Fórum - Téma


Almera versus Note


Fórum Note Almera versus Note

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Note  |  Naše vozidla2009-11-01 08:02:27

Rozhodl jsem se vyměnit Almeru za Nota. Mám 66 kw patnáctistovku z roku 2000 model N 16. A mám dvě dilemata: Je motor 1,4 v Notu pružnější? Když vezmu že je Note o metrák lehčí?. Dále mě trochu trápí šířka vnitřního prostoru. Je aspoň trochu srovnatelný z Almerou?

2009-11-01 08:40:50

Navštiv prodejce a auto si vyzkoušej. Při zkušební jízdě můžeš posoudit motor, jizdní vlastnosti a porovnat i vnitřní prostor s tvou Almerou.

2009-11-05 16:12:03

Dobrý no. To mě nenapadlo. Jenom nevím jestli by mě a celé mé rodině půjčili Nota na týden třeba do Chorvatska..... Chtěl jsem ze zeptat tady, zdalipak někdo upgradem ? z Almery na Note prošel.

2009-11-08 23:17:50

Já jsem udělal v lednu úplně stejnou změnu. Předtím jsem měl Almeru N16 s patnáctistovkou a měla i stejný rok výroby jako ta tvoje. Teď mám nota 1,4. Co se týče pružnosti, řekl bych, že note je opravdu malinko pružnější. Ta almera mi přišla zpřevodovaná více do rychla - myslím, že na dálnici při 130 km/h točil motor možná i o 100-200 otáček méně než točí u nota (jestli si teda dobře pamatuji). Note mi ale přijde pružnější třeba ve stoupání. Je fakt, že většinou jezdím sám.

Co se týče šířky uvnitř, řekl bych, že není o moc horší. V notu je ale úplně "pocit posádky" (i díky místu nad hlavou). Note má taky vzadu více místa na nohy (ale záleží na aktuálním posunu zadní lavice) a samozřejmě se do něj příjemněji nastupuje, protože má vyšší posaz.

Almera asi o něco líp seděla na silnici (je nižšší a širší), ale ani na noteho si nemůžu stěžovat. Řekl bych, že note nemá tak tvrdý podvozek jako almera a je malinko pohodlnější. Řekl bych, že note má i o něco menší spotřebu (počítal jsem si ji pravidelně podle tankování u almery i u nota). Ale třeba je to tím, že jezdím pomaleji, protože mám palubní počítač na měření spotřeby

Jinak taky doporučuji projet se. Každému vyhovuje něco jiného.


Odpovědět