Fórum - Téma


ABS P11


Fórum Primera P11 ABS P11

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla


1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 11

2012-08-23 08:45:55

Jde to, ale chce to fakt opatrne.

2013-03-17 19:07:25

já mám taky problém s ABS ... občas svítlilo, občas fungovalo, většinou se rozsvítilo když sem zatočil do plného rejdu a sjel z obrubníku před barákem. takže tipuju přední kolo ? ale vůbec nevím jak to čidlo vypadá ani kde přesně je abych zkusil zkrátit ty přívodní dráty. Momentálně mám radši vyndanou pojistku, protože sem kuli tomu skoro projel plotem při parkování... na suchém asfaltu sem šlápl na brzdy, začalo mi to mlátit do pedálu ale auto nezpomalovalo (jako na ledu) tak sem se zapotil, opřel se do pedálu plnou silou jako v traktoru a v tom se rozsvítila kontrolka, kola se blokly a smykem sem zastavil asi 10 cm od plotu stalo se vám to někomu taky ?

2013-03-17 19:13:03

Tam je nejaky problem, mozna bude praskly ten tisicihran podle kteryho cidlo reaguje, nevim jak se mu presne nadava. A cidlo je v tehlici, kdyz si sundas kolo, uvidis to, vede tam kabel. Jeden kabel je k brzdici a druhy bude prave od cidla, takze se nespletes. Jestli to ale diky tomu takhle blbe brzdi, coz je fakt zvlastni, tak bych s tim mozna ani nejezdil nez se to vyresi.

2013-03-17 19:24:20

Lukyisek: no doufám že to nebude nic drahýho, ted nějak nemám na rozhazování a kabel teda snad najdu, příští týden mi bude kámoš měnit ramena, tak se na to podíváme, zkouknu i ten tisícihran jestli s ním teda něco není ... no od tý doby co jsem vyndal pojistku to brzdí bez problémů, ale taky bez ABS takže jezdit můžu, jen mě teď čeká STK a vadný abs tam neradi vidí

2013-03-17 21:26:19

wakis: demontuj žárovku a poznají hovno

2013-03-18 07:52:59

Chmeldoslav:

Hopši máte nějaký zmýlený názory. Pokud je porucha ABS (rozsvítí se kontrolka) tak auto brzdí úplně stejně jako by nemělo ABS. ABS se elektronicky odpojí, tak žádnou pojistku nemusíte vyndávat. Je to tak předepsaný a žádná firma si nedovolí to udělat jinak. A pokud jde o kopání do pedálů, auto brzdí úplně stejně, akorát je to nepříjemný a tím že ti to začne kopat tak možná povědomně povolíš pedál a tím si myslíš že to brzdí hůř. Pokud by se někdo triošku zajímal o teoriii ABS, tak co tu píšete nemůžete nikdy napsat. Pokud je prasklý kroužek, je to jen pocitová věc, auto i ABS funguje zcela standartně - počítač tu větší mezeru (cca o 1 až 2 desetiny mm) vyhodnotí jako zablokování kola, tak na nějakou milisekundu povolí tlak v daném kole. Ale to je učivo pro středoškoláky na automobilové průmyslovce.

A ještě jedna věc. Pokud by došlo k nějaké vážní dopravní nehodě a zjistilo se že máte vypnutý ABS (vyndanou pojistku) tak to odskáčete všechno i s chlupama a pojiš´tovna za Vás nic neproplatí. Samozřejmě i na STK při vytažené pojistce nebo žárovce zjistí že ABS nefunguje aje to vážná závada a nelze dát STK!

2013-03-18 08:20:06

HonzaBK: věřím že o tom něco víš a to co říkáš platí, ale taky dobře vím co sem zažil a říkám ti že sem pedál nepovolil, klepajici abs mě totiž nezaskočí, často sem brzdil na tvrdo kdy se chtěly kola blokovat i na suchým asfaltu ... V tomhle případě to prostě nebrzdilo vůbec až do té doby než se rozsvítila kontrolka a blokly kola. Proto sem vyndal pojistku, bál sem se s tím jezdit aby mě to zase neudělalo. A před tou STK to asi tedy budu muset vyřešit no...

2013-03-18 08:24:18

wakis: prostě ti nevěřím,a le o tom nemá cenu diskutovat! jinak prasklé kroužky ABS normálně měníme jak na běžícím pásu, několk měsíčně.

