Fórum - Téma


Indukčné cívka (olej)


Fórum Technický koutek Indukčné cívka (olej)
2008-07-04 23:46:10

Mám menší problém..Co je vývod od Indukční cívky na rozdělovač, tak je vývod i fajfka plná oleje, ten je samozřejmně i na drátech pod cívkou. Tuším že v indukční cívce asi olej bude kvůli chlazení, ale nevím..mé znalosti tak daleko nesahají :( tak mě prosím kdyžtak omluvte jestli tu plácám blbosti.

Olej je čirej a je ho tam poměrně hodně, od motoru nejní protože prostor motoru je čistej.

umístění cívky, viz obrázek

2008-07-05 17:20:02

Obvykle bývá vinutí indukčních cívek zalité v bakelitu nebo jiném izolátoru - ale suchém a pevném. Olejem se chladí výkonné transformátory v elektrorozvodnách a trafostanicích, ale nemůžu vyloučit, že olej ve "fajfce" opravdu pochází z tvojí cívky, Stanzu jsem pod rukama neměl. Pokud olej uniká z ní, můžeš zkusit natočit ji svisle, jestli ti to umožňuje prostor okolo ní - pokud by olej unikal jen samospádem kolem špatného těsnění, mohlo by to ustat. Pokud je ale cívka zahřívaná a olej vytéká vlivem rozpínání při zahřátí, nepomůže ani to a budeš muset sehnat novou. Obvykle jsou cívky nerozebiratelné - jak je to s touhle?

2008-07-05 21:21:30

Cívka je nerozebíratelná...a při naklonění olej neteče...Naštěstí mám náhradní z Datsuna akorát jí musím zbavit koroze..děkuji ti za rady


Odpovědět