Fórum - Téma


Myčky a sůl


Fórum Pokec všeobecný Myčky a sůl1  2  3

2008-02-25 21:04:51

No já jezdím do myčky, ale s myčkami v okolí nejsem spokojen. Chci vyzkoušet mycí program Platinum u Shellu, tak jsem zvědav...

2008-02-26 13:15:37

DORIS: to by se dalo celkem jednoduše zjistit odběrem vody někdy na začátku, v půlce zimy a k jejímu konci a udělat test na koncentraci Na+, příp. Mg++ iontů, ale ten nápad jsi měla mít na počátku zimy, teď to nebude s čím srovnávat. Navíc byla poměrně slabá zima a zas tak moc se asi nesolilo. Jinak - teoreticky se dá i odsolovat, ale filtry s iontovými membránami asi nebudou nejlevnější a tak moc nevěřím tomu, že by je myčky standardně používaly. Ale zkus to zadat jako úkol pro študentíky, Doris, jestli máte ve škole chemickou laboratoř; alespoň zase jednou něco kloudného udělají a nebudou myslet pořád jen na hulení trávy

Alf_Daemon: program Platinum u Shellu jsem si vyzkoušel a přišel tím o anténu - od té doby do myčky nejezdím. Jo, byla to moje vina, že jsem ji nesundal (byla zapečená a nepodařilo se mi ji odšroubovat), ale obsluze jsem to důrazně uvedl, ať horní kartáč cestou zpět zvedne. A co myslíš, že udělal? Ano, uhodl jsi - zapomněl!

Jinými slovy: Platinum si nedávej, fakt...

2008-02-26 18:15:22

_OMI_: Dobrý nápad, sice teď už není co testovat, ale až někdy zas budou cesty od soli a v myčkách fronty aut, zkusím vzít vzorek a hodit to do laborky, co v tom je. To bude poprve, co polezu do myčky. Naše auta to neznají.

2008-02-26 18:29:26

DORIS: no jo, neznají, ale v městech, zvláště když bydlíš v bytě, si těžko můžeš vybírat. "Balkóni" jsou rádi, když si auto můžou umýt v té zasolené vodě v myčce, kdeže si tak autí opláchnout na zahradě či zaparkovat někde v potoce. To není narážka na Tebe, to jsou jen dvě z nepřeberné řady možností, kterak umýt auto!

2008-02-26 18:32:02

Anebo neumývat vůbec

2008-02-26 19:00:33

Kdo má trošku rád své autíko tak NIKDY !! nejede do myčky na kartáče

Ruční mytí s Wapkou, je dnes v každém městě.

2008-02-26 20:21:42

Jj, to chápu a rozhodně auta parkovaná venku ve městech to nemají vůbec lehké..... No i tak, je jasné, že myčky bývají pro mnohé jedinou možností, jak umýt auto, ale i přesto bych nikdy nešla s autem na kartáče, jak píše ALMERKA. Viděla jsem, co to dokáže udělat s lakem.

2008-02-26 20:32:56

Jj Dorisko, sice jsem napsal NIKDY a říká se nikdy neříkej nikdy ale v tomto případě u mě na 100% platí, že bych tam NIKDY nejel. Nejsem líný si umýt svého miláčka ručně. Měkká houba a vlažná voda a oplachnout někdy jedu za deset kaček na oplach wapkou toť vše

2008-02-26 20:41:29

A kam mam jezdit ja? Vsechny tri wapky, ktery jsem v Brne znal tak jsou davno zruseny, takze mam dve moznosti - do mycky nebo neumyvat vubec

2008-02-26 20:42:20

Sem to řikal, neumývat vůbec

2008-02-26 20:49:16

Ano, DORIS, teď už bych taky do myčky nejel, ale někdy Ti holt nic jiného nezbyde. Taky raději myju Marušku houbou a teplou vodou a kartáč jen na ten černý sajrajt na discích. Ale tak jsem holt udělal chybu a taky za ni zaplatil - a to hned dvakrát - napřed na Shellce a pak ulomenou anténou. Jsem poučen a proto jsem taky výše uvedl, do myčky ne-e

2008-03-03 08:52:39

a někdo do myčky prostě nemůže, protože by mu to urvalo křídlo

2008-03-05 13:55:56

Take jsem nanestesti obyvatel sidliste, takze s mytim je to slozite...

Ale to neni, proc pisu: zda se mi vyslovene roztomile cist "nikdy mycka" a jednim dechem dodane "radeji si auto osudlam teplou vodou (takze nejspis v kyblu, protoze nevim kolik lidi ma hadici s teplou vodou) a HOUBOU"

Copak je to takova houba (tim myslim poradna morska, 'sponge', "špongia")? Aspon mne se zda, ze dokonaly sberac prachu systemem "chytim a nepustim". A ostry grit sebrany z karoserie z ni dela doslova smirgl.

Takze za lepsi variantu pokladam, kdyz se dostanu ke svagrovi a takovemu tomu mekkemu prutokovemu kartaci nasazenemu na hadici, spousta vody a opatrne smyt prach. (Pak teprv by - snad - mohla prijit ke slovu houba (ale spis opet smetacek) s kyblem teple vody se samponem.)

