Fórum - Téma


R51 - Nastavení pomocí diagnostiky


Fórum Pathfinder R51 R51 - Nastavení pomocí diagnostiky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Pathfinder R51  |  Naše vozidla2015-04-21 11:33:35

Pánové, máte někdo skušenost, případně schema, které prvky lze v servisní diagnostice nastavit?

Že lze nastavit hlavní světlomety do módu denního svícení se tu již probíralo. Mně tento mod nevyhovuje. Sice řeší moji sklerozu, ale z auta se stává "furtsvit" a já se o možnost vypnout světlomety při nastartovaném motoru nechci připravit.

V dané sekci hlavních světel je však i třetí mod ( u mého modelu neaktivní) kterým lze světlomety nastavit do dalšího režimu. Jde to někomu?

V další sekci diagnostiky je něco jako " osvětlení vozidla" (přeloženo z angličtiny). Tato sekce má čtyři různé módy. nemáte někdo tušení co který a jakým způsobem nastavuje ???

Mně nejvíc otravuje, že při otevření kterýchkoliv dveří zůstavají svítit lampičky pod nohy, osvětlení ve zpětných zrcátkách a osvětlení spínací skříňky. Po několika hodinách to spolehlivě vytluče akumulátor. Tajně doufám, že by některým z těchto modu šlo nastavit zhášení těchto svítilen.

Jak jste na tom s informacemi ze servisní diagnostiky vy ?

2015-04-22 15:14:12

Pokud vim je tam mod zapnuto, vypnuto a auto..

zapnuto - vsechno funguje furt, tzn sviti pri startovani - nemusis delat nic..

vypnuto - nefunguje nic ani automaticky sterace - manualni ovladani

auto - funguje az kdyz da cidlo snimace povel a to jak na svetla tak na sterace.. da se kombinovat manualni i automatika... ten mam zapnutej, má ale nevyhody, ze to ve tme sepne hlavni svetla, cili pak musis prepnout na nulovou polohu, cimz je vyradis.. po nastartovani vratis na auto..

navic jsem do auta namontoval ledky, ktery svitej na nulovy poloze, nebo to nechas na auto, ve dne se o to nestaras, proste svitej ledky a v noci az se zapnou hlavni svetla, tak hlavni svetla pro start manualne vypnes .. ledky se tedy pri startu nikdy nedaji vypnout, ale vzhledem k jejich spotrebe je to burt.

2015-04-22 15:52:48

Teď přesně nerozumím tomu, kterou sekci v diagnostice popisuješ. Pro hlavní světlomety nebo pro osvětlení vozidla ?

V sekci pro osvětlení vozidla jsou mody čtyři.

Těma ledkama myslíš přídavná světla denního svícení?

2015-04-22 18:02:33

paveletv: mluvim o hlavnich svetlech.. ano led jsou pridavny denni svetla.. nevim presne uz tu strukturu, ale nastaveni je spojeny se svetelnym cidlem, ovlada to i sterace... jo a jsou na to 2 druhy hardwaru / cili dva pristroje s ruznym softem / a lisi se to nejak rokem vyroby, ale to uz si fakt nepamatuju, to ti museji rict v nissanu. Proste tu pristroje nejsou kompaktibilni a pokud budes mit spatny rok vyroby, nebude to fungovat.

2015-04-22 18:20:58

Hlavní světla u mého modelu mají jen dva mody, ten třetí není aktivní. Tak že zůstávám u továrního nastavení. Jak jsem psal výše.

Zajímá mne ta sekce celkového osvětlení, co lze nastavit tam, v těch čtyřech modech.

V Nissanu mi neřeknou nic, protože sami nic neví. V jednom servisu jsem jim proškolil mechanika, aby jsme se vůbec dostali do těch modů hlavních světel a abych zjistil co tam lze provést. Za toto školení jsem jim ještě zaplatil 220,-Kč. A to jsem si prosadil, že budu u vozidla na dílně a navigoval jsem odborníka kam má jít. Jinak by mne to stálo podstatně víc.

V druhém servisu také netušili o co jde a nabídli mi, že to samozřejmě vyzkoumají......za moje peníze.

Nehodlám platit zvyšování kvalifikace cizích zaměstnanců, navíc s velmi nejistým výsledkem

Potřebuji se prostě zbavit svícení zrcátek při otevřených dveřích. Vyndání žárovek je to poslední. Myslím, že by to mohlo jít i inteligentně.

2015-04-23 19:54:41

paveletv: ahoj a tobě po nastartování svítí přední i zadní světla?

V diagnostika jde nastavit aby svítila na nulové poloze jen přední světla jiné věci s tím nevymyslis ty módy nemají dle mého vliv na svícení hlavních světel.

2015-04-23 19:58:55

paveletv: a funkce módu co tu říkáš je ve Bcm ve worksuport tam se světla ne nastavují.

Ten kluk musel jít do reprogram, vyberete auto,dáte Bcm a manuál config.V této sekci nastavujes svícen, vím to z hlavy kdysi jsem to dělal na několika Navar a R51

2015-04-24 09:32:39

Ano, ale to se bavíš o nastavení hlavních světlometů. To však mám vyřešené a vyhovuje mi původní nastavení s manuálním zapnutím bez možnosti denního svícení. Protože jak jsem psal výše, denní svícení hlavních světlometů nelze vůbec vypnout a rozsvítí se hned po nastartování.

Víc mne trápí svícení zpětných zrcátek při otevření dveří. Proto mne zajímá co všechno obsahují další sekce nastavení v diagnostice. To nemá s nastavením hlavních světel nic společného.

2015-04-24 18:39:41

paveletv: nelze vypnout si první Komu to vadí,i u jiné značky to nejde možná jen časově nastavit

2015-04-24 18:39:42

paveletv: nelze vypnout si první Komu to vadí,i u jiné značky to nejde možná jen časově nastavit

2015-04-24 19:02:45

Nevím, jestli jsem první, ale trvalé svícení mi vadí hodně. Stačilo by časově omezené.

Abych někde zakempoval a pořád si hlídal zavření dveří mne prostě omezuje. A představa že při přespání někde v albánských horách budu svítit jako vánoční stromek mne také nenaplňuje....

2015-04-24 19:36:27

paveletv: co já vím tak se světla zhasnou za nějakou dobu.nechal jsem otevřený dveře přes noc a světýlka nesvítí druhý den a baterka ready

2015-04-24 19:41:05

A já nechal otevřený zadní okno a baterka vybítá..... Tak mi zkus vysvětlit, kde je chyba

2015-04-24 20:03:49

paveletv: s oknem nemám zkušenost, ale dveře i kufr ti nemá vymlatit Aku.jestli jste s tím mechanikem něco nenastavili špatně v Bcm v diagnostice


Odpovědět