo by mě jestli tento problém už někdo neměl, dočetl jsem se že by to mohla být i lambda nebo IACV, věděl by případně někdo kde přesně je ten ventil (IACV) a jak ho vyčistit?

Taky bych měl říct že mi přijde že když přidávám na místě tak se ozývá jenom takové mírné střílení do výfuku (např. 2 jenom mírně slyšitelné "výstřely" jak otáčky klesají od těch 3000 k volnoběhu) když pustím plyn a otáčky klesají, ale motor se vytočí normálně, to cukání se projeví jenom za jízdy. Za tepla se tato střelba neobjevuje.


Odpovědět