Fórum - Téma


Divný výkon klimatizace


Fórum Primera P11 Divný výkon klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-08-12 18:05:07

Mám Primeru P11/144 1999 s automatickou klimou. letos jsem nechal zkontrolovat klimu (před tím běhala ok, jel jsem do chorvatska tak proto) bylo mi řečeno že mi tam chybí chladivo. tak to chlapek doplnil a po zapnutí klimy zjistil dotekem na hadice nic moc a že mu dlouho trvá než jede naplno. tak tam podle něho přidal o trošku víc a že to bude dobrý . a řekl že kompresor není už na 100%. OK.

Pak jsem to behěm cesty domu vyzkoušel okolní teplota cca 25C klima jela az mi mrzli prsty.

Ted ten problem pri teplotách nad cca 30C klima nestíhá, do 30C jede dobře.a mám takový pocit že i cukne jakoby v tahu motor ale to je jen asi můj pocit jako když sepne a vypne ale jen tu a tam.

Porádíte mi, abych zase někomu necpal prachy do chřtánu jen tak. Díky

okr. Louny

2008-08-13 07:10:57

Tak to nevím, ještě jsme neměli problém s kompresorem klimatizace, že by nestíhal. Já bych asi vyměnil filtr a pořádně to tam vyfoukal stlačeným vzduchem u toho filtru. Viz jiná témata, aby se neduplikovalo. Pokud si nastavím teplotu, tak mě klima (topení) při automatice udržuje danou teplotu v autě. Pokud zapnu klimu na minimální teplotu a nezapnu automatiku, mělio by být v autě cca 18 stupňů, což není problém změřit. Z principu jde přece jeno funkci ledničky, takže jen o ochlazování chladícího media v chladiči a jeho stlačení v kompresoru. Druhá možnost je že máš někde únik chladicího media, tak zaje´d k tomu kdo ti to plnil, ať ti znovu změří tlak, zda něco ušlo a pokud ano, tak ať ti tam dá tu speciální přísadu, která cca po 14 dnech odhalí netěsnosti v chladicí soustavě. Nic jiného mě opravdu nenapadá.

2008-08-13 16:19:04

Zkontroluj také, zda se točí ventilátory na chladiči, pokud by se nedostatečně odebíralo teplo, nebude to chladit.

Michal

2008-08-13 16:40:49

Jot oje pravda to jsem zapoměnl napsat, ventilátory se musí točit hned po zapnutí klimatizace oba dva - po sepnutí elktromagnetické spojky.

2008-08-13 23:03:40

To,že Ti tu a tam cukne je tím,že je klimatizace řízená protimrazovými pojistkami,které jí prostě dle potřeby i přes puštění nastálo sem tam vypínají.Je to normální.Čím čerstvější(plnější)náplň,tím častěji to bude dělat.Je to logické,u klimatizace s poloviční náplní není vystupní teplota tak nízká a protimrazovky tak nemají tolik práce.


Odpovědět