Fórum - Téma


Co s poškrábaným a matovým lakem?


Fórum Technický koutek Co s poškrábaným a matovým lakem?
2007-07-18 12:30:11

Ahojky,ráda bych všem kteří se potýkají s problémy ohledně laku,asfaltových skvrn,přischlých much apod. doporučila firmu která Vás toho může zbavit.Spolupracovala jsem s jednou takovou firmou v Německu a nyní je jedna i tady.Provádí rozleštění laku pomocí past od 3M na vodní bázi a konzervuje jak lak,tak i kola,skla atd. Nano-Technologií.Na vše dávájí záruku.

2007-07-18 12:54:45

To je sice pěkné, ale takto ošetřený lak je problém přelakovat. Náhoda je "blbec" a těch šrámů se i při sebeopatrnějším provozování auta nasbírá....Též používám něco podobného, ač se jedná o vlastní recepturu, lak nemusím mýt ničím jiným než vodou bez jakékoliv chemie. Nedá se ale velmi dlouho přelakovat, neboť ochranná mikrovrstva konzervace dokonale odpuzuje úplně všechno. Je to na druhou stranu ale super věc, auto je jak nové a jeho údržba velice snadná. Též to hodně chrání před korozí.

2007-07-18 13:54:52

Ahoj,není nejmenší problém s přelakováním povrchu,klasicky ho zmatovíš,očistíš a můžeš lakovat.Samozřejmě jsme to testovali i na toto a nikdy jsme s tím neměli žádný problém

2007-07-18 15:07:17

Hmm, lakýrníci mají na tohle zcela opačný názor, tak nevím. Ráda se však nechám poučit. Protože aby ta konzervace vydžela dostatečně dlouho, musí jakoby proniknout mezi molekuly laku, ale odtamtud ji lze dostat pouze speciálními přípravky a ani to není všelék. Jinak nově stříkaný lak dělá "očka" a i zmatnělý a přebroušený povrch je stále jakoby mastný. I když se to může podařit přelakovat, může se zde časem vyskytnout problém v podobě odlézání laku (stačí průraz od kamínku a okolí poškození se ropraská a loupe dál) nebo tvoření puchýřků na slunci pod ním. Holt dokonalá adheze je důležitá. Dělám s laky už řadu let a též znám prostředí a práci lakýrníků, takže tolik z mých postřehů. Třeba Vaše technologie už toto odbourala, ale i tak se přiznám, že bych se toho trochu bála. Pokud ta ochrana laku vydrží minimálně 4 roky, jak předtím stálo ve Vašem příspěvku, přičemž si po celou tuto dobu zachovává odpudivost vůči cizorodým látkám a přitom to jde absolutně bez problému lakovat, si trochu protiřečí.

2007-07-18 15:16:16

ano musí se to atomově navázat,ale pořád se bavíme o nano vrstvě,to znamená že při matování se tato vrstva seškrábne.Tím že to vydrží takovou dobu je samozřejmě míněno že to sundat lze,ale jedině abrazivní metodou,žádnýmy ředidly,mytím atd.

2007-07-18 15:29:56

Děkuji za informaci, o to mi právě šlo, že se musí tato vrstva sundat mechanicky broušením, přičemž se s velkou pravděpodobností částečně ztenčí i část glazury laku. To je ale třeba pro mne problém, protože při zástřiku navazuji na původní lak, jinak by byl viditelný přechod, což je nepřípustné. Zástřik dokončuji čirým bezbarvým lakem, podobně, jak to dělají profíci v lakovnách, ale podklad nesmí být narušen, bylo by to vidět. Originální lak je velice tenký a jeho mikrovrstva se zbrousí velmi rychle. U metalických by pak člověk skončil na barveném pigmentu. To je právě to, čeho bych se obávala. Já třeba používám směs vosků a přípravků, které lze z laku dostat organickými rozpouštědly bez broušení. Lak zůstane neporušený.

2007-07-18 15:40:03

a matuješ to před nástřikem?Pokud ano pak to sundáš jen tímto,nemusíš brousit více,co je známo mě,matovat se před nástřikem musí,bohatě na to stačí matovací pasta

2007-07-18 15:49:01

Ano, tohle dělám, jinak by nový lak špatmě chytnul. Pokud to stačí k odstranění té konzervační nano-vrstvy, pak by to bylo super. Ono na trhu existuje spousta konzervační přípravků a zázračných technologií pro ochranu a renovaci laku, ale jen málo z nich je skutečně výborných a počítá se vším. Proto mé obavy, holt jsem opatrná a nerada experimentuji. Takže díky za informaci, pak je to o něčem jiném a může to být hodně zajímavá alternativa pro péči o lak a další materiály.

2007-07-18 15:54:42

Samozřejmě nemáš zač.Vím,že toho na trhu existuje spousta a proto je také velice těžké se na trhu uchytit,lidé tomu jednoduše nevěří a i já sama jsem patřila k nim.Ale sama to na autě mám a jsem spokojená,což je naštěstí čím dál více lidí.Začínali jsme s tím v Německu ve spolupráci s firmou Nano-point,která už to má spojené i s autolakovnou,také proto se to testiovalo.Pokud budeš chtít mrkni se na stránky Nano-point.de

2007-07-18 15:58:51

Díky moc, určo se na to kouknu. Dost mi záleží na vzhledu laku a jeho trvanlivosti. Měj se hezky. Ahoj

2007-07-18 16:00:30

Nemáš zač.Vzhled a trvanlivost je u nás na prvním místě také.Měj se fajn a at se daří

2011-07-05 20:01:40

Čaute,

aj ja pridávam nejaké info čo sa týka poškriabaného laku a konkrétne Nissana.

Už som videl zopár zničených áut, ktoré sa dali bez problémov opraviť.

Posledné bolo zničené cestou do lesa. Takže brúsiť a leštiť. Ale majiteľ bol veľmi rád.

Hovoril, že vyzerá lepšie ako z lakovne. Posúďte sami.

www.lestenieaut.sk

Jano Veľas zo Slovenska


Odpovědět