Fórum - Téma


de-fens??


Fórum O článcích de-fens??Diskuze o článku

Osoba blízká 2010 - 2011

Osoba blízká Vážení čtenáři, jak jsme možná zaznamenali v tomto předvánočním čase, všichni jsme se stali součástí mediální kampaně, jejímž cílem je "vyřešit problém s osobou blízkou". Nic jako "výmluva na osobu blízkou" neexistuje. Neexistuje ani "problém s osobou blízkou", "berlička v podobě osoby blízké", "finta s osobou blízkou" a další podobné nesmysly, které papouškují novinářští ign...


1  2

2010-12-14 11:29:41

tak tak... pravdu díš.... bohuzel modely se zacinaji celkem globalizovat i kdyz zrovna ve stavarine to neplati mame snehove mapy a geologicky atd,... ty modely jsou dost presny... samozrejme pokud nejsi kkt a nedas do nej kktiny...

ted sem si vzpomel jak chtel huml pokutovat nadavani za volantem

2010-12-14 11:41:12

no ja zpetne dekuju vsem co mi v zivote vynadali, protroubili a vyfuckovali - vetsinou to melo smysl a uvedomil jsem si ze jsem udelal blbost

2010-12-14 15:03:02

Ahoj, vrátím se k původnímu tématu

máte pravdu, že policajti často inkasujou na úplně zbytečnejch místech za totální kraviny (převýšení rychlosti o pár km, prošlá lékárnička atd.)

ALE zároveň mi přijde "ubohý" vymlouvat se na Listinu zákl.práv a svobod, když poruším předpisy. Kvůli tomu to v Listině či Ústavě určitě zakotvený není ... .

Spíš bychom se měli snažit dotlačit policajty, aby dělali svojí práci jak maj a ne buzerovali lidi.

Ale nezdá se vám něco špatně, když v tomhle systému je vlastně ten přestupek nepotrestatelný ?! (Pokud samozřejmě není řidič vidět. :)) (nepotrestatelný rozuměj odložení do šuplíku, promlčení,...)

Navíc osobu blízkou využívá % lidí - ti, kteří se nevyznají v právnických kličkách nebo jim je blbý se na Listinu odvolávat, tu pokutu stejně zaplatí.

Ten model, kterej tu někdo popsal se mi líbil - že se prostě viník najde a když ne, tak jdu na provozovatele - ten ať si to zařídí. Když půjčím auto kámošovi a on pojede přes limit, tak proč bych měl být trestanej já. Ale proč by neměl být trestanej nikdo?!

Na druhou stranu pokud se takle řeší situace, když mě na 50-ce na přehledným úseku (kde se dá jet v pohodě 70km/h) načapaj jak jedu 55, tak ok.

Ale principielně mě to prostě přijde nesmysl ! - Dá se to strašně snadno zneužívat.

btw. jak je to třeba se špatným parkováním? Co když mi tam blbě zaparkovala osoba blízká?

P

2010-12-14 15:37:02

prisel sem na jedno reseni... neviditelne auto... sice trochu o drzku pro chodce ale jinak samy vyhody...

2010-12-15 09:14:42

petagne - s tim parkováním to je obdobný - platil bys de fakto jen odtah (byl-li) Jinak já s tebou souhlasím, ale na druhou stranu tu jde o něco jinýho a to je ten cíl - co to má za cíl nainstalovat radary a vybírat pokuty. Jak jsem už psal - jsou tu jiný přestupky k řešení, který navíc páchají lidi (ženský) co si myslí jak jezdí bezpečně a přitom je to fakt o život. Navíc si myslím že opravdu každý (pokud nejede jak debil), ale fakt každý účastník provozu udělá za 10 minut tolik přestupků, že by to bylo na odebrání řidičáku, ale mnohdy je udělá pro svoji bezpečnost (bezpečnější předjetí vyšší rychlostí, projetí červené když máš za sebou náklaďák nalepený na nárazníku a za tohle fakt nehodlám platit ZPĚTNĚ pokutu. Hlavně jde opravdu o ten termín ZPĚTNĚ - tj. pokutu na základě fotky když nevím jaká byla tehdy celková situace - co svítilo např na světelný tabuli za omezení rychlosti, jestli značka nebyla zarostlá křovím, jestli ji nesundal ten den nějakej "vopilec" atd. - je to i lehce zneužitelné - a to je ten problém, problém není určitě v tom, že bych nechtěl uznat svou vinu pokud udělám fakt hovadinu.

