Fórum - Téma


Denní svícení DRL


Fórum Technický koutek Denní svícení DRL1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 21

2008-07-16 08:00:22

Doris, jak jsi psala, ze to sviti az po nastartovani motoru, tak to mas zapojene podle toho schematu co sem dal Mondrejka? Nebo tam mas nejakou upravu? Protoze takhle zapojeny by to melo svitit pri zapnuti klicku jeste pred nastartovanim. A nebo to maj na snimani napeti na akumulatoru Ja jsem ty moje svetla kvuli tomu zapojil pres elektronicky spinac tak, ze se krome zapnuti hlavnich svetel jeste hlida snimac tlaku oleje. Bylo to jednodussi nez delat komparator napeti. Takze jak zhasne kontrolka oleje na palubovce, tak se rozsviti svetla. Az mi to nebude mazat, tak nebudu svitit Ale to bych asi daleko nedojel

2008-07-16 08:04:23

Santi: Mám tam obojí, spínačem je mohu pustit či vypnout kdykoli bez ohledu na zapnutý/vypnutý motor a pak tam mám relátko, které je napojené na parkovačky viz schéma výše.

2008-07-16 08:05:38

Santi: Podle vyhlasky to musi jit automaticky. Zapnout pri nastartovani a vypnout pri zapnuti hlavnich svetel. Pokud spinac, tak jenom jako navic jak psala Doris

2008-07-16 08:10:17

Kuto: Jj, rozsvítí se to už před startem a mám takový pocit, že to svítilo pár sekund i po vypnutí motoru. Musela jsem na to ještě kouknout, abych se ujistila, že to tak je , montovali jsme to teprve včera a tak se s tím zatím seznamuji.

2008-07-16 10:08:35

DORIS: Máš to moc pěkný... ty ledkový světla vypadají cool... ale zajímalo by mě, jakou že to má certifikaci?

jako denní světlo nebo jen schválení pro používání v EU?

Celkem bych to rád viděl naživo jak moc to svítí... třeba co vídám na Audinách tak to svítí moc pěkně

Nicméně jsem stále zastáncem svícení klasickýma světlama, protože tomu se podle mě nic nevyrovná, jako příklad třeba jízda lesem za svitu slunce, stín / světlo / osvit čelního skla, stále se to střídá a pokud tam někdo nesvítí ( nebo ne dost silně ), člověk ho zaregistruje o dost později.

2008-07-16 11:02:11

Castro: Díky moc! Má to homologaci jako světla pro denní svícení - je to právě to označení "RL", které je mimo jiné vyražené přímo na sklech těchto svítilen. Existuje k tomu i typový list s certifikací, která potvrzuje schválení pro použití na PK jako denní světla.Mnoho podobných LED svítidel ji bohužel nemá, mají jen homogaci pro provoz na PK v EU , ale NE jako denní světla (označení je bez " RL"), ale jako poziční. Tak mi to vysvětlovali technici na STK a v servisech, abychom se nedali napálit levnými náhražkami, kterých je na trhu hafo.

Svítí to efektně jako na zmíněných Audinách, modrobílé výrazné světlo.Je to nepřehlédnutelné a tudíž i dostatečně viditelné za jasného dne. Když jsem se postavila proti autu, dost to bije do očí, ale neoslňuje to jako když má člověk puštěná dálková světla. Působí to navíc velmi pěkně.

2008-07-16 11:43:50

DORIS: mohla bys mi prosím zaslat nějaké typové označení ( název výrobku ) a popř. výrobce ( nebo alespoň zemi výroby )

díky

2008-07-16 13:12:52

Myslíš tohle?

http://www.levnealarmy.eu/myfiles/file/SJ-286E.pdf

2008-07-16 15:13:10

naprosto dokonalé... díííííky!! podívám se co ještě vyrábějí..

supa.

2008-07-17 10:03:55

Dost se toho vyjasnilo v tomto vlákně http://garaz.autorevue.cz...6b86d7be8231d8d&start=450

Jinak s nehomologovanýma bude problém asi jen na STK.

Já jsem k světlům pro denní svícení dost skeptickej. Z mého pohledu mají jen jedinou (pro mě nepodstatnou) výhodu : LED světla vypadaj dobře.

Jinak mě více vyhovuje automat na rozsvěcení tlumenejch. Má funkci pomalého rozsvěcení a ve dne to omezuje svit žárovek = šetří žárovky a mohu tam mít svítivější žárovky s kratší životností. V noci to svítí naplno = nemusím přepínat mezi světlama pro denní svícení a tlumenejma. Světla se zapnou sami po nastartování, ale to mají asi i světlama pro denní svícení. Tedy nemusím se o nic starat a svítí to.

2008-07-17 11:43:18

U svetel na denni sviceni se ani o nic starat nesmis. Je to primo napsane v zakone ze se musi rozsvecet samy a samy zhasnout pri zapnuti hlavnich svetel. Ja si je tam dal proto ze se mi to libi, ale ne tyto drahy. Dal jsem tam ty polske kulate s klasickymi zarovkami dohromady za 540 kc.

