Fórum - Téma


Dvouhmota při pomalý jízdě-rachocení


Fórum 350Z Dvouhmota při pomalý jízdě-rachocení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 350Z (Z33)  |  Naše vozidla2015-07-25 14:00:42

Ahoj,

rád bych se zeptal vás, co máte na Zku dvouhmotu jestli vám při courání v malý rychlosti tak do 15km/h a cca 1tis. rpm tak divně rachotí, jako by spíš o něco třela nebo něco takovýho.. Je to takovej divnej zvuk.. Co mě děsí, že sem měl starou dvouhmotu a ta to dělala až cca do 40km/h a 2500 možná až 3000 rpm.. Co je divný, že to dělá bordel po zahřátí cca když ujedu kolem aspoň tak 10km. Fakt už nevim co s tim může bejt, spojka je tam komplet nová teďka 50km (vyměněný oleje motor-převodovka-diferenciál jak se má) a ve čtvrtek sem to přivez ze servisu, celou dobu ok a když zajíždim do garáže tak se ten zvuk zase objevil.. Tak buď je ta dvouhmota takovej shit, že sem jí stihnul zničit po cca 20km jízdě! nebo je tam něco velmi špatně ještě jinde. Napadla mě ještě převodovka, ale divný je, že ten zvuk to dělá jak na 1 tak na 2 a myslim, že i na 3 (musel bych pořádně testnout) takže jsem asi vyloučil synchrony, ty by to navíc asi dělaly celou dobu a ne až po zahřátí? Vyluzuje vám ta dvouhmota taky nějaký pazvuky, nebo jí máte krásně tichou a ani o ní nevíte a slyšíte jen předoucí motor při pomalý jízdě? Díky moc za jakýkoli zkušenosti.

2015-08-14 08:01:13

franas: myslím, že prostě ta dvouhmota odchází.

Mě to dělalo taky. A vždycky až po zahřátí. Pak dokonce rozhazovala volnoběh. a čas od času vydala slušnou ránu

od té doby co mám jednohmotu je to cajk...rachotí to neustále

2015-08-14 10:14:52

Díky za info. Už jsem se s tim naučil jezdit, musim fakt při každym podřazování dát meziplyn (což je celkem zábava :D ) a je to výrazně lepší! Vpodstatě je trochu slyšet pak už jen na volnoběh ale to je normální asi, Golf to dělá taky i lidi tady psali, že jim to dělá, akorát je holt hlasitější než v tom Golfu. Bez meziplynu se celkem ráda prala a dělala si tam co chce jen ne to co má.

Snad to vydrží aspoň ještě příští sezonu a pak tam narvu taky jednohmotu a kašlat na to.. Holt to vždycky vosolim i po městě aby to nerachotilo do těch 2-2,5tis ot. :D Stejně se mi víc líbil záběr tý jednohmoty i výrazně ostřejší reakce.

2015-08-14 11:35:06

franas: rozdíl v chuti po otáčkách je u jednohmoty hodně razantní.

já už bych dvouhmotu nechtěl ani zadarmo

2015-08-14 11:48:28

To rozhodně.. já jí tam měl od koupě, ale děsně mě rozčilovalo právě to rachocení, to bylo fakt dost úlet. Ale zase když jsem tam dal dvouhmotu tak sem si řikal co to je. Mě ten záběr jednohmoty i chod pedálu naprosto vyhovoval a jelo to jak z praku.

Ideální by bylo najít nějakou jednohmotu co tolik nedrnčí ale ona drnčí převodovka tak to se asi nepovede. :( Leda nějakej těžší setrvák, kterej by nebyl tak extrěmní možná.


Odpovědět