Fórum - Téma


Brzdové trubičky


Fórum Almera N15 Brzdové trubičky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2007-10-08 11:52:45

Tak jsem po důkladné kontrole zjistil, že mám prasklou brzdovou trubičku vedoucí k levému zadnímu kolu, protože i druhá trubička je zkorodovaná rozhodl jsem se je vyměnit oboje, Můj dotaz je zda jste to někdo dělal a kolik je cena těch trubiček, v Nissanu za ně chtěj 3500,- za obě, tak se ptám zda nemáte někdo levnější zdroj, jedná se o automobil Nissan Almera 14 1998, N15, jsou to ti dlouhé trubičky co vedou pod vozem do předu v umělohmotné liště až skoro k zadním kolům následuje gumová hadička a pak zas kovová k brzdám, ještě je to model bez ABS.

2007-10-09 07:53:06

Tak to si dáš, to je hrozná práce. Nejhorší je držák za přední nápravnicou na karoserii. Takže ti nezbyde než odšroubovat ramena z nápravnice, nápravnici z auta a celou ju spustit o pár centimetrů dolů.

Totéž tě čeká vzadu - hrdlo nádrže a teď u počítače si neuvědomuju jak je to kolem nádrže přímo zda nebude zavazet nádrž a hlavně ty pásy které nádrž drží.

Tak ysi kub příchytky trubek dozadu do poldahy, ve kterých je trubka nasvakaná, protože za ty leta je to tak zkřehlý, že určitě ti jich většina popraská. A ktěm trubkám? asi bych to řešil v metráži v autopotřebách a buď použít originál koncovky z původních trubek, nebo někdy bývají i v těch zadách v metráži. Pokud použiješ metráž, tak pozor při tvarování konce trubek. Některý nisany mají trubky tvarované do špičky a některé do kornoutu. od počítače si nevzpomenu jak to má zrovna N15. Jinak přeji hodně štěstí v této blbé práci!


Odpovědět