Fórum - Téma


Konektory pyropásov


Fórum Almera N16 Konektory pyropásov

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2007-10-21 13:24:20

Zdravím všetkých nisaňákov. Páni potreboval by som konektory pyropásov, ako na priložených fotkách, jeden celý komplet ako je na fotke + jeden samec, čo ide do toho bieleho. AK by to niekto mal, dajte vedieť , veľmi by ste mi pomohli. Mali by to byť konertory na N16, ale videl som ho aj na Primere.

Dík !

Rop
Radek
2007-10-21 21:04:16

Zkus tuto firmu. Je tam velmi ochotny pan Vlček. Dela pouzite i nove originalni dily za solidni ceny. http://www.firmy.cz/detai...frydek-mistek-frydek.html

2007-10-23 10:46:31

S konektorama je problém pokud zjistíš kde se dají koupit tak to sem napiš. My je sháněli a zjistili že jen na vrakovištích ustřihnout z vraků a naletovat na svý auto.

Rop
Radek
2007-10-24 07:06:47

Panove dovolte mi otazku... proc je potreba takovou věc, jako je konektor menit? To se rozpadl? Jestli jo tak věřte, ze nejvalitnejsi spoj (pokus neni potreba rozebiratelny) je spoj pajený a dvakrat přetazený samostahovaci bužírkou... Delal jsem si ted na zimu rele k ovladani vyhřivaneho potahu na sedacce,. Napojoval jsem ho k zapalovaci cigaret. Original propojovaci konektor jsem vyhodil. Všecko jsem pekně pájel a izoloval zminovanou bužírkou. A to je na věky. Navic paječku mate každy jiste doma a metr stahovaci bužírky stoji deset kaček... Kdyz uz teda HonzaBK beres stejne do ruky pajku a pajiš kabel od ustrizeneho konektoru na se na nej rovnou vykasli ustrihni i ten protikus a propoj to napřimo. Pokud teda neni potreba ten spoj rozebirat, nevim presne kde a jak ten konektor je.. Oprava je od slova "opravovat" a ne "vyměňovat" .

2007-10-29 16:57:49

Asi nevíš jak to vypadá, jak chceš někde na airbagu nebo pásu pájet, v malinké dírce o průměru cca 3 mm, kde jsou 2 kontakty. Tpoho bychs ebál, aby mě to nevystřelilo pod rukama. Jendou mě vystřelil pás a ta šlupka do uší to je něco!! A leknutím jsem se málem po....

2007-10-29 22:53:07

v práci používáme na kabelech podobné průmyslové konektory = MAT-N-LOK, nebo MINI-MAT-N-LOK, řekl bych že jsem je tu a tam v autě viděl (např. konektor lambda sondy N16 je myslím MAT-N-LOK nebo se tomu aspoň hodně podobá).

určitě by se originální konektory daly tímto nahradit (verzí MINI-MAT-N-LOK) - pokud je nutno nechat kabel rozebíratelný.

jen nevím kde se to dá rozumně koupit v malém množství a historicky dohledné době.

vyrábí to např. AMP/Tyco / viz odkazy.

http://catalog.tycoelectr...,22519&LG=1&I=13&G=G&PG=2

http://catalog.tycoelectr...22519&LG=1&I=13&G=G&PG=12

možná by se to dalo koupit přes www.GES.CZ, nebo www.gme.cz apod., no nevím. pak mě napadají molochy jako www.farnell.cz, RS-electronics, ale nevím jestli se budou ochotni bavit.

verzí konektorů MAT-N-LOK existují tisíce. tělo konektoru a piny jsou zvlášť. piny jsou krimpovací = spec.kleště s hlavicí na daný typ, ale není problém vodič připájet a co přebývá uštípnout (krimpovací "uši" na pinu atd.), aby se piny daly zacvaknout do konektoru.

kabel se dá připevnit na konektor pomocí obyč. plastových vázacích pásků(spermie), konektory na to mají poutka/otvory - při tahání za kabel se nenamáhají spoje vodič-pin-tělo konektoru(na druhou stranu v N16 se s tímto napárali - viz lambda sonda, a řekl bych že ani nikde jinde se tímto nepárali).

2007-10-30 07:29:21

AMP je nedělá, bydlíme kousek odsud a sháněli jsme je tam i přes známý. Prostě v celé ČR jsme je u prodejců konektorů nesehnali (ale už je to cca 2 roky co jsme je sháněli) Teď už je na vrakovištích dost vraků, tak pokud je rozbitej hodně, tak ho měníme - nestříháme a nepájíme, ale je lehce rozebíratelnej, takže kontakty necháme původní a jen vyměníme obal, pokud je jen prasklej, tak vyndáme kontakty, slepíme vteřinovým, lepidlem a zase nasadíme kontakty a je to. Nejhorší je to pokudd je vystřelenej airbag ve volantu. tam se to musí stříhat a letovat, protože od toho tepla je to celý roztavený a je to součást celého toho mezikrruží pod volantem, co stojí cca 2 litry!! (to vše co píšu se týká jen těch žlutých konektorů N16 a novějších aut)

2007-10-30 09:23:21

konektory MAT-N-LOK nejsou ty stejné jako na obrázku, ale dají se použít jako náhrada.

2 typy mají v GME pod názvem Poč.konektory se zámkem 4.5mm/6.2mm

stojí to pár peněz.

4.5mm/10A (menší), seznam všech=vidlice/zásuvky pro 2/3/4piny & 2x2piny + piny samotné (do zásuvky/vidlice):

http://www.gme.cz/index.p...atalog&SC=52021673&lk=&sk=

6.2mm/11-13A (větší), seznam všech jako nahoře(2,3,4piny & 2x2 pinový konektor):

http://www.gme.cz/index.p...atalog&SC=52021675&lk=&sk=

2007-10-31 08:00:45

Mě by zajímaly ty žlutý, ty jsem nenašel. Podmínka je že musí mít kontakty do pravého úhlu, protože jinak se ani do volantu, ani do středních sloupku nevlezou!! Prosím napište sem náhradu těch žlutejch (případně objednací číslo. Děkuji

2007-11-16 13:07:29

sehnat male konektory do praveho uhlu neni jednoduche, natož sehnat ty originaly.

prošel jsem si par katalogu a na nic kloudneho jsem nenarazil.

jedině upravit konektory určené do desek, ale je to zase řešení typu vrabčí hnízdo...

u přímých konektorů bych se nebál použít jako náhradu konektory mini-mate-n-lok jak jsem psal výše. nicméně do praveho uhlu to bude problém.

tip - vyzkousej v brne elektro prodejnu Buček na vranovské 14 (www.bucek.name) - má spoustu různých konektorů (mají např napájecí/datové konektory k mobilům a spostu jiných).

dál vyzkouset GM (ww.gme.cz) na Kolišti a GES (www.ges.cz) na Křenové.

víc mě v tuto chvíli nenapadá


Odpovědět