Fórum - Téma


1,5 dci, špatné starty v mrazech


Fórum Almera N16 1,5 dci, špatné starty v mrazech

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2008-01-15 11:43:40

Zdravím pánové, mám takový problém. Letos začala Almera při treplotách pod 0°C špatně startovat. Po zhasnutí žhavení motor docela dlouho točí, než nastartuje. Někdy i 4-5 sekund, což mi přijde celkem dlouho. Při vyšších venkovních teplotách nebo po zahřátí motoru startuje během vteřiny.

Nechal jsem proto vyměnil všechny žhavící svíčky za nové (Beru) při 100200 km. Ř.j. nehlásila žádné chyby. Když jsem auto přivezl ze servisu a zkusil ráno nastartovat, tak motor točil cca 6 sekund, pak naskočil a z výfuku se vyvalil šedomodrý dým, asi nespálená nafta. Pak jsem hned jel trasu cca 300 km. Od té doby startuje slušně, ale teploty se teď pořád drží celkem vysoko, tak to nemůžu opět otestovat v mrazu.

Almera je r. 2004, najeto 100600 km, 1. majitel. Do 60 tkm servis originál Nissan.

Nějaké nápady/zkušenosti?

Děkuji za odpovědi.

2008-01-15 17:23:03

Už ten šedomodrý dým je divný.Ropák většinou čmudí černě,pokud není chyba ve vstřikách.Doporučuji diagnostiku motoru.Diagnostikou motoru nemyslím výčet z paměti Ř.J.To umí každý pako ale jednotka má opravdu primitivni diagnostické vyhledávání takže spoustu problémů nedokáže rozpoznat.

Takže si myslím že pokud máš nové a funkční žhavení,pak je chyba v dodávce paliva (startovací dodávka paliva závislá na informacích z teplot. čidla) nebo chybné vstřiky nebo nedej bože komprese,vzhledem k tomu kouři to možná žere olej.Pokud autům nerozumíš tak servis u moderních aut se na dálku těžko radí.

Jinak víte proč se fiaty a renaulty nezdraví?...............................................protože se ráno viděli v servisu

2008-01-17 10:47:05

Díky za reakci. Šedomodrý je možná špatný popis. Je spíše do bíla. Olej auto nežere, voda se neztrácí;) Nejsem odborník na auta, ale trochu přehled mám, klidně raď:)

Taky jsem si říkal, že může být špatná dodávka paliva, ale po tom prvním nastartování už není problém. Jestli nemůže být i nadále nějaký problém se žhavením?

2008-01-17 11:19:04

V tom případě jestli je dobrý přístup k elekroinstalaci žhavek,je jednu po jedný při žhavení odpoj a proměř.Ale vzhledem k tomu že jsi tam dával nové žhavky tak předpokládám že budou v pohodě.Nehledě dobrej diesel ted v tomhle počasí nastartuje bez žhavení v pohodě.Zkus najít všechny čidla na teplotu vody a odpojit je.Většinou jsou 2 až 3 ale ty musíš odpojit čidlo v malém okrhu.To zajistí to že ŘJ nebude mít informaci o teplotě a automaticky by měla nastavit startovací dodávku paliva a auto by mělo chytnout na otočení.Pokud i tohle máš v pořád¨ku tak pak už jedině diagnostika dávky paliva,množství a časování.

Ještě můžeš vyzkoušet nastartovat jak chytne hned ho chcípnout a tak po 5 minutách opět start,může ti totiž přes noc padat nafta.

2008-01-17 22:36:56

Fajn rady, díky, mrknu na to.

2015-01-10 12:43:16

Šedý dym pri štarte je isto nanič žhavenie. Nemusia byť žhaviče, ale aj relé môže byť nanič, kabeláž...


Odpovědět