Fórum - Téma


Micra K11- padání otáček při použití pos


Fórum Micra K11 Micra K11- padání otáček při použití pos

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Micra K11  |  Naše vozidla2010-04-23 11:42:37

Zdravím všeny členy klubu. Posledně jsem zde dostal cenné rady a nyní znovu hledám pomoc. Předem musím připomenout, že autům moc nerozumím, ale rád se o ně starám. Proto omluvte mé, třeba hloupější a jednodušší, dotazy a popis.

Zjistil jsem, že při točení volantu na místě (např. výjezd z křižovatky) mi posilovač sníží otáčky na úplné minimum (přibližně pod 400 otáček) a motor začíná chcípat. Chápu, že práce posilovače je určitým způsobem pro motor namáhavá, ale zajímalo by mě, jestli je to normální chování a pokud ne co, bych se měl pokusit opravit?

Procházel jsem různá témata zde v diskuzi a narazil jsem na zajímavé opravy a návody,bohužel si je nedokážu z mého laického pohledu spojit s mým problémem. Pro jízdu je tohle chování velmi nepříjemné, hlavně ve městě.

Pokud to bude mít nějakou spojitost s výše posaným "problémem", tak bych ještě přidal postřeh - motor při pouštění spojky v místě "záběru" má také velké tendence ke chcípnutí. S přiměřeným přidáním plynu se nic moc nezlepší, takže musím plyn pořádně prošlápnout a teprve potom začně motor pořádně zabírat - otáčky ale letí nepříjemně vysoko nahoru. Spojkové lanko jsem nedávno nastavoval tak aby, záběr byl tak v půlce sešlápnutí. Také jsem dávál nové svíčky. To jen naokraj.

info o autě: Micra K11 1.3 benzín (r.v 1993), spotřeba 7l/100km (plynule ve městě)

Předem velké díky za rady.

2010-04-23 12:26:52

O závislosti otáček na posilovači je tu diskuze u jiného typu, tak si to najdi - je tam spínač........

2010-04-23 12:32:49

Otacky na micre K11 sa nastavuju pocitacom, ak motor ma tendenciu chcipat pri priznakoch ktore opisujes tak treba preverit:

1. Skrtiacu klapku ( vahu vzduchu ) - treba pozret ci su kontakty na konektoroch zaoxidovane(vaha vzduchu a cidlo polohy skrtiacej klapky najdes na pravej strane skrtiacej klapky tesne pod vzduchovy airboxom),ak ano tak ocistit a prestreknut nejakym kontakt sprayom

2. Lambda sondu (treba ju odpojit ak sa nic nezmeni tak je dobra)

3. Sviecky, kable , rozdelovac (sviecky mas nove tak este prever kable a pozri do rozdelovaca (staci dat dole hlavu rozdelovaca ) ci nie su prilis opalene kontakty a palec) kable preveris tak ze ak s nimi pohybes a motor zmeni chod tak su zle.

Ak toto nepomoze a nikto iny Ti lepsie neporadi tak budes musiet dat auto do servisu pretoze ostatne mozne priciny si vyzaduju zrucnost a pocitac.

2010-04-23 12:54:10

Díky za rady. Kouknu na to a případně se ozvu.


Odpovědět