Fórum - Téma


Automatická klima


Fórum Tuning a úpravy Automatická klima
2008-02-05 22:53:04

Zdravím.

Dělám automatiku na topení a klimatizaci.Jde v podstatě o zařazení elektronického termostatu do okruhu ventilátoru a klimatizace.U topení už to mám prakticky ověřeno a funguje to bezvadně.Spíše by mne zajímal názor odborníků zda to nebude mít špatný vliv na životnost klimatizace pokud bude provozována v cyklickém režimu,to znamená že bude cyklicky vypínat a zapínat podle nadstavené teploty.Díky za názory.

2008-02-12 11:52:25

Chlape tak to se koukej pochlubit co jsi vykoumal ! .. nejake fotecky a tak ;o) ... S klimkou asi bude problem .. u novejsich aut se to vetsinou resi tak, ze kompresor se po zapnuti klimi toci furt akorad dava tlak jen podle potreby .. u nasich aut ma jenom rezimy on off :o( .. nevim jestli by to nebyl problem pro tu elekromagnetickou spojku .. asi by to zalezelo jak dobre ti to chladi a jak casto by to ta automatika spinala .. mozna by to chtelo dat tam nejakej spozdovac a v pripade ze uz by to chladilo moc tak to domichavat s teplym vzduchem .. a pak v pripade vypnuti kompresoru okamzite to domichavani vypnout ... proste zadna sranda .. v kazdem pripade je to dost zajimave tema ... jak si vyresil termostat do okruhu ventilatoru ? .. nejaka klapka obladana motorkem ?

2008-02-12 17:32:40

Novější klimatizace řídí výkon změnou tlaku v systému, starší jedou jak lednička - mrazí x nemrazí. Asi by to chtělo v řídícím softu nastavit rozumnou hysterezi, aby se to při dosažení nastavené teploty nerozkmitalo. Ale jít by to mělo, všechno jde, když se chce

2008-02-13 21:06:39

Vyrobil jsem citlivý elektronický termostat s histerezí 0,5C.Je to poměrně jednoduché zapojení se dvěma operačními zesilovači.Tím spínám přes relé mínusový kontakt motorku ventilátoru topení.Bez ventilátoru mi to netopí nebo jen velmi málo takže to funguje.Relé slouží zároveň jako logický prvek a v opačném režimu pak bude spínat klimatizaci.Topení takhle funguje,na klímu musím pár měsíců počkat.Teplotu nadstavuji potenciometrem na ocejchované stupnici.Pokud budu chtít chladit, musím ještě otočit regulátorem topení na studený vzduch a nadstavit příslušnou teplotu.Zase tak automatické to není.Čidlo termistoru jsem umístil kousek nad popelník,ale ještě s tím experimentuji.Jak se bude chovat ta klíma fakt nevím,ale myslím že by s tím neměl být velký problém.Spíše mne zajímá výdrž a konstrukce té elektromagnetické spojky.

2008-02-13 21:18:16

Pokud se mi to podaří někde naskenovat pošlu to schéma na termostat.

2008-02-18 21:43:53

Já si montoval klimatronic z P11C do své P11 z roku 97 a docela sem čuměl co vše to ovládá Teplota motoru,venkovní teplota,nějaké infra čidlo uvnitř vozu,vnitřní teplota. Takže to bude pěkná práce zprovoznit--HODNĚ ŠTĚSTÍ-


Odpovědět