Fórum - Téma


R51 - Velký klidový odběr


Fórum Pathfinder R51 R51 - Velký klidový odběr

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Pathfinder R51  |  Naše vozidla2013-07-12 13:44:01

Pořídil jsem si PF, 2005, 2.5dci. Byla tam úplně mrtvá baterie. Koupil jsem novou, drží pěkně, startuje hned. Napětí po startu v pořádku, mírně nad 14 V v zátěží.

Pro kontrolu mi to ale nedalo a změřil jsem klidový odběr uzamčeného auta. Ten se pohybuje po cca. 5 minutách, až vše usne na kolem 200 mA, což se mi zdá hodně, čekal bych tak do 50 mA. Co může být příčinou?

Napadá mě alarm - když jsem odpojil baterku zamčenému autu, začne houkat siréna někde z levé strany zavazadlového prostoru. Alarm vypadá na první pohled originál z výroby (soudím dle ultrazvukových čidel atd.). Kde je rezervní akumulátor alarmu? Někde u sirény? Auto nějakou dobu stálo s úplně vybitou baterkou, takže je možné, že nynější zvýšený odběr má na svědomí dobíjení záložní baterky alarmu - vyzkouším změřit proud např. zítra.

Kde všude jsou pojistky? vyndal jsem pojistky po jedné z malé i velké skřínky u řídicí jednotky u motoru, pěkně jednu po druhé, ale s odběrem to neudělalo nic. Jediné co jsem neodpojil, byli vícenásobné 2 pojistkové můstky v jedné z těchto pojistkových skřínek a silové pojistky přímo u baterky.

2013-07-12 14:46:16

milo9: 5 min je málo .

Rádio je origo ? Nejčastěji to dělá právě rádio

2013-07-12 15:24:14

svobi: rádio je nějaký 2DIN kenwood. bylo to první, po čem jsem šel. ale kompletní odpojení se na tom projevilo pouze pár mA.

musím sehnat nějaký solidnější ampermetr. tento supermarketový je sice do 10A, ale když je elektrika zapojena přes něj, nezvládne se komplet zamknout centrál (konkrétně kufr)... potom to nechám uspat pár desítek minut...


Odpovědět