Fórum - Téma


J10 - Vyjmutí 3. řady sedadel


Fórum Qashqai J10 J10 - Vyjmutí 3. řady sedadel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2010-05-31 15:49:15

Ahoj všem, zajímá mne, zda někdo z majitelů plus dvojky zkoušel někdy vyndat sedačky z třetí řady. Jde mi jen o prostor, který potřebuju na mé letní cesty a dovolené. Nákladová hrana je díky třetí řadě poměrně vysoko a objem kufru se tak u +2 docela zmenšil.

Pokud už je někdo vyndané má, zajímají mne dvě věci:

1) při demontáži stačí jen uvolnit šrouby, které drží sedačky nebo je tam ještě nějaký zádrhel, který není na první pohled viditelný

2) jak pak vyřešit podlahu v kufru. Jde o to, že když jsem zkusil sedačky "vyklopit" dopředu tak, abych se dostal na rezervu, všiml jsem si, že rezerva není celá překrytá kobercem a v případě vyndání sedaček by byla z poloviny vidět. Takže např. nějaký gumový kryt podlahy?

Díky, Jirka

zbs
2010-05-31 16:33:36

Taky jsem nad něčím podobným přemýšlel, takže se připojuji k dotazu ohledně vyjmutí třetí řady sedadel. Když jsem se kdysi ptal prodejce, jednoznačně tvrdil, že vyndat nejdou.

Ohledně prostoru jsem ještě řešil to, kam umístit PET lahev. Uvažoval jsem o nějakém košíku nebo držáku a umístit ho za madlo. Na netu jsem však žádný vhodný držák nenašel.

2010-06-02 09:42:49

Ja som asi 2 týždne šťastný majiteľ +2. Hneď pri kúpe som konzultoval s predajcom možnosť demontáže 3. radu sedadiel. Ten mi za darmo dodal vaničku do kufra. Sedadlá som odmontoval : je potrebné uvolniť matice čo držia vzpery pod sedadlami + odstrániť krytky z vonkajšej strany, pod ktorými sú ďalšie dve matice a tie odmotovať.

Vaňa do kufra nesedela presne, musel som ju prispôsobiť. Ešte je potrebné dorobiť pevné dno. Tiež by som privítal nejaké profi riešenie. Zatiaľ som nič neobjavil. Inak to budem musieť stvoriť sám. Voziť zbytočné sedačky, ktoré sú navyše aj dosť ťažké sa mi zdá nezmysel. Čudujem sa, že Nissan nemá nejaké riešenie v príslušenstve.

Braňo

2010-06-02 11:15:04

Braňo díky za info. Zrovna včera jsem na to koukal, jsou tam opravdu dvě teleskopické vzpěry, předpokládám, že když se uvolní, tak celá ta dvojsedačka půjde vyklopit ještě výš a pak se odšroubují ty šrouby, co jsem tam dole nahmatal (jsou tuším dva na každé straně). Jen jsem se trochu bál, že když je vyšroubuju, tak uvolním vespodu nějaké matky, ke kterým není přístup a sedačky bych už tam pak nedal zpět.

Co se týká té vany, to jsi tam dával vanu určenou pro QQ+2??? A jak nesedí, je krátká?

Já předpokládám, že pevné dno (pokud budu mít gumovou vanu) udělám klidně "neprofesionálně" když to bude přikryté. Otázka je, zda tam jde dát nějaká rovná deska (či tvrdší čalounění), protože tuším, že rezerva bude uprostřed trochu vystupovat výš a nic rovného tam tudíž jen tak dát nepůjde... Jirka

zbs
2010-06-02 11:15:57

BranoM: To zní zajímavě, můžeš sem dát fotečku?

2010-06-02 11:44:02

Tie druhé šrouby sú prístupné z druhej strany aj teraz pod krytkami z umelej hmoty / Krytky uvoľníš ťahom /. Uvidíš ich pred sedačkami ak ich vyklopíš do polohy na sedenie. Vaňa bola označená pre +2, ale keď vyberieš sedačky tak sa zmení geometria a veľmi to nesedí. Spätná montáž je možná.

zbs
2010-06-06 18:31:27

Už tam zadní sedačky taky nemám, celkem 6 šroubů a jsou pryč!

Šrouby na vzpěrách (zašroubované do čtvercové navařené matky) byly fest utáhlé, až jsem si říkal, jestli tam není opačný závit(není). Po odšroubování vzpěr mi sedačka nešla úplně odklopit nahoru a to z důvodu plastových krytek, které se opíraly o podlahu(nepodařilo se mi je sundat). 4 šrouby, kterými je sedačka přichycena k podlaze se mi podařilo bez problémů vyšroubovat a následně i vyndat sedačku. Tyto 4 šrouby jsou zašroubovány přímo do podlahy (nehrozí upadnutí matky).

Pro zajímavost jsem zvážil vyndanou sedačku - má 33kg.

Protože již nemám rezervu (to kulaté je subwoofer), dno je relativně rovné (díky polystyrenovým šablonám) a na vyrovnání bude stačit např. překližková deska. Když se na to položí silnější průmyslový koberec, bude to jako origo(zatím jsem tam dal takový slabý, který použiju jako šablonu pro vyříznutí toho silnějšího).

Orientačně jsem zkoušel spočítat nárůst objemu zavazadlového prostoru a vychází mi cca o 170 až 190 litrů, tzn., že jsem na 620 až 640 litrech!

2010-07-19 23:00:18

Díky za inspiraci pánové, už mám taky kufr v dovolenkové úpravě. Vůbec se ale netěším na to, až tam těch 33 kilo budu cpát zpátky.

zbs
2010-08-27 14:35:17

chonzo:

Já to nechávám v dovolenkové úpravě nastálo, nějak nemohu najít důvod, proč tam zadní sedačku vracet. Před vyndáním sedačky jsem uvažoval o boxu na střechu, se získaným prostorem mě to teď ani nenapdne.

2010-09-01 22:56:21

zbs: My občas vozíme i kamarády dětí, takže jsem sedačky musel dát zpátky hned po dovolené. Nakonec to nebylo tak strašné. Šrouby už byly oběhané, tak to šlo možná i rychleji než ven. Jen jsem váhal jestli začít vzpěrama nebo vepředu. Nakonec jsem začal vzpěrama, což má:

+ Lépe se k nim člověk dostane

  • Je to pak trochu boj ty přední držáky nalícovat na díry

2016-03-18 16:03:06

Neviete nahodou, ako rata objem kufra Nissan? Co znamena 450 litrov v pripade Q+2? Je to objem od druheho dna (bez rezervy a a toho dvojiteho dna) iba po roletku? Alebo je to az po strechu? Lebo objem od roletky po strechu je takmer taky isty ako to co je od dna po roletku - realne by mal Q+2 vyuzitelny objem cca 800 litrov.

2016-03-19 08:56:27

Název minus 2 nikomu nic neřekne a když bude nekdo hledat problematiku vyjmutí zadnich sedadel tak nic nenajde. Název jsem Ti upravil ale příště Ti to rovnou smažu protože je to v rozporu s pravidlama a ostatním to taky moc v budoucnu nepomůže ; -)


Odpovědět