Fórum - Téma


Alternativne paliva -čo vy nato?


Fórum Pokec všeobecný Alternativne paliva -čo vy nato?1  2

2010-02-14 15:54:24

tak trošku mimo, možno si poviete blbost ale uvedomujete si, že vlastne sami pijeme reaktívne palivo? Dva diely vodíka a jeden kyslíka?

2010-02-14 21:04:17

petagne s těma komoušama jsem to řekl více méně náhodou myslel jsem to jen jako časovej udáj i když teda je mám za zločince.Na druhou stranu pokud bys to řekl v tu dobu někde na západě nebyl bys uplně za blázna.Kolikrát věci co tam byli běžné se k nám dostali za 30 let.Nicméně to bylo sakra drahé až hromadná výroba tohle vše zlevní.S tou elektřinou no nevím alespon ne za současného stavu.Ale mohou na něco přijít a navíc zatím povětšinou ta elektřina je čistej zdroj jen proto že nám to někdo dlouho tvrdil teda zase za současného stavu.Poněvadž topím li uhlím udělám bordel do ovzduší topím li elektřinou udělá ten bordel za mne elektrárna a já se nedoplatím takže to je relativní.

2010-02-14 21:49:33

aumirek:

tak až takle moderní vychytávky snad neměli v tý době ani Japonci (ale to už je jen slovíčkaření...)

Tak jakýkoli zdroje energie zaneřáďujou svět, aŤ už u koncovýho uživatele nebo na cestě. Ale přijde mi, že ta elektrika míň - hlavně s využitím rekuperace - to mi přijde že musí šetřit energii, jak prase ... .

Jen nevím, jak je to s životností těch baterií.

2010-02-15 10:40:10

V nějakém starším čísle Autocaru počítali CO hybridu oproti klasickému benzíňáku. Vzali to od podlahy. Vzali kolik času stál vývoj, kolik lidí co to vyvýjelo, ve vztahu kolik vydýchali CO, kolik prosvítili jak používaili klimatizaci jak se dostavali do práce a přitom vypouštěli CO atd. Dále brali v potaz výrobu baterii a el. součástí ve vztahu CO při dobívání dopravě a výrobě těchto surovin atd. Dále likvidaci baterii atd. Nebudu to natahovat hybrid vypustí než vyjede z továrny 1,5x více CO než srovanatelný benzíňák za dobu provozu!! Srovnával se Prius I v Astrou.

2010-02-15 10:57:12

Je to všechno podvod a uměle vyvolaný strach, že něco, někdy, dojde To co se vytěžilo, je jak kapka benzínu v celkové 60 ti litrové nádrži Vašeho auta. Vzpomínám si jak na základce nás učily, že ropa NENÁVRATNĚ skončí počátkem devadesátých let...... Tak jsem na to čekal víc jak 20 let a vono hovno Tenkrát ot bylo "na stopro spočítané" a "zaručené"

Kdo se trošku o tu problematiku zajímá, tak ví, že, se stále lepší a lepší technologií, se vrtů nachází rok od roku čím dál tím více. Jen v Mexickém zálivu je jich hafo. Nedávno napíchli jen jeden z nich a je velmi výživný, který jen s jeho vydatností stačí na pokrytí celosvětové spotřeby na cca 150 let.

Jo a bude konec svěa, dělá se ozonová díra, ovce a krávy prdí a tak se to prý tvoří ....

Dont panik

2010-02-15 10:59:57

souhlas není to tak jednoduché a jednoznačné přesto ten hybrid v jízdě po městě tak nezamořuje vzduch a to je někdy dost duležité když je inverze a pod.Souhlas i s tou likvidaci baterek a pod ale už je naprostej podraz a scestné započítávat do toho zamoření i vývoj a konstrukci toho auta.Proteže ten hybryd je v plenkách a je jich málo tudíž v tomto případě samozřejmě ze začátku ten hybrid má přehánim třebas 10 krát více emisi než cokoliv jiného ale čím déle se bude vyrábět tak se ten podíl bude rychle měnit.

