Fórum - Téma


mereni tlaku ... cemu verit ?


Fórum Pokec všeobecný mereni tlaku ... cemu verit ?
2010-01-28 23:51:32

cemu pratele kamaradi verit?

dneska jsem si jel zmerit tlak pneu na shell na D1 - neukazoval. v Benesova na omv zas chybel kompresor a na avanti taky vbene chybel ventilek. inu jsem nazhavil kompresor nemecke vyroby do autozasukvky. ten mi ukazal po nafouknuti 2.5, pak jsem pouzil svuj mmmmmmerak od firmy KOVO ( na ketry je potreba zbrojak - je fakt tezkej :D ) a ten mi ukazal 2.9 ... koupil jsem si merak filson ten ukazal2.2 a podruhe u nesel ... tak jsem ho zas vratil :

otazka tedy je jasna jakym merakum verit ?

2010-01-29 00:08:56

Spočítaj všetky hodnoty a spriemeruj ich

Ja by som to riešil tak, že by som zobral všetky meráky, ktoré mám a skočil by som do pneuservisu a porovnával

2010-01-29 05:57:12

ja som si ho kupil v tescu a ukazuje +- to iste ako ten, co mam v praci ku kompresoru. Kontrolovat tlak v pneu by si mal za studena, max. najazdit kilometer. Kdesi som to cital a u mna uz aj po 1km co mam na najblizsiu benzinku sa pneu aj napriek kludnej jazde zohriali natolko, ze sa tlak zmenil. Skus si to premerat "za studena" a rozdiel v tlaku potom dofukni na najblizsej benzinke (ked nemas moznost to hned dofukat) bez ohladu na hodnoty, ktore ti ukazuje za tepla - a po "vychladnuti" by si mal +- byt na pozadovanej urovni. Hlavne to vzdy meraj jednym manometrom, nech to mas rovnako. tot moj nazor

2010-01-29 07:37:22

Máš pravdu, nedá se všemu věřit. Před mnoha lety jsem už zjistil, ýe na punpách jsou velké rozdíly. Doma jsme měli 3 manometry a každý ukazoval jinak, Tak jsem to vzal do práce a kamarádi ve zkušebně manometrů zjistili rozdíly až 0,8 atm. Jeden měl chybu 0,1 atm a ten jsem pak používal s vědomím té chyby. Jeden meměříl pokaždé stejně. Tím jsem spistil kontrolu pneuměřičů snad v celé firmě.

Závěr:

1. Pokud si nejsem jistý měřím 2-3 x.

2. Absoutní hodnota tlaku je druhořadá, většínou podle nejvyššího tlaku na některém kole, ale rozdíly na nápravě musí být nulové, případný rozdíl mezi nápravami musí být stejný.

3. Pokud se mi to nezdá, zkontroluju tlaky u další pumpy.

Na příštím srazu si provedeme porovnání maniometrů

2010-01-29 17:08:04

Ja sa prave chystam kupit si niekde tlakomer. Z osobnych skusenosti viem ze je vela nepresnych alebo nespolahlivych (kazdy krat nameraju nieco ine). Tak by ma tiez zaujimalo, podla coho alebo ako si vybrat ten dobry. Ak ich niekto uz meral alebo porovnaval, mohol by sem napisat, ktory je dobry.


Odpovědět