2008-07-17 13:28:32

takže těch 10vteřin když přicházíš k autu se pokocháš nad nerozsvícenýma světlama? dělám si legre...

mě na těhle světlech nejvíc štve že lidi si to monují moc nízko někam do nárazníku... na okresce s horizontem proto auta s tímhle jdou zaregistrovat o "dost" později než auta co svítí klasickejma světlama.... Když člověk třeba předjíždí tak je to někdy celkem blbý... asi půjde o krátkou dobu, ale při těch rychlostech to nějakou roli hrát bude, proto mě vysloveně serou ti, co mají potřebu se všim pořád nějak ojebávat a svítí přes den mlhovkama které si navíc nezapomenou na noc vypnout a svítí obojím,... asi aby dali najevo že na to mají ( často příplatková výbava ), nebo si spletou slovo MLHA se slovem trochu PRŠÍ.... to je potom slast vidět 4 páry světel co mi svítí přímo do obličeje...

2008-07-17 14:02:23

Jj, ty rozsvícené mlhovky jsou hodně nepříjemné. Hlavně v noci to oslňuje. U těch denních světel oslnění nehrozí, pokud jsou namotnovány níže, je možné je naklonit, aby jejich záře směřovala výš. Na cestě jsou i za slunečného počasí velmi výrazné a auto jimi vybavené je nepřehlédnutelné.

2008-07-17 14:14:58

DORIS: já to myslel ale jinak. Když pojedeš přes horizont, první co se začne objevovat pro toho kdo např. předjíždí v protisměru je střecha, pak maska ( se světly ) a pak nárazník... Takže je jedno jak máš ty světla nasměrované, prostě půjdou vidět pozdě. A existujou momenty kdy je to docela zásadní problém.. i třeba ty světla nepůjdou vidět přes zatáčku kvuli nízké trávě... Prostě u země je spousta různých překážek a ty světla nebudou pro ostatní hned tak čitelná a zdálky viditelná jako ty standartní... Jen uvádím pár možných situací se kterýma jsem se setkal právě když někdo svítil těma mlhovkama... Ne že bych se kvuli tomu dostal do nějakých potíží, ale jsou pak lidi co jezdí jako střeva a pak je každá vteřinka k dobru. Jen jsem chtěl upozornit na to že mít sice světla na denní svícení a ještě tak pěkná LEDková jako máš ty je fajn, ale když je někdo dá někam moc nízko, jsou IMHO jen pro tu "parádu"....

2008-07-17 14:24:29

Tak to je fakt, s tím souhlasím. Holt člověk musí na cestách neustále předvídat a myslím si, že to svícení je sice užitečné, ale není to všelék. Bohužel od zavedení celodenního svícení nehod neubylo, naopak.

2008-07-17 14:41:53

jj, mužu říct z vlastního pocitu, že ten kdo u nás dnes nesvítí, tak ho beru jakoby nebyl.. prostě ho nějak podvědomě nerespektuju, nebo prostě neregistruju.... Takže vlastně moc spoléhám na to že všichni svítí a nevěnuju těm autům ( ačkoli jezdim až přehnaně ohleduplně ) takovou pozornost. Němce, jak jsou zvyklí nesvítit i za deště, tady u nás občas probliknu kvuli světlům, ale když si jen vzpomenu jak se jezdí tam u nich, kolikrát to vzdám. Tam jezdí všichni mnohem rozvážněji a prostě víc koukají na dění okolo a berou ohled na ostatní, takže nepřehlídnou auto co nesvítí... a funguje jim to. Tady se pořád vymýšlí něco jak snížit nehodovost a ani se k tomu nikdy nedoberou... Podle mě je to i tim českym uspěchanym stylem života, opravdu tady makáme jak barevný, každej x-tej člověk několik zaměstnání a pořád všichni někam spěchají, jsou nervózní a podle toho to vypadá i na těch silnicích, pak je pravda, že nějaký svícení tomu moc pomoct nemůže...

2008-07-17 22:27:58

Před chvíli jsem ještě pro názornost a srovnání vyfotila, jak to svítí. V parkovačkách jsou taky LED diody a v hlavních světlometech jsem tentokrát použila tolik vychvalované Osram Nightbreaker.

Pozn.: Denní světla v tomto režimu jsou aktivována zvlášť zapojeným spínačem v samostatném okruhu, neboť pro denní svícení není možné používat společně denní a klasická světla. Po rozsvícení parkovaček musí ta denní automaticky zhasnout. Variantu na fotce jsem si dodatečně udělala jen pro efekt, abych mohla denní světla pouštět i bez ohledu na vše ostatní.

2008-07-17 22:40:49

Jeee to se mi líbí to taky chci Fakt super Doris vypadá to skvěle

2008-07-20 13:23:47

wop1: Díky moc!

2008-07-20 16:47:34

Hmm,pekné.Takto zdialky ked som sa rýchloi pozrel tak mi tak mi sa mi ta mazda podobala na lexus:)


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 21