Ps almerka ted jsi mne překvapil a nechápu tě tvrdit že to co se vytěžilo je kapka oproti tomu co je ještě v zemi.Ona ta nafta opravku v brzké době dojde a to ti řekne každej jen trošku uvažující člověk.Když říkám v brzké době nemyslím žádnou konkrétni ono i 300 let je z hlediska lidstva zítra.Ano věřím že se najdou ještě nová a ložiska.Ale zapomen na to že to bude jak v emirátech že děti při hloubeni tunýlku narazily na ropu.Bude to HODNĚ hluboko v zemi nebo pod mořským dnem a muže se tudíž lehko stát že ta cena bude tak vysoká že to nebude schopen žádnej zákaznik s kontem pod milion zaplatit.Není dobré dělat panyku že dojde zítra ale je scestné myslet že nedojde

A ještě jak někdo podotkl tu čínu to je také věc co muže s ropou zamávat ono donedávna tam auto v osobním vlastnictvi bylo tak vzácné jako u nás vlastnit tryskové letadlo ale v té číně se to hodně rychle mění

2010-02-15 11:28:51

Tjn, možná za těch 300 let dojde, ( bu bu bu ) jenže, za tu dobu už budou jiné technologie těžby a lidi okolo toho ani neuvidíš a tak nebude drahá a taky v tu dobu bude možná už na spalovací motory jezdit málo kdo a to cenu požene taky dolů......

Akumulátory mají budoucnost a budou čím dál tím levnější. Např. cena sady Lithium - ion do Toyoty prius, šla už taky rapidně dolů, za těch cca 10 - 15 let, co Prius jezdí. a dnes jen za těch 10 - 15 let už jsou zase nové a lepší trakční akumulátory než Lithium - ion.

Kdysi byly např. v nářadí numer one, akumulátory NiCd a dnes ...... ? Co to je ? těžké a s polovičním výkonem ( navíc měli memory efekt a obsahovali nebezpečné kovy ) oproti NiMh a i tyto, už jdou pomalu ke dnu ....

Všechno je to jen o akumulátorech a bateriích - váha, výkon, cena.....

Kdo by si pomyslel před cca 10ti lety !! že by bylo možné naoperovat někomu kardiostimulátor bez výměny baterie na 15 let ! no vidíš a dnes je to běžné !! a navíc umí v imulzech na dálku "hlásit" svoje data ošetřujícímu doktorovi !! Kdysi to muselo po dvou, třech, letech z těla ven na výměnu baterie. Dnes to je v těle natrvalo, jenom se to bezkontaktně nabije a je zase na cca 15 let pokoj. I software se dá bezkontaktně měnit !!

Není to tak dlouho - rok 1996, kdy jsem měl první mobil - Nokia 2110 - měl ještě NiCd články a taky trhal kapsy, cca 200 gramů !! a dnes ? . . . . .

Vývoj nezastavíš.

2010-02-15 12:00:13

ano to souhlasím že tak nějak to muže bejt a je.Ale fakt je že mužem debatovat o tom kdy dojde ale ne jestli dojde.A navíc ropa je tak univerzální surovina a dá se použít na tolik věcí že pálit ji v autě je asi jako házet perly sviním bohužel zatím to jinak nejde a pokud jde tak zatím to leží v trezoru zisk je zisk

2010-02-15 16:27:09

ja si myslim že už to dávno existuje a dokud budou težky prachy z ropy proc to zverejnovat ze?

2010-02-15 16:37:16

To víš, že to existuje hybrid Toyota prius se vyrábí už přes 10 let a auta s čistě elektro pohonem, jsou taky dávno v seriovce. Jen je to všechno o CENĚ AKUMULÁTORŮ a potom i celkového auta. Taky nezapomeň, že aku bloky nejsou na trvalo a budeš je muset dřív nebo později vyměnit !

