Fórum - Téma


Jak správně zapojit repráky u Nissanu..?


Fórum Návody Jak správně zapojit repráky u Nissanu..?
2011-01-21 22:45:48

Zdravím, omlouvám se někomu to možná příjde jako blbá otázka. Ale pro mě jako laika je to oříšek :-p Koupil jsem si dneska v obchodě repraky zádní prostě na plato a přední do dveří. Háček je v tom že tam je originální koncovka kterou musím odstřihnout a zjistit kterej drátek je - a kterej + a po te to zapojit do takovej jine koncovky, která pak přijde do repráku a mělo by to jet. Takže mi fakt jde jen oto jak poznám správně to + a - ... A hlavně když bych to nějak popletl a zapl to radio na zkoušku jestli to nějak zkratuje nebo tak všem děkuji za odpověď.

2011-01-21 22:54:38

jestli chceš bejt jistej polaritou tak udělej tohle:

Vem si originální reproduktor a napoj ho třeba na 9 voltovku a když se membrána pohne směrem nahoru (když dolu tak to je opačná polarita) tak to je správná polarita podívej se kam si zapojil + - od baterky a označ si to na repráku (jinak vetšina repráku má plus nákým způsobem označene)j pak logicky uvidíš kam to z konektoru do protikusu v kabeláži vede

2011-01-21 23:16:34

Jo díky moc zítra se na to vrhnu a snad uspěji a mysliš kdyby fakt náhodou prostě naopak tak nezhoří mi komplet cely auto snad? Jasný nechci taky od tebe že to víš uplně jistě že se mi mužeš zaručit, ale prostě cca zhruba jestli otom něco nevíš mmm?

2011-01-21 23:31:57

Tak at napojíš jakkoli na a jen na ty dva dráty co vedli k puvodnímu repráku tak ti neschoří, jen tak pro zajímavost všechna modernější autorádia mají na vystupech reproduktorů proudové omezení takže kdyby tam byl i zkrat tak by se nemělo nic dít.

A to dodržení polarity reproduktorů (zfázování) je kvůli akustickejch duvodů kdybys měl každej jinak tak by to špatně hrálo, hlavně hlubší frekvence

2011-01-21 23:42:31

Dík moc za radu fakt jo kdyby něco tak ti pisnu. Hlavně jsem novej tady na tom foru a jsem hrozně rád nebo jsem začátečník ještě ani nemám řidičák, ale pořídil jsem si Nissan Sunny a dávám si ho do kupy za 2 měsíce mi bude 18 a chci už mít připravenou káru. Takže jsem fakt rád za tohle forum nebo jakejkoli dotaz jsem měl tak hnedka někdo napíše lidi tady jsou fakt ochotní to až čučím zažil jsem plno for, ale toto je luxus.


Odpovědět