Fórum - Téma


demontaz zadnych svetiel


Fórum Primera P11 demontaz zadnych svetiel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2010-04-13 21:45:42

potreboval by som poradit ako postupovat pri demontazi zadnych svetiel

2010-04-13 22:02:26

Aby ti někdo mohl poradit musíš napsat jakou máš primeru a který světla. V karoserii nebo ve víku kufru. V zásadě se zevnitř oddělají kryty, vyšroubuje se pár matiček a světlo se pak odtrhne od karoserie. Je tam nějaké těsnící lepidlo či co to je. A máš je venku. A příště zkus hledání. Na 1000% se to tu někde psalo

2010-04-13 22:07:52

Zalezi ci je to sedan ,alebo hacbak.Ak je to sedan natky su vnutry kufra,ak je to hacbak sroby su pod listou ktora kopiruje tesniacu pirelu.Vyberies listu das dole dva sroby a svetlo potiahnes smerom do zadu.To svetlo je na dvoch sroboch a dvoch sponach.

2010-04-14 07:57:17

no vzhledem k otázce, bych jako nejjednoduší odpověď na demontáž světel viděl následující odpověď - vem velkej majz, nebo pajsr, vraz ho mezi karoserii a světloa páčením ho na 100% určitě demontuješ. Bohužel pak už ho budeš moct jen zahodit. Další možnost demontáže je kladivem, nebo polít benzínem a zapalít apod. Jinak plně souhlasím s předchozíma 2 příspěvkama. Opět ukázka toho, jak někdo chce opravovat auto a ani neumí napsat otázku. Pak ať se v tom radši nevrtá a jde do hospody nebo an zahrádku se vrtat do hlíny.

2010-04-20 22:25:04

HONZO si sa zle vyspal?

Čo ak je to mladý chalan čo má prvé auto na ktoré si ťažko zarobil a teraz si chce vymeniť zadné lampy za nejaké tuningové a nechce na svojom vysnímanom aute niečo pokaziť/poškodiť a hlavne si to chce urobiť SÁM!?!

Myslím si že všetci sme nejako začínali a nieje na škodu sa najprv opýtať ako sa do toho pustiť a potom sa chytať za hlavu... Aj keď treba priznať že fakt niekto nech sa radšej vŕta v hline

Každopádne snaha sa cení...

2010-04-21 08:22:44

chrener, ale když nenapíše co je to za auto, tak to se nedá poradit, protože kombík je jinak atd atd.. Když ani nedokáže reagovat na moju přiblblou odpověď , tak nač tyto dotazy píše, asi to nepotřebuje (týden pryč a žádná jehop reakce). Když napíše typ auta a co chce, tak samozřejmě, buď odpovím, nebo zamknu a napíšu že to tu už je ať si to najde.

2010-04-21 16:50:03

dik chrener ze si sa zastal nas zaciatocnikou kazdi musi nejak zacat mam nissan primera r.2003 hacbag ale po odpovedi Honza som nemal chut komunikovat a odvtedy som nepozeral na diskusie az dnes dik za pomoc

2010-04-21 19:37:30

No a tak teraz ti pozarí skôr Honza ja som ešte P12 nerobil...

2010-04-22 08:05:04

no je to složité, a zatím se mě to nikdy nepodařilo bez poškození, ale už asi vím jak na to (dělal jsem to asi 3x zatím). Když otevřeš 5-té dveře, tak na světlech uvidíš plastové krytky, které sahají zespodu už nahoru. Nahoře je vevnitř v krytce dost velká protizarážka, kterou jsem zatím vždy ulomil, protože se k ní nedostaneš. Pak jsou v té krytce uprostřed a dole podélné otvory cca 1 mm široké a cca 1 cm dlouhé. Pod něma jsou další protiháčky.

takže te´d bych to zkoušel ne zhora, ale ze spodu. vzal bych tenký šroubovák, a strčil ho do té spodní drážky a zapáčením vrchem šroubováku směrem ke světlu - spodkem jako by ke gumě kufru uvolnit ten háček - vlastně ho vevnitř odehneš a současně podebráním té krytky zespodu od nárazníku bych uvolnil ten spodní háček. Stejně bych to udělal s tím prostředním a právě ten horní co se láme když začínáš zhora, tak bych tu krytku po uvolnění prostředního a spodního háčku dál nepáčil ven, ale zkusil vysunout směrem nahoru podél blatníku. Ten horní protiháček je zasunut v účku, takže by to mohlo jít. Když něco ulomíš, takl pokud tam zbyde alespoň jeden z těch 3 háčků tak ten kryt pak i tak drží a nemůžeš ho za jízdy ztratit, protože je skrytej pod zavřenýma dveřma. Po neúspěšné (nebo úspěšné) demontáži krytky odšroubuješ 2 (nebo 3) kusy šroubků M6 (hlavička 10) pod tím krytem. Následně chytneš světlo nahoře u blatníku prstama pod světlem a silou škubneš směrem dozadu. Tím se ti světlo uvolní na dvou umělohmotných zacvakávacích trnech který jsou zacvaklý v blatníku. Pokud chceš dále měnit žárovky, křížovým šroubovákem odšroubuješ destičku se žárovkama od světla a vyměníš. Pokud demontuješ světlo, zkontroluj si na patici uzěmnění, zda už se nezačíná tavit a pokud ano, dej dodatečné uzeměnní - viz diskuze o pípání blikačů na P12. Před zpětnou montáží doporučuju jak šroubky tak ty kolíky máznout vazelínkou.

PS kdyby jsi napsal co chceš hned na začátku, už jsi tady 14 dní mohl mít odpověď napsanou. Bohužel na tvoji otzázku se opravdu nedalo odpovědět, a proto jsem to napsal tak odlehčeně - neměl jsem na mysli aroganci, ale odelhčení diskuze a ukázat ostatním jak je složité odpovídat na nic neříkající dotaz. tak to tak neber.

2010-04-27 19:05:23

dakujem sa rady urcite nam pomozu pri odstranovani problemu


Odpovědět