Fórum - Téma


N16 - Dodatečná montáž klimatizace


Fórum Almera N16 N16 - Dodatečná montáž klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2007-07-10 11:05:17

Ahojky lidičky...mám vyhlídnutou nádhernou Almerku akorát má jednu chybičku a to je, že nemá klimu...tak proto sháním informace kde bych ji mohla nejlépe a samozřejmě nejlevněji sehnat....předem dikec za info...kdyžtak na email kocanova.k@seznam.cz...ještě jednou dik ...Katka

2007-07-10 13:00:54

Pokud ji nechceš kupovat novou (čemuž se nedivím ),pak jedině vrakoviště.Klimatizace se asi nikdo dobrovolně zbavovat nebude,takže ji nejspíš seženeš z bouraných aut na vrakovištích.Dej pozor na stav - i "obyčejné" hadice jsou hodně drahé,takže pořádně prohlédnout všechny díly,nejsou-li poškozené třeba nárazem nebo neodbornou demontáží.

Pár linků na vrakoviště:

http://toyota.autovrakovi...nd.php?Filtr=Nissan#vraky

http://www.nissan-vrakoviste.cz/nd.htm

a databáze nejen vrakovišť přímo ze zdejšího zdroje:

http://www.nissanclub.cz/...dedd05bc2a5a4f9d9be390b02

2007-07-10 13:31:14

a jěště otázka...když v tom autě klima není tak jestli může vzniknout nějaký problém při dodatečné instalaci. A může být ta klimatizece i z jinýho motoru než z 1.5???dik za odpověď

2007-07-10 14:23:25

Nerad bych ti dával zavádějící informace - klima přece jen nejsou bílé blikače místo oranžových,kde o nic nejde - ale co se týče dodatečné instalace,nebude nejspíš problém s typem vozu (karosérie i motorový prostor by měly být stejné a s případnou výbavou klimatizací se počítá),ale určitě se bude muset doplnit pohon kompresoru klimatizace - řemen a řemenice,která u bezklimy nebude.Dál bude nutná elektroinstalace (jestli má samostatný svazek nebo je vcelku s ostatními,to opravdu netuším - pokud je vcelku,musela bys koupit kabeláž z vraku s klimou) a ovladače v interiéru.Samotné díly klimy (výparník,kompresor,spínače,dehydrátor,hadice,druhý větrák k chladiči,pojistky,relé atd.) bys měla koupit - instalace ale určitě není dodatečná montáž mlhovek,takže by to měl dělat někdo zkušenější.

2007-07-10 15:13:24

Já bych se do toho vůbec nepouštěl

Klimatizaci tam dostaneš za cenu spousty úprav a kompromisů a ve finále to bude stát víc, než auto s klimou už od narození

2007-07-12 12:17:30

Aleshi - souhlas,neumím si představit,jak tu klimu z auta vyndat bez vypuštění chladiva,takže bude prázdná a je ji třeba i naplnit.Podomácku to montovat bude pořádná fuška - pokud bych o to hodně stál,možná bych byl tak šílenej a zkusil to,ale mám klimu v Almě naštěstí už od "narození".Je na Kátě,aby to uvážila - možná má firmu nebo hodně šikovné známé,co ví,jak na to.

N16
Honza 23
2007-08-29 02:02:11

Zdravím zkus se obrátit na uživatele s nickem fi.lip ten ji na 100% má a montáž není problém,navíc Almera bez klimy má přípravu na takovou dodatečnou montáž,el. atd.....

2007-08-29 09:58:57

okrem kompresora chladica vyparnika a komplet trubky+hadice dlhsieho klinaku ineho panelu kurenia potrebujes aj inu ECM...

Takze cela spomenuta priprava spociva v tom ze su tam natiahnute kable...

N16
Honza 23
2007-08-29 19:34:52

Tu klimu sem myslel kompletní . A pak jenom namontovat

2007-08-29 19:51:08

Chtěl jsem klimu dodatečně montovat do mého předešlého auta. Ve všech servisech se vyjádřili v tom smyslu: Raději to prodejte a kupte stejné s klimou, vyjde to možná levněji a hlavně to bude fungovat.

2007-09-07 08:22:04

Já myslím, že namontovat klimu do auta bez klimy není až takový problém, pokud je tam nachystaná elektroinstalace. Pokud by tam elktroinstalace nebyla, tak bych se do toho nepoštěl. je potřeba se podívat, jestli je tam u levýho světla konektor na tu odvodňovavcí nádobku (nebo jak se správně nazývá), je buď šedej nebo černej, jestli na motoru pod alternátorem je konektor na čerapaldo klimy (malinkej černej). a podívat se na středovej panel, jestli tam je konektor na spínač klimy (nevím jestli to nejsou jen dráty navíc v konektoru který tam už je).

Koupit:

Chaldič klimy včetně držáků, hadice (trubky) klimatizace, čerpadlo klimatizace včetně držáku an motor + řemen a nevím jestli i řemenici na klikovku (N16 bez klimy jsem zatím c rukách neměl). vnitřní radiátor topení radiátorem klimy, prostřední panel s tlačítkem na klimatizaci, dvouvrtulovou saharu.

No a pak tě čeká:

1. kompletní demontáž palubky, u N16 včetně rozebrání veškeré elktroinstalece pod palubkou, odpojení topení - vodních hadic a dalších a dalších věcí. Výměna radiáoru topení za radiátor včetně klimatizace (u N16 je to v jednom plastovém obalu, u N15a primer je to podstatně jednodušší, tam je klima samostatně a nemusí se rozdělávat komplet palubka. Radiátor topení je našroubován na výztuze palubky, takže musíš celou výztuhu vyjmout z auta, přešroubovat topení a zase nabastlit zpět.

2. namontovat čerpadlo klimy na motor - to je jednoduché , možná tu řemenicu a napínák. Pozor při zpětné montáži řemenice na klikovku pořádně dotáhnout střeový šroub - doporučuji použít Loctite.

3. Demontovat vodní chladič a před něj namonotvat chladič klimatizace - součástí chladiče je i expanzka a jsou 2 druhy tlakových spínaču černej a šedej, tak podle konektoru musíš vybrat vybrat ten správnej spínač.

následně namontovat trubky klimy, pak namontovat zpět vodní chladič, namontovat a zapojit 2-vrtulovou saharu.

Pak to vše pozapojovat a už můžeš do servisu kde ti to naplní a je to vše hotovo.

Pokud víš co a jak - hlavně při demontáži palubky, tak e to práce na 1 odpoledne až jeden den - podle toho jak se daří.

U N15, P11,P144 je to podstatně jednodušší, protože klima a topení je každé samostatně, takže se musí sundat jen obal palubky a vše může jinak zůstat v autě zapojenoa smontováno.

Nevím jestli jsem tě potěšil, ale jde to.


Odpovědět