Fórum - Téma


hydr.spojka-ubytek kapaliny


Fórum Technický koutek hydr.spojka-ubytek kapaliny
2007-11-02 13:04:43

tak dneska pri koumani u motoru koukam ze mi nejak ubylo kapaliny v nadobce pro spojku teda aspon myslim ze to je pro spojku, mnel sem foto i par mesicu zpet a bylo po maximum ted je lehce pod ... tak sem koumal kudy to mohlo jit ,nejaky flek a narazil sem na takovou vec, nevim vubec k cemu to je ,jen si myslim ze to je prave ta "vec" se kterou ovladam spojku , na obrazku sem oznacil kde to trosku prosakuje , nevim jeslti to mam nechat tak nebo to zavest do servisu ??? pedal spojky bezi v pohode,lehce, zadne zmeny necitim .... tak ted na to koukam jestli se mi zacina delat nejaky problemek

2007-11-02 16:12:44

I když mám Almu,kde je spojka ovládaná mechanicky,v principu je kapalinové ovládání spojky podobné hydraulické brzdě.Takže 1) - hydraulický váleček spojky (kapalina v něm tlačí na píst,který vytlačuje táhlo,působící přes páku na vypínací ložisko spojky.

2) - odvzdušňovací šroub válečku (při vypuštění kapaliny nebo zavzdušnění okruhu)

Dál musí být někde v tělese válečku přípojka pro přiváděcí hadici kapaliny ze zásobní nádržky - tu na obrázku už nevidím.Ale v zásadě pouze na těchto místech,tj.: pod prachovkou válečku kolem netěsnícího kroužku pístku,okolo odvzdušňovacího šroubku a okolo netěsné přípojky hadice ať už u zásobní nádržky nebo pracovního válečku spojky,popř. ještě porušenou samotnou hadicí - ti může kapalina unikat.

Tebou označené místo je uložení vypínací páky spojky ve spojkové skříni - podrobnější informace neznám,já to rozmontováno ještě neměl,ale v zásadě tam bude možná kluzné pouzdro a těsnící kroužek,nic víc.Rozhodně to nemůže být místo,kudy ti mizí kapalina z okruhu spojky - nejvýš by tam mohla stéct z výše uvedených alternativ,ale to bys měl poznat pohledem nebo hmatem.

2007-11-02 18:04:08

Prinad podla foto je to vsetko OK.Ten ''ubytok'' ma na svedomi opotrebenie lamely a tym zvysene mnozstno kvapaliny v spojkovom valci.Tak isto ''unika'' aj brzdovka pri opotrebovani platniciek,jednoducho musia byt viac vysunute piestiky a na to treba urcite mnozstvo kvapaliny.

Ak potrebujes najst nejaky problem,mozes sa snazit dalej

2007-11-03 03:22:45

aha ,takze zase se mi nepodarilo zlomit spolehlivost nissanu

diky hosi ja i ma penezenka je sme vam vdecni

samozrejmne budu koumat dal ..


Odpovědět