Fórum - Téma


Jak se prodává auto ??? HELP !!!


Fórum Pokec všeobecný Jak se prodává auto ??? HELP !!!
2009-02-19 08:27:06

Zdravím Nissaňáci. Měl bych k Vám prosbu. Nyní se chystám prodat auto, ale problém je v tom že auta nekupuji každý den a tudíž v tom přepisování atd. nemám žádnou praxi. Když jsem naposledy posílal do světa svojí mazdu 323F tak to bylo následující. Podepsali jsme smlouvu, já od kupujícího dostal peníze a on ode mě malý techničák, emise a pojištění a auto a odjel domů. Já zašel na dopravní inspektorát auto nahlásil na něj a velký techničák mu doporučeně poslal. Nyní jsem se ale dozvěděl a na úřadu mi to potvrdili, že k odhlášení je potřeba velký techničák a smlouva a nově i malý techničák. Proto bych rád věděl jak se to řeší. Buď odjede jenom se mlouvou, nebo odjede s malým techničákem a po příjezdu mi ho pošle, abych to mohl odhlásit, nebo jak na to ??? Díky za vaše zkušenosti

2009-02-19 09:10:15

že by to bylo od ledna jinak? ale zdá se mi to jako nesmysl - já jel pro auto na konci listopadu minulý rok cca 250 km daleko o víkendu, to nevím jak bych odjížděl bez malého techničáku nebo tam čekal do začátku pracovního týdne?? udělali jsme to tak jak jsi psal že jsi to dělal dříve - malej techničák s sebou a odhlášení s jedním originálem smlouvy a velkym techničákem a ten mi pak přišel poštou.

2009-02-19 09:13:59

A Oktávka už stojí doma? Pozor na korunu, nějak si to s tím oslabováním rozmyslela.

2009-02-19 09:27:01

Ještě doma nestojí, ta bude až někdy v půlce března ale lepší mít auto prodané, dokud je zájem. Ty tři týdny to bez auta vydrčím (i když nevím jak). Psal jsem na inspektorát a toto mi napsali - k ohlášení změny vlastníka a provozovatele musíte předložit registračnímu úřadu jak technický průkaz, tak i osvědčení o registraci vozidla (velký technický průkaz). Po provedení příslušného zápisu v technickém průkazu a omezení platnosti ORV doklady i s automobilem předáte novému provozovateli, který vozidlo zaregistruje na svém místně příslušném úřadu.

2009-02-19 09:28:18

Já kdyžv listopadu prodával stříbrnou primeru tak opradu chtěli smlouvu i malý techničák. Jen proto, že z něj ustříhnou roh.

2009-02-19 09:33:47

no, možná podle zákona je třeba oboje, ale je to jenom byrokracie, vždyť velkej techničák je jasnej důkaz že to auto je tvoje, tak asi když na tom úřadě bude někdo normální a ne úředník jako poleno tak bych řekl že to musí jít odhlásit i bez malého.

2009-02-19 10:13:14

No já v lednu auto kupoval...napsala se smlouva o prodeji která nahrazuje po dobu 1 měsíce t. průkaz,ofotil jsem si jeho pojištění na které jsem dojel domu,cca 120Km.Druhý den jsem to pojistil na sebe ,za 14 dní mi přišel malej a velkej techničák a bylo...Na odhlášení ten malej potřebuješ tak bych to být tebou udělal taky tak..Nebo to jdi s kupcem rovnou odhlásit a máte pokoj oba,on se nebude bát že to nepřevedeš a ty nemusíš nic posílat..

2009-02-19 10:46:32

Tohle chtějí v HK

Odhlášení vozidla na jiného vlastníka - vlastník doloží:

vyplněnou Žádost o zápis změn údajů

technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla

osvědčení o registraci vozidla

platný občanský průkaz (výpis z obchodního rejstříku, živnostenský list - originál nebo ověřená kopie)

v případě zastupování vlastníka vozidla zmocněncem, musí být předložena plná moc podepsaná zmocnitelem (souhlas vlastníka k zaregistrování na jiného provozovatele)

2009-02-19 11:17:47

Ja kdyz dvakrat kupoval, tak jednou : majitel mi dal maly, s tim ze na urade nahlasi ztratu, oni mu maly technicak znova vydaji, no a s tim to odhlasi. Ten mi pak posle a ja v klidku ho odevzdam, a pripojil sem k tomu i ten jakoze ztraceny.

Podruhe: jezdil sem se smlouvou, ve ktere bylo, ze mesic nahrazuje maly technicak, s tim ze majitel to pak posle vsecko postou.

Jinak pripominam - pro prihlaseni je nutno mit uzavrenou pojistku na sebe.

2009-02-19 11:25:36

jinak pripominam - pro prihlaseni je nutno mit uzavrenou pojistku na sebe.

Ano, to je velice dobrá připomínka - ovšem já jsem u toho měl problém v tom že na nové pojistce na mě, nebyla napsaná žádná RZ - pochopitelně když teprve registrací jsem získal novou, jenomže na zelené kartě není VIN a tak byl problém že tam ta značka není uvedená, prej jestli je to pojištění k mému autu... tak jsem tam na místě dopsal starou... a pak mi stejně za čas přišla poštou nová zelená karta s novou RZ - ta stará byla jenom napsaná rukou jako dočasná a skutečnou novou RZ jsem pak volal poradkyni co mi to dělala, takže v tomhle vidím trochu zádrhel, nejlepší by bylo kdyby tam bylo někde i VIN, nebo mít s sebou celou smlouvu k tomu pojištění.

2009-02-19 13:01:44

Na pojištění musíš mít vždy výrobce , model, vin.

2009-02-19 14:11:39

no to ano, to jsem měl, ale problém byl že pak u převodu jsem neměl s sebou smlouvu o tom pojištění ale jenom zelenou kartu, kde VIN není

2009-02-19 17:10:17

To mate nejak oficialne potvrzeny ze nahrazuje kupni smlouva malej technicak, jeste k tomu na mesic?

Jinak ja ted kupoval auto a puvodni majitel musel mit pri odhlasce malej technicak. Jenze ten jsem mel ja, takze nejspis nahlasil ze ho ztratil a vystavili mu novej.

2009-02-20 12:27:47

jak se prodává auto přečti si článek dnes na novinkách majitel přepsal trabanta na člověka aniž by ten o tom věděl a ten měl problém neb po něm chtěli pokutu že to nepojistil a dle zákona je to normální nezbylo mu než auto přihlásit a pak následně nechat vyvrakovat

2009-02-22 15:17:55

ten malý techničák už chtěli na uřadě(i když jak kde,v Táboře jim to bylo jedno)několik let....Prý se pak stává,že to nový majitel nepřevede(ušetřil 800)a vesele jezdí na váš stávající malý TP.Do té doby než udělá třeba nehodu,nebo ho někde změří,atd.Já když auta prodával,tak lidi odjížděli pouze se smlouvou,a uplně správně by si měli(už na tu cestu od kupujícího)uzavřít svoje nové povinné ručení...Takhle hned to nabízejí třeba autobazary.


Odpovědět