Fórum - Téma


Jak nekoupit Qashqai


Fórum Qashqai J10 Jak nekoupit Qashqai

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2009-06-03 17:29:29

Po dvanácti hezkých letech strávených s Nissanem Micra N-CVT po zjištění, že nejenže rezaví, ale hlavně koroduje , a to i na dosti zajímavém místě - na horní části A-sloupků, za což zřejmě vděčím "odborné výměně" čelního skla dělané servisem Nissanu (Japonci fantasticky vymysleli, Angličani výborně vyrobili, jenže pak autíčko dostal do péče český servis ...) a že už se chce osamostatnit i barva z předních blatníků v dolní části u prahu (kde se zevnitř blatníků nastřádává písek a drží se tam vlhko) a po zjištění, že Qashqai byl výrazně zlevněn a dokonce snad Japonci přišli i na to, že rádio by mělo umět přehrát nejen audio CD, ale nebylo by na škodu zvládnout i MP3, jsem si řekl, že je zřejmě vhodná doba koupit Qashqai 2.0 CVT Tekna s koženými sedadly, což nyní koštuje zhruba 650 000 Kč.

I vyrazil jsem k nejmenovanému prodejci nacházejícímu se na místě někdejšího českého zastoupení Nissanu, kde jsem kupoval před 12 lety Micru, jsa naivně přesvědčen, že prodejce bude mít zájem prodat. Že 2.0 CVT nebudou mít na prodejně, to jsem tušil. Ale když projevím zájem o předváděcí jízdu, tak bych čekal, že prodavač sám se bude snažit ji zajistit, a ne že mě bude odkazovat na zelenou linku Nissanu, abych si tam zjistil, u kterého prodejce je Qashqai s CVT k dispozici a tam že si pak budu moci zajet ho vyzkoušet (třeba z Prahy na Moravu) - pokud vůbec v republice nějaký s CVT bude.

Tak to máme všude plno zpráv o recesi a o krizi, jak nejdou obchody, jak lidi nenakupují, a když přijdete se zájmem o auto za 650 kKč, tak bych čekal, že se vám ho budou snažit prodat a že vám vyjdou vstříc. Leda tak starou belu. Vůbec se to nedá srovnat se situací při nakupování Micry před 12 lety, kdy prodejce mi s chutí předvedl jízdu s CVT a pak byl ochoten mi zajistit třídveřovou 1.3 s CVT, i když v nabídce u nás byla jen pětidveřová (nakonec jsem ji stejně vzal skladovou a byla za týden). Dneska, když už člověk pod značkou Nissanu nekoupí Renaulta ;-/ nebo rovnou Dacii ;-( a má zájem si u prodejce koupit ne levné Hyundai nebo Mitsubishi do 300 kKč, ale solidní Nissan Qashqai za 650 kKč, tak jen zírá na to, jak se prodejce mírně řečeno vůbec nesnaží.

Tak jsem poněkud otráven - konec konců Qashqai by stejně byl tak v září / říjnu a já s Microu přes zimu vydržím, možná do jara koruna posílí a ceny klesnou a potom kousek vedle na Černém mostě je Toyota, a protože mám eminentní zájem o vůz s CVT převodovkou, tak to nakonec přece jen může být třeba i iQ, Verso, Avensis, nebo i Prius II, popřípadě vyjedu na Jarov k Hondě pro Civic hybrid či Insight. Nemluvě o Audi A4 s Multitronicem nebo Mercedesu A/B s Autotronicem. Ale z toho Nissan nic mít nebude.

Zákazníku, neotravuj, máme svých starostí dost?

2009-06-03 21:24:13

až se tomu nechce věřit jaky to jsou mistři ale tam u vas je vše trochu jine je tam te krize nejmene skoro žadna protože to neni videt v tom množstvi aut a lidí to na mensim meste by ti urco jinak pochlebovali Praha bude vždy specificka od jine časti česka to bylo a bude -možna jsi trefil zrovna na znuděného prodavače nebo nastvaneho ktery si rano nešvihl nebo se bouch o futra ale kdo vi nemyslim že jsou všici stejny a navic ty ceny jsou tak fantasticky že bych si vybral taky nejakou premiovku

PS za me stal QQ co chces ty 864 tis to je nadhernych 200litru pro auto drahe polovicce

2009-06-03 21:29:25

Proc hned zavracovat znacku kvuli prodejci ?

I kdyz s Kasikem je dost srand kdyz podivam do sekce kaskaj .

Tam nemate jinyho prodejce Nissan ? A zase na druhou stranu kdyz si pockas na kaskaje tak tam treba vychytaji blbustky co na nich sou

2009-06-04 22:49:38

Možná, že se jedná jen o toho jednoho prodejce, který už třeba dále prodávat nehodlá. Asi to opravdu bude třeba zkusit jinde.


Odpovědět