2013-03-18 08:27:08

HonzaBK: no tak to je jasné že pokud svítí kontrolka tak ABS nemaká, ale já neměl náladu dávat tisíce za opravu týden před technickou tak jsem řekl kámošoj elektrikářoj ať zařídí aby kontrolka nesvítila a nebyla technika do očí, při kontrole kontrolek při startu ale fungovala, podle mě ji napojil na něco jiného. přijel jsem na technickou, auto si prolezli včetně výbavy, pásy, světla zokontrolovali, ná válcích jen přibržďoval aby zjistil rozdíl mezi předníma brzdama a to bylo všechno co s brzdama dělal. Proto jsem mu poradil pokud to nechce teď na rychlo hrotit tak ať na technickou zařídí aby zařídil že při jízdě nebude svítit. technik hovno ze svých postupů pozná nebo alespoň u mě poznal, nebo u vás to rozjedou po škarpě a zahemfnou to aby zjistil jestli ho to nekope do pedálů? jinak v P11 kde mi ABS absolutně nevyhovuje jsem na suchém asfaltu měřil co zastaví dříve než jsem měnil gumy. a bez ABS jsem zastavil dřív, sice jsem oddělal gumy al zastavil dřív. Třeba teď v zimě je to bez ABSka zase docela na hovno, ale co se dá dělat. ideální by pro mě bylo kdyby ABS fungovalo do určité polohy sešlápnuté brzdy, když bych chtěl fakt zabrzdit na full tak aby se odpojilo. jinak na suchým asfaltu bez ABS (alespoň v P11 co jsem zkoušel) zastavíš dřív, to si dám klidně vytesat na náhrobek.

2013-03-18 08:54:34

Měl jsem prasklej kroužek na předním kole a jedinej problém bylo to, že při dobržďování a to většinou v malé rychlosti před zastavením mi lehce zakopalo ABS kvůli mezeře v prasklině, tak jak to píše Honza. Nic jiného to nedělalo, účinek brzd byl normální. Nechal jsem kroužek zavařit, očistil dosedací plochu kam patří a s mírným tlakem jsem ho nasadil, tak aby znova neprasknul. A byl klid. Po čase jsem takhle musel řešit i druhou stranu a zase vše funguje. Když jsem jezdil bez kroužku, tak samozřejmě svítila kontrolka, ale po osazení kroužku a ujetí pár metrů si zase čidlo načetlo co mělo a kontrolka zhasla. Nestálo mě to nic, jen jsem si to musel opravit sám. Už to drží skoro rok. Nevím proč na to přední kroužky takhle trpí. Na TK nevím, jestli poznají odpojené ABS, když toto začíná fungovat až od určité rychlosti a ty válce se točí pomalu.

2013-03-18 09:25:27

Stan34: to buď rád za kroužek. já to mám levé přední čidlo. standartní cena je 6 800 kč. co jsem tak rozhazoval sítě po známých tak pod 3,5 tisíce to asi neseženu

2013-03-18 09:32:07

Pokud se na to na STK vyloženě nezaměř, ABS nepozná.

Navíc u P11 se prodávaly výbavyGX, které byly často bez ABS.....)

2013-03-18 10:53:07

HonzaBK : No když nevěříš, tak to opravdu nemá cenu řešit... Ale jen tak pro zpřesnění, kdyby náhodou někdo jinej věřil mladému klukovi kterej po několika letech ježdění neumí šlapat na brzdu. sem si ještě vzpomněl že to začlo dělat hned jak sem se pedalu lehce dotknul, a tím jak začal hned mlátit tak ztvrdnul a nešel sešlápnout naplno (podobně jako když je chciply motor a naslapu brzdy ) jak se abs vyplo, tak povolil a šel seslapnout víc. Tím jak sem na něj silně tlačil, tak to šlo hned do smyku...

2013-03-18 12:07:16

wakis: To, že ti ztvrdne pedál při aktivaci ABS je asi normální, dělá mi to taky a i pocitově to jakoby brzdí míň, ale ABS nemáš od toho, aby ti za všech okolností zkrátilo brzdnou dráhu a tvůj subjektivní pocit ještě nemusí znamenat to, že je někde chyba. Každá automobilka to má nastavené trošku jinak. Tak se projeď jinou Primerou s ABS a vyzkoušej si to. Primera ani s kotoučema 280 mm nemá ostré brzdy a to je mám i vzadu a není to kdoví co. Ale pokud se dotkneš pedálu a hned to začne kopat, tak je někde chyba. K aktivaci má dojít až při zablokování nebo prokluzu kola. A pokud máš prasklej kroužek, tak se ti kontrolka nerozsvítí. Ale mně to dělalo jen při dobržďování před zastavením, v rychlosti ne.

