Fórum - Téma


Bouračka


Fórum Almera N15 Bouračka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2012-02-03 18:00:24

Zdravím všechny.Máme nissana almeru (n15 objem 1,4 64 kw) od novoti 14 let a tak jsem ho dneska mou vinou naboural. Odnesl to levá přední část nárazníku atd. Potřeboval bych, prosím, rady. Nevím, co se konkrétně bude opravovat a co bych měl objednat a hlavně kde (viz foto). Předpokládám, že budu muset objednat celý přední nárazník, nevím jestli i výstuhu, či i "podmasku". Když jsem se díval laikckým okem dovnitř: za plastovým krytem v levém boku je čtyřhranná "trubka", která je po čelním nárazu asi deformovaná jakoby mírně směrem doleva a možná dozadu - jde srovnat nebo je to velký problém? Pod plastovým krytem nárazníku je v místě prasknutí v rohu "odpojený" kablík - nevím od čeho je, všechny světla svítí a fungují - je to příprava na mlhovky? nebo něco společného z airbagem pro vyhodnocení nárazu? Je zlomený uchyt k levému blinkru a pravý nárazem také vyskočil - pravděpodobně, když se nárazem přední blatník jakoby mírně posunul dozadu a mírně do strany do leva. Nenapadá mě, co by ještě mohlo být poškozeno a hlavně, jak náročná finančně by měla být oprava, alespoň přibližně. Jinak vše funguje, auto je pojizdné bez problémů. Nechci auto moc měnit, jelikož mi stále skvěle slouží. Objevil jsem nárazník u prodejce poblíž mého bydliště : http://www.narazniky.com/...araznik-Nissan-Almera.htm , nevím jestli to bude sedět nebo jestli lépe nějaký originální z vrakáče. Máte někdo zkušenosti? Děkuji předem za jakoukoliv radu.

2012-02-03 18:08:23

Originál sedí vždy najlepšie a dá sa zohnať aj vo farbe...

A čo všetko bude treba meniť ti povie klampiar, ktorý to bude meniť, určite nie niekto podľa jednej fotky.

2012-02-03 18:30:45

Ještě jsem zapomněl, pokud budete mít nějaké náhradní díly, prosím, kontaktujte mě na tel.: 607815135, nebo e-mail: p.wojta@centrum.cz, popř. přímo na diskuzi. Ještě jednou děkuji.

2012-02-03 18:31:47

No naštěstí to nevypadá zas až tak zle. Za nárazníkem je výstuha, bude ohlá určitě a možná i příční nosník, podle toho jaká to byla šupa no. Nějakej seznam těžko určit ale asi takhle : nárazník, výstuha, blinkr, maska, asi světlo bude ulomený, blatník by měl jít vyrovnat nevypadá moc ohlý. A ten kabel bude nejspíš příprava na mlhovky.

Ale zbytečnost kupovat nový věci, napiš kolegovi tady s klubu "sjandus" něco použitý určitě bude mít.

2012-02-03 19:24:21

tazateli, to co vidis jsou jen povrchové dily až se sundá nárazník a blatník budeš chytrejší...

neco se dá srovnat neco slepit nebo vyměnit zalezi jen na tobě, každy slušny servis ti po obhlídce udělá rozpočet a muzes se hned rozhodnout co budeš nebudeš dělat. a nebo zkus nejakeho kamaráda co se trochu vyzná v autech poradí to co je a co neni nutné/vhodné at se v tom neutopíš...

2012-02-06 13:03:51

Dle fotek je jednoznačně rozbitej nárazník + levý světlo( to bude 100% mít ulámaný minimálně packy), maska (taky packy). Výztuhy vypadají Ok, ale přední čelo na vyklepání (tzv brejle) a možná to bude trošku hnutý celý doprava (to by musel abýt fotka na pravou škvíru mezi blazníkem a dveřma a na škvíru mezi kapotou a blatzníkem. Výztuha i lišta bude snad OK. Výztuha pokud bude mít jen ohlej roh tak to je nefunkční částa horní lišta nárazníku vypadá OK.

2012-02-07 12:07:10

Tak zatím po obhlídnutí servisákem (klempířem): náraz - posunutí rohu mírně dozadu a doleva - přední světlo funkční, ale prasklý plast zezadu (od posunutí konstrukce, na které světlo visí), blinkry oba vylomené packy, nárazník. Stačil jsem už z vrakáče sehnat nárazník (měl by být v barvě podle fotek, pokud se nedělala jiná vínová metaliza do roku 1997), blinkry a to levé světlo (ale u toho se v mrazu ulomil jeden ze spodních držáků, doufám, že to nebude problém). Pro jistotu jsem si objednal i ten kovový držák nárazníku. Maska je OK - packy nejsou zlomené, pouze vyskočily. Vše za 2950,-Kč s poštovným. Nevím však o jaké liště se zmiňuješ? Pod nárazníkem je pouze ten držák nárazníku a kolmo ta čtyřhranná trubka, která absorbovala ten náraz (ta je mírně ohlá doleva a částečně zatlačena dovnitř - doufám, že vytažení nebude problém, nemám žádné zkušenosti, jestli rovnání tak masivních částí není problém i vzhledem k ostatní kovové konstrukci!). Práci klempíř odhadnul bez nástřiku na cca 2 tis. Kč. Tak snad to nebude více.

2012-02-08 07:55:06

No myslím tu horní lištu ke které je přišroubován nárazník.

tak jsem to odhadl dobře, to asi budde chtít an stolicua vrátit zpět do leva celý předek.

2012-02-16 18:25:20

Ako zacali tie mrazy, tiez som mal smolu :/

http://auto.bazos.sk/inze...lmera-97-14-258tis-km.php

Ja som ho oprel viac


Odpovědět