Fórum - Téma


Cukání motoru P11 GA16DE 66kw


Fórum Primera P11 Cukání motoru P11 GA16DE 66kw

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2009-06-28 13:18:55

Ahoj všichni.

Mám takový problém se svojí Primerou z 97roku s GA16DE. Při 4,5tis otáček začne cukat . Do tý doby nic, ale přesně ve 4,5tis to začne škubat. Na 2rychlostní stupeň když podržim plnej plyn, tak to otáčky vyletěj až do nahoru do 6tis bez jedinýho cuknutí, ale na další rychlosti už to škube a ani se přes hranici 4,5tis otáček kvůli škubání někdy nedostanu. Mám nový vzduchový, palivový a olej. filtr, nový olej. Auto když jsem ho před měsícem koupil, tak bylo na diagnostice - žádná chybová hláška. Mechanik v nissanu řikal jak je to pěkný zachovalý auto a motor že jde supr. Má najeto 182tkm, Měl jsem vyndanou svíčku a byla ok (nezanesená, atd - předpokládám že ostatní na tom budou podobně - NGK BR5 - nebo tak nějak). Jinak auto normálně startuje. Akorát když dám plyn někam za půlku, tak necejtim rozdíl v tahu a spíš mám pocit jako by se začalo auto trošku dusit .

Můžete mi někdo poracit co s tím mám zkusit udělat??? napadaj mě jenom nový svíčky, ale cuká to jen přesně od 4,5tis, což mi přijde divný. Ještě mě napadla lambda, ale to by bylo na diagnostice vidět a poznal bych to asi i na spotřebě.

Díky moc za každou radu

2009-06-28 20:48:25

Nad 4500 otačok motor chytá druhý dych a chytnú sa v ňom všetky sadze, povedané odborne je superbohatá zmes. A práve vtedy je dôležité aby motor mal správny prísun paliva a vzduchu. Takže skúsil by som najmä palivový filter, vzduchový filter a ak by to nepomohlo tak sviečky, káble, rozdeľovač, vyčistiť škrtiacu, váhu vzduchu a snímač polohy kľuky/ snímač otáčok ten je na nissane zabudovaný v rozdeľovači...

Rieš to postupne jedno po druhom...


Odpovědět