Fórum - Téma


Kluby


Fórum Pokec všeobecný Kluby1  2  3

2008-03-11 22:26:54

Alfa romeo club tomu se mi nechce věřit

Dux
Radek
2008-03-11 22:43:33

Santi: jj, ale jen proto, protoze se jim to neustale sere.

2008-03-11 23:22:47

All: divím se, že řešíte takové ptákoviny, jako je počet členů "JEN" počet členů! Starousedlíci vám mohou potvrdit, ž enejlepší atmosféra tu panovala do necelé tisícovky členů. Co z toho vlastně plyne? Jen to, že pravidelně se tu objevují jen jedni a titíž. Je to sice fajn, ale v tom je právě ono "ale": za klub se dají považovat ti, kteří tady píší, radí, jezdí na srazy a vyvíjejí činnost pro klub (výroba lecčeho, zařizování lecčeho, atd...). A kolik je takových? Málo, málo. Ale to nevadí - jsme tu pro sebe a pro naše miláčky, ne pro statistiku. I když mi to taky lichotí!

2008-03-12 07:31:44

Omi je dobrý mít přehled, jak kde co funguje Ale máš recht statistika netvoří atmosféru na clubu ani neřeší jeho funkčnost.

2008-03-12 08:10:25

Z těch 3000 lidí je tu tak možná stovka skalních, aktivních členů. Zbytek tu je, jenomproto, že tu je.

2008-03-12 08:32:14

Santi: to nepopírám, že to o něčem svědčí. Ale správný klub má vyvíjet činnost a správný člen se na ní má podílet. Jsou tací, kteří se tu zaregistrují jen proto, aby položili otázku ve fóru, a/nebo si stáhli manuály. I je dokážu pochopit, každý nemá tolik času, ale ve skutečnosti není členem v tom pravém slova smyslu. A když už se někdo zaregistruje, ať si alespoň projde diskuse, dříve, než položí otázku, na kterou se tu v minulosti odpovídalo hned několikrát. Někdo je uražen při odpovědi typu "najdi si to tady", ale je to tak, spousta dotazů je duplicitních a neochota procházet starší fóra (alespoň v té odborné části) svědčí o tom, že člen je zde jen a jen pro tento účel - najít odpověď na svou otázku a pak rychle zmizet, když ne navždy, tak minimálně do té doby, než mu zase bude ouvej.

2008-03-12 08:36:26

Alesh: tomu odhadu bych docela i věřil; původně jsem si kdysi představoval, že klub my mohl být důstojným partnerem při případném jednání s Nissanem, ale na to jsme příliš rozhádaní a kromě toho si to spousta členů představovala jako jednostrannou spolupráci typu slevy u Nissanu. Ale o tom partnerství není a nikdy nebylo. Partnerství (DOBRÉ partnerství) je o tom, že jednou pomůže jeden, jindy druhý. A na to tu tolik ochotných není a není proč se tedy divit, že spolupráce s Nissanem na úrovni klubu prostě neexistuje.

2008-03-12 09:01:17

Njn, Omi nemůžem nikoho nutit, aby se podílel na chodu clubu. Věc by možná vyřešil povinný poplatek při registraci a znemožnění čtení diskuzí bez řádné registrace. V tom případě by jsme pak mohli být jinde. Jenže by to zřejmě znamenalo založit nějaký právní subjekt a s tím přijde i práce, kterou někdo musí dělat a jsme zas u toho kdo by to dělal a jestli by na to měl vůbec někdo čas.

Výhody by mohli být v navázání spolupráci s nissanem a možnost jednotného vystupování pro další partnery.

Nebylo by možná od věci pobavit se o tom na srazu

2008-03-12 09:17:21

Santi: to jsme tu už řešili před Řásnou - jak s klubem dál. Ve starších fórech bys to našel. Jenže právě ty peníze nejsou řešení - i to jsme tu se Zikkym a Komarem probírali. To chce víc, ale nejprve se musejí členové dohodnout na celkové vizi klubu. Tu stále postrádám. Klub by měl táhnout za jeden provaz. a navíc by musela pro členy být spousta ne moc populárních povinností. A ne každý je ochoten obětovat vlastní pohodlí a svůj čas. Kdysi jsem koketoval s historickým šermem, ale možná si neumíš ani představit, co to obnášelo času. A toho se mi nedostávalo a tak jsem si dokázal říct, že na to prostě nemám (hlavně ten čas, ale ani s financemi jsem na tom nebyl nejlépe a těch je tam taky potřeba, koneckonců kde není ).

A pokud jde o neaktivní členy, tak proti nim nic nemám; jde jen o to, že se za členy nemohou v tom pravém smyslu slova považovat. Nemůžeš se spoléhat na někoho, kdo tu je dva roky a má tři příspěvky v diskusi a pět přihlášení. Nevadí mi to, ale jak toho člověka chceš přemluvit ke spolupráci, když vlastně nevíš, kdy si vyzvedne vzkaz o tom, že se něco řeší? A když o něm vlastně vůbec nic nevíš?

2008-03-12 09:50:40

Santi: něco jako mají v z-clubu: stanovy, členské příspěvky, účetnictví,....

