Fórum - Téma


Dveře nejdou manuálně otevřít


Fórum Primera P12 Dveře nejdou manuálně otevřít

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P12  |  Naše vozidla2013-08-14 09:15:14

Poradí někdo jak rozpohybovat zámek dveří P12 pro manuální otevření pomocí klíče pod krytkou madla dveří ? Nikdy jsem nepoužil a po letech zřejmě zarezl ?

Děkuji

2013-08-14 11:52:03

Z boku dveří povolit šroubek a nechat v zámečnictví vyčistit 200kč ,myslel jsem že tam mám jiný zámek jak to nikdo nepoužívá

2013-08-15 06:36:45

horinamartin: Přesně tak když otevřeš dveře je tam buď malá dírka nad zámkem an dveřích, nebo je tam špuntík, nebo jen papírová černá přelepka. Tu sundáš a vevnitř když si tam posvítíš tou dírkou tak uvidíš šroubek. To je torx 20. Ten povolíš úplně na doraz na druhou stranu. Teˇ%d ale musíš rozebrat celý dveře - v některým tématu jsem to tu podrobně popsal, aby jsi mohl vyháknout táhlo od zámku a pak už vyndáš zámek celý ven tahem směrem k sobě (když tak mírně podebrat šroubovákem - pozor ať si nepřetrhneš tu černou plastovou podložku co je pod zámkem a klikou.

Nebo jednoduší způsob, který ale nezaručuje výsledek je ten, že vezmeš VD 40 (s tím máme nejlepší zkušenosti) a nastříkáš do zámku jak strkáš klíč, pak tam budeš strkat klíč, pak zase nastříkáš a takhle si s tím budeš hodinu hrát a třeba ten bordel v zámku povolí a půjde to.

2013-08-15 09:42:43

Prostříkával jsem i s klíčem jsem různě manipuloval , ale nic nepomohlo. Z boku dveří jsem viděl zátku, ale nejdřív jsem sem dal dotaz pro radu zkušenějších. Tak vyzkouším dle návodu. Díky zatím.

2013-08-16 21:25:43

miraf: Ja som mal tiež zatuhlý zámok na zadných dverách na P11 a nepomohlo mi žiadne WD40 a strkanie kľúča... musel som celý zámok vymontovať a doma v kľude rozobrať a vyčistiť, neviem z akého materiálu je zámok v Primere P12, lebo na P11 bolo telo-náboj zámku z AL odliatku, a to telo-náboj zámku dlhodobým mechanickým nepoužívaním zámku a zrejme aj vplyvom vlhkosti, prachu atd. skorodovalo, vytvoril sa na tom náboji zámku taký biely prášok, oxid hliníka a ten bránil v pohybe takému otočnému puzdierku, ktoré sa malo po zastrčení kľúča do zámku otáčať... jednoducho to otočné puzdierko bolo akoby zalepené v tom AL náboji zámku... klúčom by sa to nikdy nedalo rozchodiť... to by som skôr ulomil kľúč...

Tak Ti prajem veľa zdaru pri rozoberaní a čistení zámku... a daj vedieť ako to dopadlo...

2013-08-17 08:27:55

Díky, jsem sám zvědav , bohužel u P12 je tento zámek jediný a to u řidiče a to ještě k tomu potom co jsem musel měnit rozpadlé mikrospínače na ovladači , tak ten přestal fungovat, Vyměnil jsem baterii , ale nic . Ví někdo jak překontrolovat funkčnost ? No a pak jsem zjistil , že auto nelze ani ručně zamknout . :-!!


Odpovědět