Fórum - Téma


maximálna povolená rýchlosť-rady


Fórum Pokec všeobecný maximálna povolená rýchlosť-rady1  2

2012-06-05 18:51:42

Čaute , chcel by som poprosiť o vaše rady a skúsenosťami ako je to z dokazovaním max.p.r. ked ma policajti nezastavia na mieste.Môj prípad.

Zastavili ma dnes policajti, že si ma dobre pamätajú zo včerajška ako som prekročil rýchlosť o 50km/hod(v meste) len ma nestihli zastaviť (pravdepodobne majú iba moje foto špz) a vraveli mi že mi príde domov pozdrav a pravdepodobne aj zákaz činnosti viesť motorové vozidlo. Teraz otázka ako sa voči tomuto brániť ked ma ihned nezastavili na mieste a nemajú teda dôkaz že v tom čase som viedol vozidlo ja ako majiteľ a vyhnúť sa pokute a zadržaniu VP?Ďakujem

2012-06-05 19:25:40

osobe blizkej sa stalo to iste

akonahle ta nezastavia hned tak uz potom mozu ist kade lahsie, lebo objektivna zodpovednost este neplati

a domov pride maximalne nejaky list kde budu chcet aby si uviedol kto soferoval a jednoducho odmietnes...

ale osobe blizkej ziadny list neprisiel takze si myslim ze len bu-bu-bu od pandlovcov

2012-06-05 19:27:46

auto je psaný na tebe? záleží jestli bude na fotce vidět tvůj obličej . Pak by se dala použít osoba blízská. Koukni na články http://www.dfens-cz.com/ tady docela probírali. Taky přemýšlím napsat moje auto na manželku a naopak.

2012-06-06 08:24:40

áno auto je písané na mňa...

Glider trochu si ma upokojil snád to bude aj môj prípad, nehodlám dať tým vykoristovatelom platených z naších daní ani korunu navyše

2012-06-06 10:58:24

budou možná detaily oproti SK a CZ, ale obecně se dá říci, že pokud není přiznání nemají v ruce nic z čeho se dá vařit. Fotka obličeje je pořád a jenom fotka obličeje - k jednoznačné 100% identifikaci osoby je to nedostatečné (vem si dvojčata, vem si podobné sourozence, kamarády atd.) až budem mít na čele vytetovaný čísla jak v koncentráku a pod kůží čipy tak pak snad , z osobních zkušeností - prostě neříkej zbytečná slova navíc a neoznačuj konkrétní osoby včetně sebe.

2012-06-06 11:08:30

k té odpovědnosti provozovatele - mě osobně hodně zajímá jak budou jednoznačně identifikovat automobil (teď je problém v identifikaci osoby pak bude s autem) zas bude jen fotka auta a registrační značky (která se dá jednoduše "vypůjčit" nebo i vyrobit padělek (ochranné prvky). Zajímal by mě průlomový rozsudek.

2012-06-06 12:57:15

lukka:

jednoducho pride pokuta rovno na majitela a uz sa nebudu zaujimat....a taketo curacke zakony tu budu

(taktiez nemam auto pisane na seba a ani to nikdy nespravim :D )

2012-06-06 13:11:24

nevím co vás trápí,tento zákon díky hlouposti politiku je prakticky neplatný tak proč se tím zatěžovat.

2012-06-06 13:22:48

glider - ale tak jednoduche to prave neni .... resp. jsi asi nepochopil jak jsem to myslel a není tam jenom tato díra je jich tam víc ....(tedy ten slovensky jsem necetl)

Chmelda - skoro jako všechny ostatní

2012-06-06 13:34:15

Je to jednoduché, nemáte jezdit po městě jak čuráci a bude to bez problémů, za 12 let ani jedna pokuta za rychlost

Ale z těma značkama má Lukka pravdu.

2012-06-06 13:38:34

tož já za 5 let řidičáku taky ani jedna pokuta za rychlost, ale byl jsem dvanáckrát u správního řízení.

a jak to říkají jiní, opravdu vše se dá zpochybnit. pamatujte si jednu věc, která je fakt njedůležitější...NIKDY NIC ŽÁDNÝMU PŘÍSLUŠNÍKOVI NEŘÍKEJTE, ani nemusíte tak to nedělejte. Nemůžete totiž nikdy říct nic čím byste si pomohli (jsem z právnické a policejní rodiny). Jen je nechte ať řeší a ať se snaží, je to jejich práce. a s tou zodpovědností za svoje auto? Pánové jen idiot by tu pokutu bez mrknutí oka zaplatil, ihned ke správnímu řízení pro nedostatek důkazů a pokud budou trvat na zodpovědnosti a presumpci viny tak šup k soudu za protiústavní stíhání. Toto je totiž zákon, který fluše po listině základních práv a svobod a takový nemá co v demokratickém státě dělat.