Cmeldoslav: Ta cena za starý čidlo je teda hrozná, ale pokud nejsou a lidi je chtějí, tak se od toho odvíjí i cena. Bohužel. Já jezdil bez ABS přes léto, než jsem sehnal někoho, kdo mi to zavaří a nebyl problém Ale přes zimu to je o hubu. Dneska už všechna nová auta mají ABS, člověk střídá svoje auto se služebním a tak nějak už ani nepřemýšlí nad tím, jestli tu funkci má a nebo ne. A není špatná, když jedeš a jen tak pro kontrolu si šlápneš lehce na brzdu a při kopanci víš, že to není mokrá silnice, ale led i když je nad nulou. Bez ABS bys čekal až uhne předek nebo zadek.

2013-03-18 12:54:15

Stan34: já jsem zvyklej na auta bez ABS a problémy mi to moc nedělá. Když jsem si zkoušel na podzim metodu ježdění pata špička v zatáčkách tak mě ABS naopak trochu rozhazovalo, bez něj se to lépe dávkuje a u primery cítíš jak si na tom s adhezí.celkově ale když porovnám auta a ročníky aut co jsem kdy řídil tak P11 120 má snad nejhorší ABSvůbec se spolu nekamarádíme. jinak cena je samozřejmě odporná, čidlo na octávku máš za pár stovek, to už snad musí levnějc vyjít si to nechat vyrobit

2013-03-18 12:58:33

Wakis, HonzaBK: Taky se mi to stalo ! Přeparkovával jsem na chatě trochu z kopečka, abych mohl posekat pod autem a přesně jak píše Wakis, lehká brzda a hned mlátil pedál a skoro hnedka ztvrdnul úplně nahoře a nešel prošlápnout. Nakonec jsem to ubrzdil ručkou pul metru před vraty ale řádně jsem se zapotil.

Já ale začal brzdit prakticky ihned po nastartování, takže dávám vinu posilovači, ABS začlo mlátit vinou prasklého kroužku a způsobilo pocitově, že auto vůbec nebrzdilo, jinak s tim podle mě nemá co dělat.

Wakis: Při tom parkování ti to nesdechlo ? Nestartoval jsi znovu ?

2013-03-18 13:51:21

Chmeldoslav: Zkus Mondeo III ročník do 2003, na sněhu a ledu katastrofální. Jen se díváš, kam to napereš, protože nastavení asistentu nevyhovuje snad nikomu. Na suchu to většinou není problém, ale pak na tom sněhu se ukážou nedostatky. Asi nejlepší zkušenosti s brzdama mám z Okty II včetně ABS a to klidně i s motorizací 1.6.

2013-03-18 16:23:29

Stan34: já vím že primery brzdí celkem nanic, když abs ještě fungovalo, tak se mi občas zdálo že spíná moc brzo a je strašně dlouhá brzdná dráha, ale to byl opravdu jen pocit...

případ který sem popisoval ale pocit rozhodně nebyl, skoro sem rostřelil auto na volný silnici při cca 30 km/h . přesně to sedí na to co napsal Sponge, ale mě to nechcíplo, ani to nebylo hned po nastartování... ale jak sem to konečně zabrzdil, tak pak sem to chcípl sám (byl už sem tam, kam sem chtěl jet) a po nastartování kontrolka zase nesvítila a abs fungovalo... kontrolka se rozsvítila znovu asi po 2 minutách při zatáčení...

Chmeldoslav, 2013-03-17 21:26:19 napsal:

wakis: demontuj žárovku a poznají hovno

2013-03-18 18:32:08

Chmeldoslav: To je dobra rada ja jsem to udelal a neresim to, jezdim bez abs a v zimne na snehu ci ledu se stim da nausit. Abs si udelam sam staci mackat brzdu. Zatim dik za reakci.

2013-03-18 19:13:55

A proc to šikmooky pratele vymysleli tak blbe ze to cidlo nejde normalne vyndat z tehlice celkem me to stve jako rad bych je na preku obe vindal kdyz uz to mam rozdelany jedno musim dat new to je fakt ale druhy je cajk


Odpovědět

1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 11