Fórum - Téma


folie na skla


Fórum Qashqai J10 folie na skla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2013 Qashqai J10 1.6

1 fotek  |  184 diskuzí

Výkon motoru 86 kW (117 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor Řadový, HR16DE.2013-08-05 12:52:36

ahoj majitelé QQ,

jaké máte folie od B sloupku dále 3M, Bruxsafol?

Jaké máte % zatmavení, nebo propustnost?

Uvažuji o 20 - 30%, 20 se mi zdá už moc, co vy na to? Aby to pak nevypadalo jak užitkáč, když budou přední okna průhledná a zadní skoro černá ....

Dík za zkušenosti a návrhy.

2013-08-05 12:56:04

QQ sice nemam, ale mam dobre zkusenosti se SunTek HP20, tzn. 20% propustnost. Na Mercedes tridy E kombi je to od zadnich oken vsude a vypada to skvele, urcite ne jako uzitkac. Tmavy to moc neni, jen kdyz je venku sero, tak je to samozrejme tmavsi vice, jinak je to vcelku pruhledny, naprosto decentni folie. Takze doporucuji. Ale s folie s propustnosti 30-35% taky nejsou spatny, jen uz je pres ne jeste vic videt.

2013-08-06 10:40:12

arjan: Bruxasfol. Tie najtmavsie na bocne okna, o stupen bledsiu na zadne okno, nech necuvam ako slepy v garazi. Rozdiel si zvonku na prvy pohlad vobec nevsimnes.

2013-08-07 11:55:02

Doporučuju firmu trieste.cz. Mam jejich folie už léta, několika lidem jsem je doporučil a všichni jsou spokojení. Na značku fólií si nepamatuju, dávám si tam to to nabízejí. Vzadu 20% propustnost je v pohodě.

2013-08-07 12:59:42

pánové, moc díky, asi vyhraje 20%, značku ještě nevím, známý mě tlačí do 3M

2013-08-07 13:03:07

Tak uvidis, je to na Tobe, kazdopadne kdyz jsem si ja nechal delat folie na svem aute pred tema cca 3-4 lety a i na dalsich autech, tak vzdy u me vitezila co nejlepsi cena, ale hlavne nej pristup tech co se tim zivi. Bohuzel nikdo po Praze me nepresvedcil, ani v blizkem okoli, vzdycky meli bud vysokou cenu, az zbytecne a nebo jsem videl jak to delali, naprd. Nakonec vyhral pan kousek od Liberce, co to dela doma a hlavne s jakou peclivosti, kvalitou a standardni rychlosti, takze jsem dodnes nadmiru spokojen a nejen ja kdo si to u nej nechal delat. Nehlede taky na pristup k zakaznikovi.

http://www.autoskloosecna.cz/index.htm

2013-08-07 13:12:38

mám nabídku za cca 3 500 od B sloupku dále. je to firma, která do dělá už leta.

2013-08-07 14:09:38

To myslim ze ujde.

Ja chtel komplet cely auto, samozrejme krome predniho okna a vsude chteli na P11 min. 5500,-Kc a vys, nakonec jsem mel komplet za 3500,-Kc.

2013-08-07 14:32:50

arjan: Ahoj s Bruxsafol, 3M, SunTek neuděláš chybu. Mám to samé co Luky a od stejného člověka a spokojenost. Jenom při couvání za tmy proti světlu je trochu horší viditelnost, ale nic hrozného.

Jestli dovolíš nabídnu ti několik tipů, za studijí jsem lepil folie na brigádě.

Cena je vyšší ale celkem slušná.

Příprava

1, Zeptej se na prostory, kde bude práce probíhat, čistý a uzavřený prostor je nutností

2, Odstraň z vnitřních částí oken, veškeré samolepky, které nechceš mít pod fólií (McDrive, KFC...) a důkladně odstraň zbytky jejich lepidla, logo NATS může zůstat. Toto by měli dělat automaticky, ale...

