Fórum - Téma


magnetický šroub v převodovce


Fórum Primera P11 magnetický šroub v převodovce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-03-06 07:54:16

tohle sem tady nikde nenašel...dík tomu kdo zná odpovědi...,nechával sem měnit přev.olej v aut.servisu,předtím převodovka nešla špatně,teď nejde dvojka skoro vůbec...takže si výměnu zopakuju,ale tentokrát sám..typ oleje nechám stranou,toho je tu napsaný dost (bude tam od Castrolu),neznám,tak se ptám..na zachycení nečistot tam je magnet. šroub,je to jeden z tech dvou buď napouštěcí nebo vypouštěcí? nebo se jedná o samostatně nekde demontovatelnej šroub,kterej se zbavuje od mechanickejch nečistot....doufám že jeho očištění by mi taky mělo pomoct, mam p11,1.6,r98

2008-03-06 08:03:31

Myslím, že magnetický šroub je ten vypouštěcí, když jsme měnili olej v převodovce u P10, tak na něm byly drobné kovové částečky, které jsme snadno očistili.

2008-03-06 08:03:58

Ja nechci nic rikat, mozna ti to pomuze, ale spis bych to videl na synchron

2008-03-06 08:06:29

To je fakt, olej může trochu zlepšit řazení, ale pokud dělá dvojka takové problémy, olej to asi nevyřeší.

2008-03-06 09:28:46

Souhlasím s doris, s tou dvojkou bych to taky viděl na synchronizaci.

u mé P11C mi dvojka taky nejde nic moc ( koupil ji z bazaru ) hlavně za studena.

taky uvažuju o výměně oleje.

dvoujku řadím z meziplynem ( často všechny kvalty ) a jdou tam úplně samy, stačí jakoby vychýlit řadičku a kvalt zapadne až na doraz-paráda.

2008-03-06 10:07:55

Hmm,no s původním olejem,šla hůř 1 a zpátečka,po výměně ta dvojka,zapomněl jsem dopsat,že po ohřátí je to lepší(ne dobrý),dvojka tam zapadne po vynaložení postupného tlaku,asi jako dřív když řadily autobusáci "karosáři",ale bez doprovodných zvuků,jinak ostatní kvalty tam padaj úplně samy...to s tím synchronem bych nebyl rád...předpokládám,že se nechá měnit jen část synchronizace připadající ke "2" , a cena? máte někdo přehled?

takže myslíte že nemá cenu znovu měnit ani ten oil? mam tam Aral EP Synt 75w-90 (popis výrobce:Syntetický, vysoce výkonný převodový olej se znamenitými vlastnostmi pro širokou oblast využití ve všech vícestupňových převodovkách a nehypoidních rozvodovkách náprav. Použitelný pro vozy všech předních výrobců automobilů. Poskytuje možnou úsporu paliva až o 2,5% oproti běžným olejům.

Specifikace/klasifikace: API GL 4 plus - VW 501 50 (G50) - Ford ESD M2C175-A - ZF TE-ML 02D, ..08A - MIL-L-2105 - Karosa ) ..... hmm,nechci to nechat bejt,protože tohle auto bude muset ještě dost Km sloužit

obrázek sem nepatří,je tady umístěnej jen dočasně...

a Primera má nebo nemá hypoidní převodovku,není problém v tomhle?

2008-06-12 10:03:03

sorry ,dlouho jsem byl mimo..

pro Ladia: zeptám se tě jestli si už ten olej vyměnil...a jestli ti to pomohlo...popisuješ tu ten samej problém co mám já,k dvojce se solidárně přidaly ostatní rychlosti...postupně se mi během dvou měsíců poďály snad všechny kvalty...řadim skoro už jen s meziplynem...zpátečka taky většinou až na potřetí...takže radost z jízdy ta-tam,nejvyšší čas to řešit !

pro ostatní: neznám-zeptám se: už jsem tady za pomoci ostatních dal pár věcí do kupy...(dík) ,takže :konečně jsem doma a mám čas na to skočit,začal bych s výměnou oil v přev. a když to nepomůže,řešil bych ty synchrony...takže někdo, kdo má reálnou představu kolik výměna synchronu/nů může stát-tak sem s tim,sem připravenej na zděšení....má cenu měnit jeden,nebo zrovna všechny a není lepší nakonec někde na vrakáči koupit celou převodovku..?(to bych samozřejmě nechal na někom jiným)

Ale začnu tím jednoduššim-oil,proto:netušim kde na spodku najdu ty dva šrouby k převodovce,fotku jsem tady taky žádnou nenašel,takže poprosim někoho,o ochotu ,že by vyfotil podvozek a zakroužkoval to tam,popř. mi poraďte kam mam fotak namířit ,cvaknu to já a pak kroužkování nechám na vás...dík (mam foták se špatným ohniskem,takže motor celej nevyfotim)

..až mě napadnete že se do toho nemám sr.. ,když to neumim,tak se už dopředu bánim,tim,že mi servis několikrát udělal něco jinýho než jsem chtěl,takže si to radši udělám sám a naleju tam taky co budu chtít sám

takže díky za nasměrování co fotit ,fotky,odpovědi,atd. zdarec Pavel a ať vám to vesele řadí !


Odpovědět