Fórum - Téma


automatika klimatizácie - ohrev čelného


Fórum X-Trail T31 automatika klimatizácie - ohrev čelného

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan X-Trail T31  |  Naše vozidla2013-01-30 18:45:57

Mám T31 s automatickou klímou.

A mi dosť vadí, že pri prepnutí smerovača kúrenia z AUTO na čelné sklo, resp. na sklo a nohy; sa automaticky k tomu prihodí klíma.

Viem že klíma pomáha pri rosení skla, ale proste mi takáto automatika vadí. A viem si ju dať sám podľa potreby.

Neviete nejaký fígeľ ?

2013-01-30 19:17:34

Asi ťažko, robí to tak väčšina áut práve preto, že predpokladá, že ak prepneš fúkanie na čelné sklo tak sa ti asi rosí a chceš ho odrosiť čo najrýchlejšie. Z rovnakého dôvodu sa pri prepnutí fúkania na sklo vypína aj vnútorný okruh ak bol zapnutý...

2013-01-30 19:57:39

To samé nam dělá i T30.

2013-01-31 14:47:20

Podle servisního manuálu lze udělat různé věci, které jsem už v konfeře popisoval. Tohle bohužel nejde zrušit . Mně to funguje ještě tak, že když to nechám zapnuté na sklo a vypnu ručně klimu a zhasnu motor, tak po znovunastartování se klima nezapne.

Na automatickém zapnutí klimy je pozitivní to, že v chladící emulzi je olej, který promazává kompresor, aby nezrezivěl. Proto já tuhle funkci beru jako plus, protože kdo by myslel na to, že je zapotřebí i v zimě aspoň jednou za týden pustit na minitu klimu . Jinak pokud je míň jak cca. +5st.C, tak se kompresor neroztočí, ale přepne se to na nějaký okruh, který i tak odmlžuje skla. Něco jsem o tom početl a stejně to nechápu, jak to může bez kompresoru mrazit a odmlžovat, funguje to na nějakém poměru vnější a vnitřní teplota nebo co.


Odpovědět