Fórum - Téma


Almera rv. 1997, záškuby od motoru


Fórum Almera N15 Almera rv. 1997, záškuby od motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2011-06-07 15:50:13

Ahoj,

stala se mi tento týden nemilá věc. Večer jsem odstavil auto bez nejmenší závady a ráno po nastartování byly najendou cítit rázy od motoru, hlavně př ipřidávání plynu a zařazené rychlosti sebou auto občas škubalo a němělo výkon. Ujel jsem asi 60km, protože jsem se potřeboval dostat aspoň dom, kde se na to mrknu. Tak jsem se podíval pod víko a jeden kabel u svíčky k druhému válci byl kompletně přetržený, takže auto jelo v podstatě na tři válce, proto asi to škubání a pokles výkonu. Večer už nenastartovalo vůbec. Takže jsem vyměnil kabel, ale se startováním je pořád problém. Otáčky kolísají okolo 800/min +/- 50 a motor kolikrát nechytne až na několikátý pokus. Od motoru jsou pořád cítit záškuby i když velmi mírné orpoti tomu, co to bylo předtím a otáčky už tolik nekolísají, ale pořád to není stav jako předtím. Tak jsem teď trochu zmatený, protože jsem myslel, že je to tím přetrženým kabelem. Nevíte co jiného by to mohlo způsobit ?

Model Almera (první typ), rv. 1997, motor benzín 1.4GX

2011-06-08 07:31:33

asi by to chtělo i vyčistit nebo vyměnit svíčky. Asi ti ten kabel překousaly kuny. Zkontroluj si i ostatní kabely, zda nejsou nakousány a nepřeskakuje jiskra jinde a zkontroluj si i další elektroinstalaci.

2011-06-08 15:15:49

Jestli jsi jel na tři válce a čtvrtý nezapaloval (což bez kabelu ke svíčce nemohl), směs z něj šla do výfuku. Určitě zkontroluj svíčku z inkriminovaného válce, ostatní kabely a elektroinstalaci v motorovém prostoru (a vůbec gumové hadice a součástky s izolací z PVC a gumy, ať nejsi zaskočený další škodou), pak bych se mrkl do rozdělovače pod víko.

Asi bych taky proměřil lambdu - kdyby směs z nefunkčního válce hořela až v katalyzátoru, mohl by být problém i s ním.

2011-06-08 17:35:29

Jo,jo.Mě kabel překousal potkan,což by nebyla taková škoda ale můj vlčák se za ním chtěl dostat a to bylo horší.Ukouslá mlhovka a přední blatník jsem musel dát jinej.Jinak vše co píší kamarádi přede mnou je správné(oni jsou na to machři) a myslím že pak budeš jezdit jako dřív.A jestli parkuješ tam,kde je možný výskyt hlodavců,pořiď si elektronický plašič a nebo alespoň si kup sprej na vystříkání motorového prostoru proti těmto škůdcům.Mám obojí a obojí funguje.

2011-06-08 19:02:35

Děkuju borci, mrknu dneska na to, hlodavce jeslti mam to nevim, ale je to dost možné :), mrchy

2011-06-12 10:48:38

Tak nakonec to skončilo tak, že auto za jízdy uplně vypnulo motor, což byla docela legrace, jelikož zatuhly brzdy ve 100km/h rychlosti. Auto jelo v závěru pouze s chladným motorem po nastartování, čím vyšší byla teplota, tím motor neochotněji pracoval. Závěr je, že je vadná cívka v rozdělovači, kterou jsem nakonec kompletně zrušil a auto už nešlo nastartovat. Takže výměna.


Odpovědět