Pokud tě vyfotili chtěj vidět fotku a řekni, že to ty nejsi a že dál odmítáš vypovídat. Nebudou ti ji chtít ukázat, třeba ji totiž ani nemají a budou doufat že to zaplatíš ihned bez keců a bez správního řízení, což je pro policistu akorád zátěž a zdržování. pokud řeknou že ti ji ukázat nemohou tak kecají, je tvoje právo vidět usvědčující důkazy. Pokud chceš být jo gurmán, nos po kapsách malé přenosné velkokapacitní záznamové zařízení aspoň na zvuk a vše si nahrávat ,bez toho už nevycházím. jenom argument, že se necítíš k řešení řpestupku na místě a chceš ke správnímu řízení stačí na to aby si odradil většinu policistů, radši tě pustí. doporučuju aspoň přečíst něco málo od berana na autowebu, je to dost afektovaný týpek, ale alespoň základní povědomí člověk má. protože tady nejde o osobu blízkou (ta je zbytečně zprofanovaná), ale prosté právo nevypovídat. a s tím nikdy žádný poslanec nic udělat nemůže, takže tu přestaňme plkat o zrušení osoby blízké a podobně...to se stát nemůže

2012-06-06 14:00:55

Thommy - ale ruku na srdce to opravdu všude od cedule města do cedule města dodržuješ 100% tně rychlost??? - a kde jsou radary a proč tam jsou... a co to je jezdit jako čůrák? je to jet na dvouproudovce kde nic není 60 a nebo kolem školy kolem řady zaparkovaných aut 50 a čumět při tom na tachák??? nemá smysl to takto zjednodušovat. Hodně diskutabilní určitě nějaká korekce by být měla, ale proč nedat na problémový místa hlídku - vždyť se to i ekonomicky i "dopravně" musí rentovat víc než kamera a mě co sralo konkrétně na tomhle zákonu je lobby soukromých firem a snaha jen ulehčit výběr peněz - o zlepšení dopravní situace tam vůbec nejde. Už jen to, že se z pohodlnosti jakoby upustilo od bodového postihu...??? spíš mě prostě sere jak vůbec takový paskvil mohl projít a proč-je to svinstvo obalený do obálky "zákon pro slušné řidiče". Jinak Chmelda to popsal hodně pěkně.

2012-06-06 15:12:25

Jestli může dodat ze své zkušenosti. Mně se stalo to že má bývalá přítelkyně zaparkovala auto u nás v ulici. Auto stálo 4metry od přechodu a bylo odtaženo.Zákon totiž praví že vozidlo musí stát minimálně 5 metrů od přechodu.. Tak sem si zavolal na měšťáky aby mi řekli víc kde auto je atd... Musel sem si k nim dojít pro papíry. Předložil sem jim doklady a když se zeptali kdo tam auto zaparkoval, řekl jsem známou frázi že osoba mně blízká. Policajt si jen povzdech,dal mi papír ať napíšu prohlášení a tím se vše vyřešilo.. Do prohlášení sem napsal že tam auto zaparkovala osoba mně blízká.A že nechci udávat její totožnost protože bych jí tím způsobil problémy. Takto je to totiž povoleno.Nikdo se mnou už pak nic neřešil a nic mi nepřišlo. Zaplatil jsem pouze odtah.. Nikdo nedokáže že jsem to udělal já.Takže i takto se to dá udělat..

2012-06-06 15:18:05

Zasa raz sa rieši typické cz/sk socialistické vydrbávanie so systémom (alebo skôr malé decko plačúce pri mamičkinej sukni) namiesto správania sa dospelého chlapa zodpovedného za svoje činy! Alebo iba mne nepríde normálne dvojnásobné prekročenie rýchlosti v meste?

