Fórum - Téma


Chlazení


Fórum 370Z Chlazení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 370Z (Z34)  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu


1  2

2015-07-18 13:21:12

Skromný dotaz:

Namontoval jsem chladič oleje a od té doby mi svítí kontrolka aktivní kapoty. Při sundání předního nárazníku a opětovném nasazení jsem připojil všechny tři čidla co tam mají konektory. Třeba to s tím nesouvisí a je to shoda náhod. Může na to mít vliv sundání nárazníku s odpojením čidel? Dvě čidla jsem odpojil a připojil vpravo a vlevo zespoda a jedno uprostřed nárazníku ze shora. Zapoměl jsem na něco? Auto jsem startoval bez nárazníku, abych zjistil těsnost chladiče.

Díky

2015-07-18 13:46:48

Musis do autorizovanyho servisu, aby ti vymazali chybu. Pres zakladni obd diagnostiku to njede smazat.

2015-07-23 19:39:16

Bych ten šmejd "aktivní kapoty" nechal raději s chybou aby to nejlépe nefungovalo - taky jsem to měl offline a když jsem se náhodou objevil v kvůli jiné věci v autorizovaném servisu (kam běžně nikdy nejezdím), tak to zase aktivovali

Jinak ohledně chlazení - zkušenost a malá rada: Dejte si vskutku bacha kudy vedete ty opletený hadice k chladiči motorového oleje. Mě to po 35tis km obrousilo hliníkovou trubičku od servochladiče . Přestože v kritických místech jsem se je snažil mít "se šprckou" přes to opletení, nebyly uhlídány všechny místa a ta ocel mi nahlodala hliník jak myš zubama ...mikroskopická dirka a náhle out kapalina k servu... Jasně - člověk nesmí být idiot a dát si pozor (ostrá ocel a hliník se rády nemají - notorieta), ale může se to stát i Vám či něco podobného - takže bacha na jakékoli doteky těch opletených hadic kdekoli - může to časem způsobit nepříjemnost... Dejte si na umístění, vedení a dodatečné ochraně ostrých hadic záležet.

2015-09-19 20:39:04

sumavacz:

Další způsob resetu čidla aktivní kapoty je přes odkaz dole. Je to v angličtině, ale funguje to. Důležité je přesně dodržet postup hlavně časový rozestupy jinak ti to nepude. Mě se to povedlo až na potřetí udělat správně. Je to jako zadávat cheaty do nějaký videohry :D

Je s tim trochu sraní, ale lepší než to nechávat nějakýmu jarynovi v servise a ještě mu za to platit . Jinak najít dobrej servis Nissanu je na Nobelovku. Naposled jsem zkusil autorizovanej servis u nás v KV kraji, projeli mi 1/4 nádrže a tvářili se, že to je v pořádku. Mimo jiných věcí, který se dělali tak v 80.letech.

http://www.uprev.com/docu.../Popup%20Hood%20Reset.png


Odpovědět

1  2