Fórum - Téma


Centrálny zámok, ridičove dvere


Fórum Almera N15 Centrálny zámok, ridičove dvere

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2011-06-27 10:21:32

Zdravím všetkých, tento víkend som získal svojho prvého nissana a hned z kraja som pri hraní sa nejak "rozbil" centrálne zamykanie.

Už sa tu o tom písalo viac krát, tak snád ma nedorazíte ale presne moj problem som tu nenašiel.

Skrátka pri zamykaní klúčom šoférove dvere sa zamknú len tie, pri zamykaní klúčom spolujazdcových dverí sa zamknú všetky ale po 1 sekunde sa naspäť odomknú. Všetky dvere idú zamknút aj ked sú ešte otvorené, šoférove musia byt zatvorené aby šlo pohnút zámkom. Pri zamykaní dialkovým sa nic nestane len to cvakne, pípne a zapne sa alarm :)

V sobotu to ešte fungovalo, zničil som to asi pri zamykaní otvorených dverí DO. Skúšal som odpojiť riadiacu jednotku centrálu, dal som dole výpln dverí a kukal na tiahla, teraz snád ešte vybrat zámok dverí ale ten tam je pekne zabednený tak než sa stým začnem hrat chcem sa opýtat či nieje chyba ešte niekde inde :)

Dakujem

2011-06-27 11:39:57

a co třeba napsat co máš za auto??

2011-06-27 11:45:05

nj :/ to by bodlo

Almera 1,4 GLX, 1996 (červené :D )

Rozobral a vybral som zámok z šoférových dverí, vyfúkal a premazal a teraz pri zamknutí klúčom spolujazdcove dvere zamknú všetky ostatné. Ešte jak spískat aby to takto fungovalo aj pri šoférových dverách

2011-06-27 16:39:21

Takže by to ještě chtělo, zda máš originál dálkové a motorky nebo ne, protože přední dveře musí být zavřený oboje co já vím. Takže to vypadá na něco v řidičovým zámku. Zkus zahejbat s těma káblíkáma co vedou do dveří. asi by to chtělo třeba vypůjčit druhej zámek a zkusit. To se takto asi těžko najde.

2011-06-27 16:48:53

Mal som celý zámok vonku, aj kábliky povypájané pozapájané. Ked centrál zamyká cez spolujazdcove dvere tak myslím že v kontaktoch to nebude :O Dálkové mám asi originál, pripojím fotku ovládača :D

2011-06-28 09:29:14

takže když to shrnu,

1. tak zamyká pouze od spolujezdce mechanicky a nezamkne řidičovi, nebo se hned odemkne??

2. DO nefunguje vůbec?

3. Zamyká to když použiješ tlačítko u řidiče vevnitř u kliky?

2011-06-28 14:30:18

1. Po rozobratí a premastení šoféroveho zámku, pri zamknútí od spolujazdca zamkne všetky dvere a nevracá, ked odomknem zase správne odomkne všetky dvere.

2. DO len zapína a vypína alarm, s dverama nerobí nic :/

3. Tlačítko u ridiča zamnkne len ridičove dvere, ostatné sa nepripájajú.

.

Dj.Smurf na fóre napísal toto kedysi, tak skusím nájst tie šedé "kocky" či cvakajú obidve.

Přidávám mou zkušenost s centrálem, co jsem už dnes psal do podobné diskuze.

Měl jsem s centrálem taky problém. Když jsem koupil auto byl tam špatný motorek centrálu u zadních dveří za řidičem.Takže se mi zadní dveře nezamkly. Jenže po týdnu když jsem chtěl auto zavřít tak se mi všechny zámky hned zpátky otevřely. Motorek jsem vyměnil s tím, že to bude fungovat...ale vůbec. Tak jsem to dal do servisu, tam mi řekli prý jednoznačně špatná řídící jednotka. Měli dole všechny tapecíry a kontrolovali motorky. Mi to nedalo a tak jsem RJ odpojil, vytáhl z toho plast. krytu a kompletně přepájel. -nepomohlo

Tak jsem ji zase zapojil a zkoušel jsem odemykat a zamykat a tím jsem na to přišel. jsou tam dvě šedé "kostky" siemens no a jedna z ních při odemknutí cvakala, ale ta na zamknutí nic nedělala. Nedala se nějak otevřít tak jsem na ní vzal ostrý nůž a skalpoval její vrchní kryt. Uvnitř byla malinka cívečka a pár plíšků tak jsem to profoukal, vystříkal WD-čkem a funguje to už půl roku

2011-06-29 07:36:35

Tak to bych typnul že bude špatný kontakt uvnitř v mechanismu zámku, který spíná cenrál, nebo spínač, který ukazuje že jsou dveře zamčený. asi by to chtělo si půjčit druhej motorek, zkus přehodit motorky v předních dveřích mezi sebou (bez montáže do dveří a zkus to). (tím vyloučíš mechanismus zámků a pokud se to bude chovat stejně, je vada v drátech nebo v ŘJ centrálu, pokud se to bude chovat naopak, je to jednoznačně zámek. Při zkoušení nezapomeň šroubovákem zavřít zápqadky v zámcích, aby zámky byly jako zavřeny.


Odpovědět