No a když se podíváš jen na ceny aut s klasik. spalovacím motorem v česku, jak šli a ještě půjdou dolů, tak proč by jsi kupoval elektro nebo hybrid s min. 3 - 4x vyšší cenou ?? A vo tom všem, to je.

2010-02-15 17:00:09

No možná, že kdyby těžařský ropný společnosti začaly dělat do elektřiny, tak se to najednou záhadně všechno zlevní a ropa bude ta tam ... . Ale zas myslím si, že by nad tím lidi měli uvažovat a snažit se dostat spotřebu níž, resp. to palivo využívat smysluplnějš. Nevím, ale kolik nafty se třeba zbytečně spálí jen když někdo čeká 10 minut před krámkem na svojí drahou polovičku a nechá si zaplej motor (plus to, že to kolem pěkně zasmrádne). Ono jedno auto by nevadilo, ale v celonárodním nedej bože celosvětovým měřítku to asi nebude tak malý množství, vzhledem k tomu, jak je to častej jev. Nebo druhá věc - kolik benzínu (teď teda vlastně nafty, která je tak in ) se propálí v zácpách, o kolik zvýší spotřebu špatný povrch silnic (i když u nás se nedá mluvit už jen o povrchu, vzhledem k těm kráterům v silnicích ). Furt se jen kecá o nižší spotřebě, výrobci pneumatik si lámou hlavu jak na to, ale když u nás dálnice vypadaj, jak zkušební polygony, tak je to práce vniveč... .

P

2010-02-15 17:01:04

nejen toyota je těch výrobcu mnohem více nicméně ta cena je oproti klasice veliká ty baterky sice vydrží i na celou životnost auta /upozornuji že životnost auta není doba po kterou se používaj auta u nás/ nicméně vývoj jde kupředu takže budou lepší a levnější aku což se o naftě říci nedá pak jsou tu vodíkové články a podobné věci.no a za pár desítek let mužou bejt běžné technologie o kterých se nám nezdá

2010-02-16 12:06:48

Alumirek: Zákazník vidí jen to co vyprodukuje auto a podle toho se rozhoduje!! Ale že při výrobě ekologického auta se vyprodukuje nadlimitně CO se nikde neuvádí. S těla lidma to dávali proto že na vývoji Priusu se podílelo 8x více lidí a trvadlo to 2x tak dlouho než u klasické Astry. Vypočítali že jeden člověk vyprodukuje za 1rok 10t CO No to znamená že jen na lidech to dělalo 16x tolik.

Prostě nyní si koupit EL auto či Hybrida je image pro Bursíka ne pro ekologii.

Baterie sice vydrží, ale namají stejnou kapacitu jako na začátku! Takže po cca 12 letech budou makat ale tak +- na 60%. A to klasický benzín bude i po 20letech makat lépe.

Protě co je ECO nemusí být vždy ECO. Jako Bio není vždy Bio.

2010-02-16 12:32:16

papír ono máš pravdu nicméně za těch 20 let mužou bejt baterie uplně někde jinde a nejen výdrž ale i cena.Zato ten benzin sice bude makat uplně stejně ale nikde není psáno že litr za 100 ku.I když 20 let je krátká doba ale vše letí strašně rychle

2010-02-16 12:47:44

Jasně, ale kup si dneska prvního Priusa a dojeď si do Toyoty pro nové baterie!! Náhle zjistíš že dnešní Ekologie je nějde jinde.

Vývoj jde v baterii chrozně dopředu, ale tak překotně, že pořád nezlevňuje.

Jinak před 25lety stál benzín taky 6,5. A dnes 32.

2010-02-16 13:08:54

ano chci jen říct že baterie se budou jistě zlevnovat ale benzín zdražovat.Jinak já pamatuji benzín za 2 kč přesto si nedovolím tvrdit že byl levnější než dnes

Alf
2010-07-19 11:40:10

Co toto http://www.autoweb.cz/aut...san-leaf-oficialne/17074/


Odpovědět

1  2