Fórum - Téma


N16 - Anténa


Fórum Almera N16 N16 - Anténa

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2015-08-13 19:07:43

Mám tentýž problém. CD hraje v pořádku, ale FM nechytá.. Koupil jsem nějakou univerzál anténu a hraje to jen někdy.. Spíše to hraje, když zadám ručně frekvenci, ale samo to žádnou frekvenci nenajde.. Rádio mám ALPINE CDE-9872RM, není to sice žádná hitparáda, ale alespoň by mohlo hrát..

Občas pomůže, když rádio trochu natlačím do palubky celou dolní částí, občas potom začne hrát krásně bez výpadků, ale třeba po delším stání je to otřesný a furt to šumí a nic nevyhledá. Zjistil jsem, že když rozeberu plasty a všechno okolo a začnu si popořadně hrát s utahováním šroubků, občas se to také chytne, nebo stačí horní plechovou část rádia nějak spojit s kostrou (funguje jen někdy) Co s tím může být?

2015-09-10 17:17:54

corkacz: Zlomeny kabel anteny a tym padom vyskratovany? Alebo zle zastrceny konektor anteny do radia?

2015-09-14 21:25:14

pablo285: Ahoj, díky za odpověď, přestal jsem mít na to náladu, tak jsem to nervama vytrhal, koupil nějakou univerzál za dvě kilča v kelly, zajebal silikonem do střechy, zapojil a stejně to nehraje. V tom případě to tedy svádím na rádio, protože občas hraje a občas ne. Když do palubky dám pěstí, rádio na chvíli začne chytat signál a pak konec. Občas pomůže zašroubovat a vyšroubovat šroubky na kostře a dokonce mi pomohlo dát kus železa mezi kostru a zadní částí rádia, aby se to rádio nějak dotýkalo. Stejně je to problém, takže jsem se na to vyprdnul a koupil nový rádio, ktrerý mi zítra dojde ,tak snad bude vada tam..

2015-09-16 18:32:56

corkacz:Ahoj, předpokládám, že původní rádio bylo origo nissan. Můžeš se podělit, jaké jsi koupil, popř. jak jsi je namontoval?

2015-09-16 22:30:52

Ahoj, originál rádio od nissana jsem tam neměl, bylo tam rádio Alpine CDE-9872RM už když jsem to kupoval. Koupil jsem tteď rádio od Kenwoodu bez CD mechaniky už jenom na Flashky a paráda. Jenomže Nakonec jsem zjistil, že opět blbne anténa :D Takže jsem se na to opět vyprdnul, rádio vyměnil a šel si koupit anténu se zesilovačem a nějakou elektronickou věc na sklo no a VIDA Rádio hraje jako o život, chytá to stanice, které mi v životě nehráli, no jsem spokojenej. Snad to už řešit nikdy nebudu.

2015-09-17 14:31:01

corkacz: Ahoj, tak to mě zajímá! ......a šel si koupit anténu se zesilovačem a nějakou elektronickou věc na sklo....

Můžeš to upřesnit, jakou anténu, a jakou elektronickou věc na sklo???

Já tam mám originál rádio, a problémy mívám přesně stejné. Občas hraje dobře, občas blbě i silné stanice. Vrtal jsem se v anténě, mám ji vzadu na střeše, a nejlíp to hrálo, když jsem ji odpojil a krokosvorkou tam cvaknul metr drátu. Domnívám se, že problém je v tom upevnění na konci koaxu, jenže e mi nechce protahovat nový. Je to docela blbá práce, tak jsem uvažoval také o el. anténě na sklo. Tak by mě zajímalo, jak jsi to konkrátně vyřešil, protože rádio mněnit nechci, hraje dobře a mám k němu i mp3 přehrávač místo cd měniče.

 sjaro
2015-09-17 14:41:14

nevlad: Ak ti to funguje ked daš dolu prut a pichneš tam drat tak maš vadny prut.

2015-09-17 14:46:37

sjaro: to asi nemám, protože jsem za a) prut měnil, za b) to začne blbnout, až když to smontuji. Když je to rozdělané, tak hraje i původní anténa. Z toho usuzuji, že je problém někde v koaxiálu. A proto mě to zajímá, že bych anténu nechal na střeše na okrasu, a pod palubku, nebo na sklo dal jinou, která bude fungovat.


Odpovědět

1  2  3  4