Fórum - Téma


Micra K11 1,5D - koupě, cena, právo


Fórum Micra K11 Micra K11 1,5D - koupě, cena, právo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Micra K11  |  Naše vozidla


1  2

2010-06-27 17:52:43

Pod pojmem podvod si představuju něco jiného a ne to, že nedodržím podmínky kupní smlouvy, kdy se obě strany dohodly na tom, že po prohlídce se může auto vrátit původnímu majiteli. Samozřejmě se může obrátit na soud, ale rozhodně ne na policii s oznámením podvodu. Podvod je například to, když ti někdo slíbí poslat mobil a pošle v balíčku jen poděkování za prachy. To beru, ale ne smluvní vztahy a kupní smlouvy. Stejně nechápu, proč do servisu nezajeli spolu a pak teprve neřešili koupi auta. To mě hlava nebere. Nedávno jsem kupoval místo Almery Mondeo a taky jsem na všechny závady nepřišel. Je to pochopitelné, když auto pořádně neznám, ale abych hned v tom viděl podvod mě teda nenapadlo. Vadné věci jsem vyměnil a jezdím. Co taky člověk čeká od auta starého 7 roků (můj případ)? Že bude jako nové? To těžko.

2010-06-27 20:25:30

stan souhlas je tam více nepochopitelných věcí ale nedodrženi kupní smlouvy je také podvod ale to je celkem jedno hádat se o takových pojmech je blbost ale největší blbost je to co provedl ten kupující

2010-06-28 00:19:37

Jak říkáš, ale třeba to dá dohromady, protože ty závady jsou jen prkotiny, které většina považuje za tzv. provozní náklady spojené s koupí dalšího auta. Tak to opraví a může jezdit a příště si dá bacha a nedá vydělat někomu, kdo si to třeba nezaslouží.

2010-06-28 10:18:27

souhlas podle mne auto přestává bejt autem po 5 rokách a mění se na více nebo měně kupu rezatého plechu takže už při koupi s tím musí počítat a čím starší tim vice pozornosti věnovat prohlídce před koupi

2010-06-28 15:52:11

Díky za rozjetou diskuzi. Rozhodně nehledám víru, že nejsem blbej..Blbej jsem, to vím, ale princip mi nedovolí, aby mu to prošlo...prostě takový vyjebávače nesnáším a nejraději bych je popravoval. V současné době po něm chci 10 litrů slevu, nebo že to dá do kupy on...ale postup prodat-veškerá odpovědnost nikde neuznávám. proto hledám cesty jak mu zkomplikovat život..jasně, že to nebudu kvůli 10k dávat k soudu, ale šlo mi o to, jestli v právu jsem. Pokud to nenapraví, tak si na něm asi nic nevezmu, ale budu mu asi posílat všechny zdechliny, který najdu na silnicích poštou. Ještě ke své blbosti: všechno je jednou poprvé a jak jsem již psal měl jsem štěstí a u všech aut, které jsem kdy kupoval (a byly to i starší 20 let) vše probíhalo normálně - prodávající řekl co tomu je, o závažnosti jsem se přesvědčil, zjistil případné další nedostatky a finito, spokojenost....jestli mi někdo do očí tvrdí, super super super stav a pak najdu místu drážkového řemenu klíňák ze 120ky tak je to prostě zmrd, na kterého jsem dřív nebo později narazit musel no..

2010-06-28 16:53:29

Pokud ti někdo tvrdil, že je to super kára, tak to ještě neznamená, že opravdu je. Bylo čistě na tobě, aby jsi mu jeho tvrzení vyvrátil a on šel s cenou dolů. A pokud jsi naivní a všechno jsi mu věřil a dal peníze dřív než jsi si ověřil stav vozu, tak máš smůlu. Vsadím se, že ve smlouvě (pokud ji vůbec máte sepsanou) se nepíše nic o super stavu. A co najdeš po koupi doma na autě za vady, asi frajera nebude moc zajímat. Řekl bych, že děláš z komára velblouda a místo aby sis klíňák vyměnil a další prkotiny, tak budeš sbírat zdechliny kolem cesty. Navíc si dost protiřečíš ohledně dalších kupů ojetin. Pokud jsi v minulosti na závady přišel, když jsi kupoval auta, tak se divím, že teďka ses nechal oblafnout. Bych spíš řekl, že tomu moc nerozumíš a až tě nakrmili v servisu moudrama, tak se snažíš zachránit něco málo peněz z už tak blbé koupě. Hodně štěstí. Ale podle chování pův. majitele bych řekl, že asi smůla.

2010-06-28 17:48:47

popravdě nemáš moc spíše žádnou šanci z něho něco dostat teda legálně pokud on sám nebude chtít a nelegálně se to muže krutě obrátit proti tobě a to i pokud mu pošleš tu zdechlinu

2010-06-29 09:41:48

Neprotiřečím, prostě jsem měl to štěstí jednal zatím se slušnejma lidma, tak prostě moje ostražitost vzala za svý. Nikdo mě v servisu ničím nekrmil a auto jsem si samozřejmě prohlídl a na soustu věcí poukázal - byly to prkotiny a to hlavní se zdálo OK + jsem o tom byl přesvědčován... Jistě, že je to moje chyba, ale vás neštve, že po světě běhaj takoví vyjebávači? Možná vám to přijde normální..mě ne.

2010-06-29 10:47:28

mě to neuvěřitelně štve nicméně praxe je taková že soudy nahrávaj a chráni zloděje a vemeš li to do vlastnich rukou jako já tak i když soud uznal že mne okradl a já ho chytl pod krkem a i přes to vnásilné vyrovnáni jsem byl i podle soudu v minusu tak já dostal podmínku a on se jen chechtal při zpětné rekapitulaci jen zvažuji že jsem ho neměl přidusit ale udusit já ho viděl poprvé v životě a on měl těch vroubku více takže by mne s ním nikdo nespojoval

Ps a v tu chvíli když jsem ho držel pod krkem a on se mi jen smál že za blbost se platí tak k tomu moc nescházelo

2010-06-29 16:02:08

Ber to z té lepší stránky Micko. Až půjdeš kupovat auto za 200 tis., tak budeš už vědět, jak to na tom světě chodí. Nevím kolik Ti je, ale podle toho, jak seš ze zjištění, že jsou tady i nepoctivci, vedle bych řekl, že ještě asi moc ne. Znám ze svého okolí lidi, co projebali díky vychcanosti druhých daleko více peněz. U tebe to není zas tak hrozné, když vezmu v úvahu, že koupě ojetýho auta je vždy sázka do loterie.


Odpovědět

1  2