Fórum - Téma


Ložisko přední nápravy


Fórum Technický koutek Ložisko přední nápravy
naj
2013-03-22 17:26:12

Zdravím.Na synově Almaře jsem měnil ložiska přední nápravy /stará hučela/.Vzhledem k tomu,že se s ní málo jezdí,jsem použil značku STARLINE..Po naježdění asi 10 000 km neprošel STK-vůle v ložiskách.Chci se zeptat,jak postupujete při seřizování /dotažení/ tohoto typu dvouřádkového ložiska? Měnil jsem jich již více na různých typech vozů.ale tohle mě zaskočilo.Můj postup dotažení ,,na fest,, a pak povolit asi o 60° ,aby se volně točilo bez vůle a přitom nebylo cítit ,,přetažení,, -jemné ,,vlnění,,nebo jak to nazvat. 10 000 km se mě zdá i na čínu trochu moc.Asi se nevyhnu kvalitnější značce,ale chci si ověřit jestli postupuji správně.

2013-03-22 17:56:42

naj: Tak ako to pišeš sa dotahovali ložiska na starych škodovkach.Na Nissane dotiahnut metrovou trubkou.Ak si to nechal volne už je možno v prdeli aj naboj pod ložiskom.Aj na fest zatiahnute sa musi točit volne ak nie tak je to šmejd ložisko

naj
2013-03-22 18:28:17

Díky sjaro za reakci na dotaz.Tou pákou to dělám na všech vozech s hnací př.nápravou,ale teď jsem musel ložisko trochu povolit /obě/,šla opravdu ztuha, a nenapadlo mně,že bych to mohl zkontrolovat po nějakém čase.Skusím to fest dotáhnout a uvidím,jestli již není ,,načaté,,jinak půjde nové,ale už ne tato značka.Ještě jednou dík.

2013-03-22 19:01:36

naj: Dotáhnout a nevracet! Měl jsem cca metrový trhák ze sady Facom (průměr tak 40 mm), dorval jsem to na krev a pak se na to ještě postavil a zhoupnul. Kolo šlo krásně volně, vůle žádné, značka ložiska FAG. Není to kuželíkové, takže ani po pořádném dotažení (jasně, ideální je mít momenťák) by nemělo jít ztěžka - jestli šlo, vypadá to na nekvalitní ložiska.


Odpovědět