bych udělal něco jinýho - nad D1 od Benešova bych dal nad prostřední pruh kameru a všem co v něm jezdí "bezpečně 110" když v pravym široko daleko nic nejede bych to poslal domu

2010-12-15 12:14:55

lukka:

:D souhlasím, jízda v prostředním pruhu na dálnici mě vytáčí. Ty kamery by mohly být leckdy na okraji Prahy jedna a u Brna druhá - vsadím se, že by se našlo "pár lidí" co prostřední pruh za celou dobu neopustili ... (i když pak už je vlastně jen dvouproudá, to je asi donutí jet vpravo :))

Neházel bych vinu jen na ženský, ale máš pravdu, že v poslední době se mi zdá, že je dost takovejch, co si myslí jak jezděj dobře, jak to maj v malíčku, ... a jezděj jak pěkný prasata.

S těma plicajtama, to bychom psali furt dokola. Často buzerujou na zbytečnejch místech a naopak tam, kde jsou potřeba, je nevidíš.

Třeba si myslím, že by bylo potřeba víc policajtů na silnicích. Zase nemluvím o tom, že by pak honili lidi za překročení rychlosti o 00nic, ale myslím, že lidi pak jezděj ohleduplněji. Např. na těch dálnicích by se určitě hodilo občas potkat policajta právě kvůli těm "středoproudařům".

2010-12-15 12:41:21

jasně neházím to jen na ženský, ale ony tak prostě dost jezdí bez odhadu vzdáleností, zpomalený reakce, jsou schopný dělat taky hrozný naschvály atd. takový typický příklad co jsem měl na mysli je třeba ten, kdy ženská striktně dodržuje 50-tku v obci ale pak ti vjede z vedlejší na hlavní doprava (podívá se jen doleva) kde někdo zrovna předjíždí 55 km rychlostí a ona se slovy - "ten pirát mě málem zabil" je ještě přesvědčená o svojí "pravdě" - to se mi stalo párkrát i na motorce kde jsem se strefoval pak mezi atd. - no jednou to byl asi 70 letej chlap to je pravda - ten jeho xicht si pamatuju dodnes. Cílem přece není projet obec rychlostí pod 50, ale projet ji bezpečně.

2010-12-15 16:17:35

to je jasný že hlavní je jet bezpečně

s tou "svojí pravdou" to je typický - druhej příklad můžou bejt takový ty frajírci co jezděj brzda plyn, hážou myšky, cpou se někam na poslední chvíli atd. většinou jim to vyjde a cejtěj se taky jako borci jak to uměj, ale že to za ně často musí řešit ten druhej, to už je jim jedno ...

A třeba se mi nelíbí, jak se v poslední době rozmáhá předjíždění i když v protisměru jede auto - s tím, že ty dva krajní uhnou za lajnu (samozřejmě nemyslím, když je štrůdl a pelotonu vévodí traktor jedoucí 20km/h ... :)).

V Itálii je to asi běžnej způsob ježdění, ale nemyslím si, že bychom museli všechno přebírat :D

2010-12-18 09:32:59

TO: Fizzbiker -

" to nevim jak se bude defensovi libit tenhle clanek... pokud vim dost si zaklada na exkluzivitě.... "

Tak toho bych se nebál, pod článkem je:

Tento článek je freeware a může být bez vědomí autora šířen, zveřejňován a to jak celý, tak jeho části.

Podmínkou je pouze udání zdroje, kterým je web www.dfens-cz.com.


Odpovědět

1  2