Fórum - Téma


automatické zapnutí a vypnutí světel


Fórum Qashqai J10 automatické zapnutí a vypnutí světel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2009-06-27 10:10:48

zdravim vsetkych qashqajovcov,vcera som si bol vyzdvihnut auto dockal som sa ho a zatial prvych 50 km jazdy to je super auto mam 1.6 acenta mam tam automaticke rozviecovanie svetiel ale ja bysom chcel aby sa mi zapinali po nastartovani a vypli po ked vypnem motor aby som nemusel mysliet na to ze za kazdym rohom cihaju polisi ktorykontroluju celodenne svieteni.neviete mi niekto poradit ako na to?

2009-06-27 10:23:58

Odpovim za neho: AUTO znamena, ze senzor (v te kapce nad zrcatkem) vyhodnoti JISTOU UROVEN OSVETLENI jako malou a zapne svetla.

Chtel jsem, aby mi Consultem nastavili tu "jistou uroven" na "slunko_sviti_primo_na_cidlo_v_lete_a_v_nasi_zemepisne_sirce". To neumeji. (Tzv. EUROLIGHT je k nicemu, sviti snad i kdyz nejede motor.)

Ale:

Kdyz necham spinac v poloze ON (nikoli AUTO), funguje to skoro presne jak chci, tzn. PO NASTARTOVANI se svetla zapnou a po zhasnuti motoru a PRI VYTAZENI KLICKU vypnou. Co si vic prat

2009-06-27 10:32:51

tak ze si si to nechal nastavit v servise aby ti to akoze senzor vyhodnotil ze je vonku tma a tymsa ti zapnu pri nastartovani a zhasnu pri vypnuti motora pochopil som to dobre?

2009-06-27 11:58:58

Jsem přesvědčen, že tam mám jak polohu automatického svícení dle vyhodnocení světelných podmínek, tak možnost stálého svícení, které se zhasne po úplném vypnutí vozu (QQ verze 2009).

2009-06-27 15:57:54

Pokusím se to vysvětlit.

Levá páčka na osvětlení má 4 polohy.

1. Poloha "OFF"což je jasné - světla vypnuty.

2. Poloha "AUTO" světla se rozsvicují automaticky dle světelných podmínek. To znamená, že pokud jedeš například do Německa(nebo jinam na západ), kde není denní svícení a nechceš aby hned každý věděl, že jsi z Čech ( pro policii) přepneš do tohoto režimu a v případě že vjedeš do tunelu nebo se výrazně zatáhne (velký mrak) tak se auto samo zozsvítí. Pokud vyjedeš z tunelu nebo vyjde slunce auto samo přestane svítit.

3. Poloha - parkovací světla - není co vysvětlovat.

4. Poloha "ON" světla zapnuta. Tato poloha má krom toho že jsou světla zapnuta i tu skvělou vlastnost , že v případě vypnutí zapalování, spořič baterie vozu vypne automaticky světla od baterie.

To znamená, že já mám NEUSTÁLE páčku v pozici ON (světla zapnuta). Přijdu k vozu auto nesvítí. Nastartuji auto a světla se sama rozsvítí. Dojedu pouze vypnu motor a zapalování a světla sama zhasnou ( to řeší spořič baterie).

Proto si myslím, že řešit denní osvětlení (svítí pouze přední světla) je zbytečné.

2009-06-27 20:52:46

Doplním pro QQ s Xenony___ vše jak píše Lada jen poloha OFF není vypnuto ,ale je denní svícení ,/nižší intenzita světla než v poloze ON ,/ a další poloha 5. je po vypnutí auta a tedy i světel ,že přitáhneš páčku k sobě,jako světelná houkačka, a světla ti 10 s svítí na cestu do hospody

2009-06-27 21:39:54

Podotýkam, že svetla sa vypnú aj po otvorení dverí vodiča, aj keď je kľúčik v zap. skrinke a vypli ste motor. V prípade,že motor nechate bežať a otvoríte dveré vodiča a až potom motor vypnente, tak zaznie zvukové upozornenie na rozsvietené svetlá. Myslým, že tak mi to funguje rok v. QQ 2009.

2009-06-27 23:48:47

Jojo, je to presne tak, jak lepe nez ja napsal Vlada

 

Na doplnenou k mym predchozim vetam melo byt napsano, ze "nastavit cidlo okolniho svetla na jinou hladinu neumeji..." a proto jsem se na ten jejich "EUROLIGHT" vy$ral. To co je ve standardu ma sice jiste drobne mouchy (nesmis manipulovat se spinacem svetel po vytazeni klicku, nebo mozna uz po vypnuti motoru?), ale jinak perfekt.

2009-06-28 18:30:46

Pro Klacida:

I já mám QQ s Xenony, ale denní svícení nemám aktivované! takže poloha OFF je pro mě opravdu vypnuto.

Dle informací co mám já, se denní svícení nechalo aktivovat ( standartně z výroby není aktivováno - protože především v západních zemí není denní svícení povinné ) při prodeji nebo kdykoliv potom na přání v servisu změnou software řídící jednotky. Já osobně jsem to nechtěl, kvůli cestám do Německa, kdy bych nemohl vypnout světla za jízdy. Němečtí soudruzi nás mají strašně rádi .

Jinak o aktivaci se už zde zmiňoval Medved.

Jinak pohoha 5. souhlas - funguje.

2009-09-21 16:00:21

Takze konecne ho mam rv 2009 co sa tyka svetiel je tam jednoduche programovanie , ktore som si zial nezapatal islo o to ze packu bolo treba dat do nejakej polohy zapnut nastartovat vypnut - teraz mam packu v polohe off a svetla sa zapnu po nastartovani a po zhasnuti sa vypnu ked otvorim dvere pri nastartovanom aute nic nepiska a svetla svietia

2009-09-21 22:27:07

Mam 2008 a funguje to takto:

OFF - po nastartovani se rozsviti, po vypnuti motoru zhasnou. Otevreni dveri nema vliv. Jo a nejdou pustit dalkovy a stelovat podsviceni palubky.

AUTO - dela uplne to same co OFF, ale v tomto modu jdou zapnout dalkovy a jde regulovat podsviceni palubky.

ON - je jasne a dalsi pozice take. Pritazeni packy k sobe = 10s sviti potkavaci na cestu .-)

Senzor tim padem nefunguje .-(

2009-09-22 22:29:42

nastartovat zapnut svetla do poslednej polohy zhasnut auto a dalej sa nestarat pri dalsom nastartovani svietia zhasnu po vytiahnuti kluca zo zapalovania alebo po otvoreni dvier este sa tam natukanim packy da nastavit kolko maju po vystupeni z auta svetla svietit


Odpovědět