Fórum - Téma


Horní ramena P11


Fórum Primera P11 Horní ramena P11

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-07-21 13:35:46

Mám takový dotaz, o horních ramenech je tady psáno už X vláken, ale koupil jsem si nový ramena zn. LEMFORDER za 1720 kus, nemohl jsem povolit 2 šrouby co drží v karoserii, tak jsem to nechal na servis, vše proběhlo standartně. Po 2 měsících se začalo ozývat divné pískání-vrzání jako kdyby třela guma o kov, nebo kov o kov. Zajel jsem do servisu, rozdělali to a že tam nemůžou nic najít. Když stříkli Wd40 na ty ložiska tak to na dva dny přestalo a pak znova. Tak jsem si to rozdělal sám, stříkačkou jsem dal pod gufera graf. vazelínu, při demontáži jsem si ale všimnul otlačené dosedácí plochy vpředu u ramena která je nad kolem. Připadalo mi to jako kdyby to špatně dotáhly a po nějaké době se to trošku povolilo a třel se kov o kov a ta ploška je trošku zdeformovaná. Celý jsem to pořádně dotáhl, a to pořádně a abych se dostal k jádru věci jak mají být utažené šrouby které prochází těmi ložisky, kdyby se to nechalo jemně povolené tak to bude klepat protože tam bude vůle tak můj názor je dotáhnout natvrdo. Ale zase mám strach, že po nějaké domě si to sedne a zasebude mikrovůle která zbůsobuje toto HROZNÉ VRZÁNÍ. Díky všem za svoje zkušenosti, na Nissany nedám dopustit ikdyž mají své drobné vady.

2008-07-21 17:11:16

aldamore zrejme si kápol na priciny castejsieho vrzania/hrkania ako je nutne. niektore ramena podla mna nemaju presne tu dlzku (+- nejaky mm) v smere rotacie ulozenia co podla mn asposobi ze ak sa to natvrdo nedotiahne tak to yacne velmi rychlo zas hrkat/vrzat. je to len domnienka, ale potvrilio mi to uz viac indicii vcitane najzasadnejsej a to informacie od Majitela bazaru co vozi aj opravuje Nissany, sam mal niekolko P10Gt aj P11GT a hovoril ze on medzi tie puzdra a ten uchyt v kasni pred zlozenim dava podlozky a uplne natvrdo to do nich dotiahne. Detto ze treba natlacit vazelinu dovnutra puzdra nie len to pomazat zvonku.

2008-07-21 17:35:29

Taky jsem to zjistil, po smontování krátká projíždka cca 2km a začalo to pomalu zase vrztat tak zpět na hever povolit a znova a znova až jsem našel možná optimální dotáhnutí uvidím, jak se to bude projevovat dál.

2008-07-21 21:58:11

Mal som ten isty problem na lavej strane po vymene silentblokov. Klepkanie sa stratilo, no zacalo to skaredo vrzgat. Bolo to zmontovane nasucho a dotahovaci moment som pri montazi vobec neriesil. Jednoducho som to dotiahol polmetrovou rurou, trhom , plnou silou. Po opatovnom rozmontovani a premazani kvalitnou vazelinou mam pokoj. WD predtym pomahalo iba tak na den, lebo vysycha a mazanie nieje dostacujuce. A trafit utahovaci moment tak, aby to nevrzgalo a zaroven neklepkalo je asi nezmysel. Povodne to bolo dotiahnute velkou silou, ledva som to rozobral, no bolo to kvalitne premazane.


Odpovědět