Fórum - Téma


Klimatizace čistění postřehy nápady


Fórum Qashqai J11 Klimatizace čistění postřehy nápady

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J11  |  Naše vozidla2016-05-11 21:46:53

Zdrar všem,všimnul jsem si po delší době poznatku jak nastrtuji a odjíždím tak jakoby z klimatizace foukal prach,ale pocitove.Spatně se to popisuje.Je to takové jako když se projedete po polní cestě prašné.Jak jste na tom vy?Doporučíte sprej na klimu,nějaký prý hodně smrdí tak mám trochu obyvy.V servisu čistili klimu po první garanci,ale od té doby se mě to zdá divné.I když přes zimu jsem jí nepoužíval.

2016-05-12 13:24:48

vymen pelovy filter

2016-05-13 07:03:21

Klimu musíš používat i v zimě. Určitě to někde bude napsaný v manuálu, předpokládám min 1-2/měsíc. V chladivu jsou totiž obsaženy i další složky jako např. mazivo, aby nedocházelo k zadření ložiska nebo aby promazávaly pryžové části aby nezpuchřely. A jak tu zaznělo, je třeba zkontrolovat pylový filtr.

2016-05-13 08:19:29

Díky za reakce,po kontrole filtru po 1 roce jsem se zděsil, jak je zaprasený.Vyměnil jsem filt a najednou bez prachu a ještě jsem nechal pročistit klimošku.A ten čistý vzduch k nezapalcení.Konečně to voní a není cítít vůbec žádný prach atd..

2016-05-13 13:34:44

Len pridám skúsenosť, ja pri nájazde cca 30tis. ročne mením filter jar/jeseň a zakaždým je čierny. Dezinfikujem prípravkom na klimatizacie Ajatin a aj po niekoľkých týždňoch je vždy cítiť účinnú látku a svieži vzduch.

duncho  
2016-05-13 20:35:59

Ak chces klimu poriadne vycistit a nie len prekryt zapach plny plesni a bakterii tak postupuj takto:

  • vyber pelovy filter
  • skontroluj ci su v jeho priestore necistoty
  • vycisti priestor filtra (dnes som cistil tak som spravil pre Teba video)
  • vydezinfikuj prieduchy aj vyparnik a priestor nasavania vzduchu
  • vloz novy filter

Na dezinfekciu pouzi spray Würth Coolius 300ml a mas pokoj na dlhy cas. Ten neobsahuje ziaden parfem a ma velmi vysoku ucinnost nicenia bakterii a plesni uz pri nizkych koncentraciach vid. report vyrobcu https://eshop.wuerth.de/i...imeType=application%2Fpdf


Qashqai J11 - Cleaning pollen filter room  |  Více info

Have you ever experienced weird smell coming out from air vents even if you just disinfected your car air condition and replaced pollen filter? Then this video will probably help you to get rid of it.

Before air condition is disinfected and pollen filter is exchanged, I recommend to check foreign objects inside of pollen filter area. Sometimes there is no easy access to see the filter room so you try using a mirror or smartphone cam as I did.

In my case the filter area was full of leaves that produced nasty odour which couldn't be fixed by aircon disinfection and filter replacement. When the smell still persisted I had to find the source. Luckily it was pretty easy task, just challenging to get the dirt out of the filter room. I tried vacuum cleaner first, but it did not remove all the leaves. The second attempt was spray with compressed air, which did help, but did not remove all the dirt.

Air gun with compressed air did the best job. After all the dirt was cleaned, I disinfected the room filter area and air condition again.

All you need is:

  • disinfection spray - Wurth Coolius - 300ml
  • Active Coal pollen filter - MANN CUK25012
  • gun with compressed air

2016-05-16 11:56:55

duncho:

duncho  
2016-11-23 22:12:34

MANN uz ponuka bio filter aj pre QQ J11, vid info: https://catalog.mann-filt...beschreibung/HBQXfmjp.pdf

Navod na vymenu: https://catalog.mann-filt...bauanleitung/HBzvM1hi.pdf

Cenu filtra som dal zistit nakolko som ho zatial nikde nenasiel.


Odpovědět