Fórum - Téma


Kapalina v servu řízení


Fórum X-Trail T30 Kapalina v servu řízení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan X-Trail T30 / Classic  |  Naše vozidla2012-04-04 08:41:24

Ahoj,

mám X-trail 2,2 dCi, r.v. 2006. Loni na podzim přestal fungovat posilovač řízení. Servo bylo zanešené nějakým sajrajtem a lopatky se nevysouvaly. Vypláchli jsme to, dali nové čerpadlo a problém se opakoval. Znovu vypláchli a chvíli byl klid.

Nedávno začala kapalina unikat kolem tyče řízení. Podotýkým, že tam lejeme pořád dexron III.

Mechanik řízení rozebral a zase tam byly kusy hmoty podobné škvarkům amnoho dalšího slepeného materiálu. Vyměnil symerinky a nějaký o kroužek, ale po dvou dnech jízdy kapalina opět uniká.

Už jsem z toho zoufalý. Nemáte někdo podobné zkušenosti?

2012-04-04 10:23:10

neverim ze po dvou dnech to zacalo tect zvlast pokud opravdu vymenil tesnici prvky kolem pastorku rizeni... pokud 100% vis ze jsou tam nove nejspis bude ta hridelka jak stuhadlo a potrenuje zalapovat. nicmene to by kazdy slusny mechanik udelal, protoze jinak ta prace je k nicemu + dalsi zkazeny material atd.

2012-04-04 13:48:39

Dal jsem to dnes na dílnu. Zatím nevím, kudy to uniká. Mechanik minule vyměnil o kroužek a 2 vymezovací těsnění na prostředním dílu spojovací tyče. O přetěsnění pastorku nemluvil.

Nevíš čím to je, že kapalina dexron obsahuje mazlavé kusy?

2012-04-11 08:39:58

Tak mi napadllo či niekto len tak z nudy na tom nevymenil hadice v okruhu serva za nové - veď prevencia...

Problémom by mohlo byť že niesú olejuodolné ale obyčajné a ten dexron 3 ich naleptáva zvnútra a to vytvára tie zlepence... Z praxe viem že olej je agresívny na gumené časti a časom ich úplne rozloží...

Zadruhé máš to auto odnova? Čo ak tam niekto pred predajom nalial nejakú tesniacu prísadu alebo niečo také aby pri predaji bolo všetko TIPTOP a teraz to spôsobuje tie problémy...

2012-05-11 09:40:03

Auto mám odnova, první 3 roky ve zančkových servisech, pak až do dneška u stejného mechanika. Souhlasím, že tam došlo k nějaké nekompabilitě - prý tam někdo mohl nalít třeba směs do ostřikovačů - ničeho si nejsem vědom.

Nyní mám už vyměněné i řízení z bouračky s 20tis. km. Tak doufám, že budu mít pokoj.


Odpovědět