Ale nazor kazdeho soudruha se samozrejme muze lisit...

Ale stejne bych se rad zeptal tech, kteri jako ja obcas na mycku chte/nechte musi:

Jak se jmenujou ty "jiny" kartace, ktery maji tusim snad na ESSU a ktery pry skrabou o neco min? A proc? Nekde jsem to cetl, ale ma hlava derava uz to vytrousila...

2008-03-05 15:08:20

To je přece logické, že se auto nejdřív musí fest spláchnout proudem vody a teprve pak se umývá měkkou houbkou a vlažnou vodou. Psala jsem o tom už dávno v mém článku. http://www.nissanclub.cz/article_detail.php?id=9

Myslím, že se o svoje auta starám správně, neboť ani na jednom z nich nejsou ony mikroskopické škrábance, jež se tak nevzhledně prokreslují na autech procházejích myčkami. Když jsme kupovali zbrusu novou Mazdu6, už na sobě měla pár mikroskopických škrábanců, které zanechalo nešetrné umývání u autorizovaného prodejce. Dalo dost práce, než se je povedlo bezestopy vyleštit.

2008-03-05 19:30:54

Medved: co se týká mě, tak já třeba používám smeták s jemnými štětinami a auto pořádně navlhčím. Nemyslím si, že by se zrovna do smetáku zarývaly nečistoty, takže mám svědomí čisté. Jinak - kartáče v myčce opravdu laku neprospívají, takže se negativním ohlasům členů ani nedivím. A i když použiješ houbu, tak si myslím, že na lak tak destruktivní účinek mít nebude. Ale to je jen můj názor, žádnou statistiku, ani výzkum jsem nečetl.

2008-03-06 17:14:11

No prave, mam kvasacka uz pres ctyri mesice a zatim se myckam uspesne vyhybam (popravde, vyhybam se i myti no ne, myl jsem ho dvakrat jen doma prave tou hadici s kartacem, jenze v zime je to nic moc)

Ale protoze jsem sidlistni habitant, jednou asi prijde ta doma, kdy nebude zbyti, prave proto se ptam na zkusenosti s "ne-kartaci" , ale "gumofilcaky" (nebo co to vlastne je?) u ESSA - mam je tu nedaleko - nebo i jinde.

Dik, medved

2008-03-06 19:51:28

Medved: zkušenosti nemám, ale proč to nezkusíš umýt v ruční myčce, třebas i se svým smetákem?

2008-03-31 01:33:17

Takze kamaradi moji, dnes sem obul na primeru letni kola, chtel sem ji umejt na mycce a nafotit potom a pridat foto abych se pochlubil, momentalne je mi az do breku do ted sem resil problem na mycce, sloupala mi lak ze zadniho narazniku budiz, ale to ze mi sedrela celej bocni prah jako kdyby ste vzali sroubovak a udelali do nej rejhy to uz na me bylo moc, takze z krasneho auta je na jedne sranek kus rejhy, takze mam o zabavu postarano, do te mycky sem jezdil vzdy a vse ok, na pumpe me znali vse v pohode, ale kdyz prisel tenhle problem delali jako by me videli poprve a dopadlo to tak ze sem ani prez polici v tomhle super state nic nevyhadal a tak mi zbyli jen oci pro plac a zase prace nic vic ... to je ma posledni zkusensot z myckou, proste to bude jako driv s micrusou, obetuju 2h u baraku a budu mejt auto rucne a s laskou ... mejte se fajn. a nikomu nepreju to co sem dnes ja zazil

2009-02-26 10:56:12

Dorisko To už si snad děláš srandu nééééééééééé Právě jsem přečetl tvůj znovu nekonečný příběh to co jsem už o tobě napsal za tím si stojím ALE řekni mi když zrovna nepíšeš román do fóra nebo nelepíš auto nebo neleštíš plechovýho miláčka kdy máš čas na sebe a své blízké Nechápu dle mně jsi 24hodin v monterkách a něco kutíš Někdy bych velice rád přivezl svoje auto nechám ti ho týden a pak si pro něj přijedu Protože já na to nemám čas Všechno zaplatím Co ty na to?

2009-02-26 12:31:03

No právě, že zdání možná klame, na netu jsem po chvilkách, modelařím jen v zimě, v létě se věnuji domu, zahradě i poli a taky autům, ovšem zpravidla jen těm naším. Většina klientů, kteří si ke mně jezdí pro vosky, se musí spokojit jen s názornou ukázkou, jak na to a pak si údržbu laku už pravádějí sami. Člověka to pak baví, když vidí, jak mu auto pod rukama mládne.Výjimečně leštím auta i jiných majitelů, je to vše o domluvě a časových možnostech. Bohužel pro mne je to fyzicky náročné a navíc ty chemikálie na zdraví nepředají, dost mi ničí ruce. No a hlavní stránku svého života věnuji manželovi, ten je pro mne prioritní . Ještě nemáme děti, tak možná i proto zatím vše stíhám v pohodě a mám čas i na záliby .


Odpovědět

1  2  3