A myslím si, že když někdo do něčeho vloží svoje bankovky, tak se taky zajímá, co se s nimi děje a na tom dění se podílí

2008-03-12 10:08:40

Alesh: ale než do něčeho vložíš svoje bankovky, tak se asi zajímáš, co za ně dostaneš. To je to, co já nazývám vizí, nebo chceš-li, pak také myšlenkou, náplní, ideou či smyslem klubu. CO konkrétně ten klub bude dělat, má-li vůbec nějaké ambice a jak jich chce dosáhnout. Nevím, jak to konkrétně funguje v Z-klubu, ale kdysi dávno, ještě za bolševika jsme se pokoušeli založit mini klub, sdružující majitele aut, kteří by si mohli navzájem radit, vypomáhat, atd... Kromě problémů, které byly té době vlastní, si potenciální členové pro svůj klub vykopali sami hrob. Od té doby vím, že to chce mít někoho, kdo je nejen silná osobnost, co dokáže ostatním nastínit další směr, ale je zároveň i natolik charizmatický a silný, že dokáže ustát i případné útoky na samotnou podstatu klubu. A samozřejmě, že to nesmí být nějaký hochštapler, který shrábne prachy a zmizí!

2008-03-12 10:51:19

Omi: tak něco podobného se právě stalo veteran car clubu v Rožnově. Záhadně se jim ztratily peníze, účetnictví a předseda

2008-03-12 11:19:43

Alesh: tam (co mám na mysli) se ale neztratily prachy, šlo o něco jiného. Měla se vybudovat rampa a k ní přivést i voda a elektřina. A pak to začalo: kdo to bude platit? (odpověď - členové klubu rovným dílem, prachy se vyúčtují), kdo to postaví? (členové klubu v akci Z, pamětníci vědí ), kdo to bude využívat? (hloupá otázka, odpověď byla, že každý člen má na to právo) a pak zda tam můžou i ne-členové, za jakých podmínek a co se bude dít s případně utrženými penězi (za zapůjčení rampy se mělo vybírat, od členů méně, od ne-členů více, členové by při výběru termínu měli přednost, prachy by se účtovaly a platila by se z nich spotřebovaná voda, elektřina a hradily ostatní náklady, - a to nemohli někteří lidé skousnout, protože každý měl o penězích jinou představu). A protože hlavní iniciátor na to neměl žaludek, tak se to zabalilo ještě dříve, než to vlastně začalo fungovat.

2008-03-12 11:27:28

Jasné vize se stanovami je první bod, ale jako druhý mě nic jiného než peníze nenapadají. Jde o to, aby nový člen bral členství v clubu trošku vážně. Částka by nemusela být nijak horentní ono stačí už jen ta práce zaplatit ji a to je právě to co by mohlo oddělit členy - nečleny se 3-mi příspěvky za 2 roky. Líbí se mi i celkem stanovy Girls tuningu...myslím, že to mají dobře propracované i když při našem množství členů by se to asi nedalo využít na 100%. Napadá mě i vyřazování neaktivních členů po určité době nečinnosti apod.

Jinak každá sranda něco stojí, ať už jsou to čas nebo peníze...jakýkoliv koníček se bez toho prostě neobejde.

Teď už se jen stačí rozhodout zda se má něco dělat činikoliv Možná by neškodila malá anketa, aby se zjistilo, co si o tom myslí zbytek členů Případně udělat průzkum toho, jak to funguje na jiných clubech.

Tohle prosím berte jen jako poznatky a náměty co mně tak poslední dobou vrtá hlavou

2008-03-12 11:33:24

Přesně tak, když bych napsal pronajal jsem si kemp na týden, stálo to dvacet litrů přijeďe, přijede všech 3027 členů a dalších 1000 se ještě přihlásí, protože je to zadara. Ale kdyby bylo vlezné do kempu litr, přijede 50 lidí a z nich bude 30 pyskovat, že jsem na tom zbohatl

2008-03-12 11:45:14

Alesh: no jo, pyskovat můžou, pokud cenu neznají předem. Ale když ji znají dopředu a přijedou a pak pyskují, dávají tím najevo, že jsou sami omezeni ve svém úsudku. Přece dám prachy tehdy, když s cenou souhlasím. Když ne a dám je, tak se nesmím rozčilovat. Samozřejmě, při dvou předpokladech: pokud něco nepotřebuji opravdu nutně a pokud mi někdo nedrží nabitou devítku u spánku. Ale příklad, který jsi uvedl, nezohledňuje ani jednu vzpomínanou eventualitu.

BTW: Aleši, fakt ti není trapné, chtít za kemp litr?

2008-03-12 11:47:29

Nevím, já do kempů nejezdím

2008-03-12 11:56:02

u te alfa clubu ,to bude ten toplist asi tak nastaven ze kdyz tam nejaky clovek prijde a kline treba na forum,potom na napr. clanky, apod bude se tam proklikavat pri te navsteve tak mu pocitadlo zapocita tolikrat kolik proklikal, kdysi to tak slo nastavit,takze jich asi nebude az tak moc kdyz se jim jedna navsteva pocita za 5-6 x ...

to co psal Santi tak nebylo by spatne nejakou anketu co a jak dal , anketu o mazani neaktivnich clenu, ja uz par takovym napsal a bez odpovedi urcite by se mnelo neco udelat, procistit apod.

dalsi vec ty smajlici , nevim za jakych podminek muzu dat nove ,jake musi mit ty autorske prava , ale to uz asi otazka pro Inraje... pivni narod a nema pivniho smajlika no stydme se

2008-03-12 21:26:01

Prinad: smazat neaktivní členy není moc šťastný nápad. Po roční pauze se neaktivní člen skryje a není k vidění ostatním, ale mazat je, to je asi trochu silné kafe. Pokud to nevadí provozovateli serveru, pak bych je nemazal. Uvědom si, že smazáním člena přijdeš i o všechny jeho příspěvky v diskusi a ta pak ztrácí smysl. Prostě bych je nemazal.

2008-03-12 21:32:16

Mě někdo maže příspěvky taky a nepřipadám si neaktivní


Odpovědět

1  2  3