2012-06-06 15:47:52

Cico - me 100km/h prijde teda "normálka" (na určitém místě při určitém počasí a určitém provozu si to dovedu co se týče bezpečnosti v klidu ve svém svědomí obhájit) Naopak třeba 50 bych na určitých místech nejel i když to povoleno je.

systém v čr je bohužel postavený tak, že běžný člověk je bitý a čím slušnější tím více, tj. já kde můžu tak jasně že dopady systému na mou osobu minimalizuju. A co se týče chování dospělého chlapa - tak nekradu, nikomu nic neničím, neubližuju, nepoškozuju - svědomí mám fakt čistý a Humlovi a jemu podobným dovolený platit prostě nebudu (pokud nemusím). Tady prostě nikomu neublížím pokud řeknu, že na otázku kdo řídil odmítám vypovídat nebo ano???

2012-06-06 15:54:48

A ty vieš na akom mieste sa to stalo?!

A to už nevravím o tom ako by to tu vyzeralo keby si každý sám určoval ktorý zákon a kde bude dodržiavať a ktorý nie. Ak sa ti obmedzenie (ktoré tam mimochodom nevzniklo len tak a ty o jeho dôvodoch nevieš absolútne nič, len máš pocit, že ťa obťažuje!) nepáči tak bojuj za jeho odstránenie a nie, že sa samovoľne podľa vlastného uváženia rozhodneš kde a kedy ho budeš dodržiavať a kde už nie!

2012-06-06 16:05:24

Samozřejmě, že nevim, ale taky předpokládám, že Patricius není idiot (pokud by někoho naboural tak by odpovědnost přijal) a nejsem moralista v téhle oblasti, tohle je vykonstruovaný téma ve stylu TV NOVA - děsit lidi.

O důvodech toho vím dost, jezdím dost dlouho a toto omezení je prostě a jednoduše KOMPROMIS - pro všechny řidiče, pro veškerý počasí, pro veškerý typy aut, pro jakoukoli hustotu provozu, atd. atd. prostě si dovedu představit, že jet ve městě 100 km/h může být bezpečné a na pohodu to je vše. Kdybych dodržoval všechny zákony na 100% byl bych dávno mrtvej a spousta lidí v mém okolí asi taky. V tomhle mám prostě svobodnější názor - nebudu dodržovat vše co vymyslí banda podplacených hlupáků.

2012-06-06 16:14:46

> „Samozřejmě, že nevim, ale taky předpokládám, že Patricius není idiot”

Nevieš, ale predpokladáš, že človek, ktorého tiež nepoznáš... Prečo nepredpokladáš opak?

> „pokud by někoho naboural tak by odpovědnost přijal”

Čo 1. nie je isté (u nás jeden podobný, čo pre neho žiadne predpisy neplatili, zabil v dedine 2 malé dievčatká a čo myslíš, že potom urobil? Aj tie 4 roky(!) či koľko za tie 2 VRAŹDY (lebo nič iné to nebolo) dostal, sa mu zdajú veľa!) a

2. by tomu mŕtvemo bolo vieš čo platné...

Ja osobne si neviem predstaviť žiaden úsek v meste, na ktorom by bolo prekročenie o 50 km/h v pohode a normálne!

2012-06-06 16:26:29

  • jasný neznám ho prostě v tomhle jedu podle "podle sebe soudím tebe" - tj. představil jsem si sebe v této situaci nic víc nic míň
  • tohle už je uplně jiný probém a na tom je asi tak vidět to o čem jsem psal, že na systém doplácí slušní a hajzlům se nestane nic - jak může někdo dostat 4 roky pokud se prokázalo jasné zavinění smrti 2 lidí ??? zaslouží si takový systém respekt???

Tak nevím ale pokud jezdíš pár let a máš auto, které nemá vůli v řízení, slušný tlumiče a aspoň trochu brzdí tak přeci takové úseky musíš znát... tady ti fakt nerozumím. Na rovné silnici ještě v ideálním případě do kopce, kde není okolo zástavba, nulový provoz a není pohyb chodců tam prostě fakt nevidím prostor hledat něco k řešení.

2012-06-06 17:25:18

lukka: zatial plati to iste co v CR

ale od 1.7.2012 bude platit objektivna zodpovednost cize naozaj pride pozdrav s tym ze zaplat

http://www.automoto.sk/cl...t-a-vyssie-pokuty-od-jula

a 100 v meste je uz dost to je fakt


Odpovědět

1  2