3, Vyčisti auto, jak z venku tak zevnitř. Největším nepřítelem folií je prach. Takže vysaj, vyčisti koberečky, sedačky, utři palubovku, otři tapec stropu ! Když bude auto čisté, budou se víc snažit.

4, Umyj okna, zvláštní péči věnuj zadnímu jak zvenku tak hlavně zevnitř, ostatní okna se nečistot zbavují "žiletkou" a pak se myjí, u zadního toto nelze kvůli vyhřívání, takže se musí umýt opravdu důkladně. Hodně "firem" toto odflákne a podle toho to vypadá. Folie na zadní sklo se tvaruje zvenku strany skla a když je tam prach, nafolii se vytlačí "důlek"

5, Informuj firmu, že jsi (nebo tvoje žena např) strašný puntičkář a nesneseš nedokonalost, jak to nebude bez chybičky, omlátíš jim to o hlavu a necháš je to předělat. Dají si víc pozor a v případě problémů, máš lepší pozici.

6, Požaduj vylepení atestu na každé okno a certifikační kartičku nebo osvědčení, přesvěč se že je vyplněná!

7, Pořiď aktuální foto celého vozu, zvenku i zevnitř a každého okna a blízkého okolí.

Toto by firma měla dělat sama a také to udělá (kromě luxování a utírání prachu), je ovšem otázka jak důkladně. Živý se lepením folíí, ne úklidu a mytí auta. Usnadníš jim tím práci, ale sobě zlepšíš kvalitu.

Převzetí

1, Nikdy nepřebírej zpět auto večer, nebo v noci! Nic neuvidíš!

2, Pečlivě zkontroluj KAŽDÉ okno, hlavně zevnitř proti světlu, dej si pozor zejména na:

a, plocha - folie je rovnoměrně napnutá, při pohybu hlavy nahoru a dolu, ze strany na stranu nemění nepřirozeně obraz. Je bez viditelných zalepených částeček prachu, chlupů a bublinek vzuchu,a je bez přehybů. Opravdu velmi drobné bublinky zcela zaplněné vodou, nejsou na závadu. Po vyschnutí zmizí.

b, hrany - Jsou rovné, bez otřepů a zasahují až ke konci okna, nebo za začernění (zadní). Neodchlipují se! Žádné otisky prstů, zbytky folíí. Je celkem běžnou praxí, že nepřesně ořízlé folie (kratší, nerovné) jsou začerněné fixou, pozor nato!

c, Zadní okno - Toto je nejobtížnější okno, folie se musí tvarovat, většinou horkovzdušnou pistolí. Fólie je rovnoměrně natažená, bez prachu a vzduchových bublinek, zejména v okolí topných drátů vyhřívání. Nejeví známky krabacení, má v celé ploše stejnou barvu! (není roztažená).

d, Okolí - Gumy a plasty nejsou natržené, nařízlé a jsou dobře usazené a nejeví známky poškození, všechen spojovací materiál je na svém místě (šrouby, plastové hmoždinky, atd) nic nikde nebouchá neskřípe. Zvláštní péči věnuj okolí zadního okna jestli gumy a lak nejsou ožehlé od horkovzdušné pistole.

Juj to jsem se rozepsal, snad ti to k něčemu bude...

2013-08-07 14:41:04

ahoj, děkuju všem. Asi to budu dělat u Auto Origo Liberci.

2013-08-09 23:10:43

ahoj,

tak nakonec u Origo Liberec. Vypadá to skvěle. Kromě předku všechny 20%. Vyšlo to cely na 3 100, Sice jednu folii trošku škrabli, tak to museli předělat, ale jinak bezvadný přístup a ochota. Navíc i cena nakonec super. S atestem, zárukou na folie i práci 3 roky.

Nechal jsem si u nich dělat i Vin na okna. zase super a fér jednání. Rychlost. Takže doporučuji!

čus


Odpovědět