Fórum - Téma


Almera N15 - olej. črpadlo, náprava, světlo


Fórum Almera N15 Almera N15 - olej. črpadlo, náprava, světlo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2010-05-17 14:29:31

Zdravím,

nedávno jsem byl v servisu, kde zjistili, že máme předek auta špatný (ohnuté pravé rameno a levá strana podivně rozviklaná) a prý výměna ramen nemusí stačit. Pokud bude potřeba je zapotřebí ještě vyměnit to na čem jsou ramena upevněna (v servisu tomu říkali stoličky). Je obtížné sehnat to na co se montují ramena, například z vrakárny (poměrně velký díl)?

Také delší dobu po nastartování svítí mazání a z motoru vychází podivné zvuky, ustanou až po zhasnutí kontrolky. Problém s nějakým ventilem nebo čerpadlem. Ale poslední dobou je více slyšet při volnoběhu nebo nižších otáčkách cvakání (asi ventily nebo něco kolem nich). Může to mít souvislost s problémem s mazáním?

Díky všem za případné odpovědi

edit: ups, asi jsem to měl dát jinam (přímo do témat pro Almeru), omlouvám se, lze to přesunout?

2010-05-17 15:43:30

nevím o žádných stoličkách. Ramena jsou přišroubovány k nápravnici, která je následně celá namontována na karoserii, k Nápravnici je dále přišroubováno řízení, příčka pod motorem, stabilizátor. není problém nápravnicu vyměnit, na vrakovišti se dá bez problému sehnat. Zacelou dobu jsem však tento díl měnil jen párkrát a to po velmi velké ráně - havarii - to už musí být uraženo kolo, bay nápravnice byla KO. JE zajímavé, že u N16, nebo Tino, se nápravnice ohybá podstatně jednodušeji - menší pebnost než N15 nebo P11.

2010-05-17 16:25:36

Díky za odpověď,

v servisu ukazoval na dva výběžky (asi na té nápravnici) ke kterým byli ramena upevněna a říkal tomu stoličky, v těch názvech se nevyznám tak se omlouvám.

Jenom se ještě zeptám, nedávno jsme měnili přední tlumiče a pružiny (pravá byla prasklá). Ten co nám je tam dával si asi nevšiml, že je rameno ohnuté (nechápu jak si toho mohl nevšimnout "automechanik") a teď ta strana při větších nerovnostech vrže. Namáhá se tím nějak výjimečně tlumič, když je rameno ohnuté (směrem dozadu, asi někdo brzdil přes díry)? Aby odešel nový tlumič by se zrovna nehodilo.

2010-05-17 21:10:13

Některé Almuše měli ten špatný projev, že když jim spadl tlak oleje , tak při nastartování se projevoval hluk volných ložisek , než "naběhlo "mazání.Někdy má nato vliv originální filtr . oleje

2010-11-28 01:32:51

Tak po delší době jsem zas nakouknul.

Bohužel žádný z problému jsme neřešili. Řešili jsme jiné problémy. Almera mále skončila na náhradní díly po incidentu na dálnici (někdy bych lidi mlátil kladivem do hlavy) . Naštěstí se na ní podíval člověk s šikovnýma rukama a Almera teď vypadá jako nová (nebude už taková jako byla, ale normálně to není poznat). Jen jsme volili levnější variantů dílů a třeba levé světlo je originální a pravé neoriginální. A právě to pravé svítí jinak než to levé, normálně to asi nevadí, účel plní, ale nějak to rozptyluje když každá strana je osvícena jinak. Takže bychom časem rádi koupily originální. Mohl někdo jen naznačit za kolik by se dalo koupit? Viděl jsem cenu 5000.-Kč, tak jestli se nedá sehnat i použité za méně (Almera rv.98, sklo je čiré).


Odpovědět