Fórum - Téma


N14 GTI ABS


Fórum Sunny N14 GTI ABS
2013-06-05 22:41:13

Tak kromě jiných radostí kterými mě zásobuje moje úžasné vozidlo v poslední době přestalo i fungovat ABS, přesněji řečeno funguje až moc. Kontrolka nesvtítí, při mírném brždění je to ok, ale jak na to víc šlapnu tak začne pracovat ABS i na úplném suchu. Napadá mě už snad jedině že by to mohlo být prasklým nějakým kroužkem nebo nějaká špína u toho, zatím vím jistě jenom že levý přední kroužek je OK.

Dále mám v plánu kontrolu pravého předního až se bude dělat horní uložení na té straně, ale moc nevím jak to zkontrolovat vzadu, přijde mi že je ten kroužek celý schovaný a muselo by se to celé vyndat nějak, což nevidím moc reálně vzhledem k tomu jak je to tam zrezlé.

Bohužel mi připadá že to ABS nemá snad ani výstup na diagnostický konektor, kde bych třeba viděl výstupy ze senzorů jednotlivých kol, protože v originálním servisním manuálu se ani nepíše že by taková možnost byla, i když různé diagnostické procedury s originální diagnostikou co se týče motoru tam jsou.

Takže mám v plánu až budu mít možnost vzít výstupy z jednotlivých kol, připojit na osciloskop a ručně otáčet kolem, ale nevim jestli se tak k něčemu doberu...


Odpovědět